«Хай посадить, щоб ЗЕленiло!» i не тiльки

«Хай посадить, щоб ЗЕленiло!» i не тiльки

      Чого Ви сподiваєтеся вiд новообраного президента В.Зеленського? – Опитування закордонних українцiв.

Олег Комар, 48 рокiв, Едмонтон, Канада: – Сподiваюся розпускiв – Верховної Ради i Конституцiйного Суду. А також Указу Президента, що тi, кого розпустили, не мають бiльше права бути туди обраними. Сподiваюся вiд нього рiшучостi i що слово не буде розходитися з дiлом. Сказав – зробив. Не зробив – чесно пояснив народу, чому.

     Що трохи обрiже апетити олiгархам, хоч в те, що зовсiм викине їх з полiтики, я не вiрю – за п’ять рокiв неможливо зруйнувати систему, яку будували десятирiччями. I з якої користають нечистi на руку дiлки не лише в Українi, це глобальна схема, розумiєте? Але починати її ламати треба.

       Ще я дуже сподiваюся вiд Зеленського, що залишиться живим i неушкодженим – бо якщо серйозно вiзьметься за все те кодло, що грабувало країну все життя, йому цього можуть i не пробачити.

Iван Балицький, 44 роки, Португалiя: – Посадок – вiдразу пiсля iнаугурацiї. Всiх злодюг, корупцiонерiв, хто на вiйнi грошi собi наварював. Всi вони мають опинитися за гратами.

      Навiть в нас колись мусить запрацювати закон. Якщо Зеленський це зробить – народ йому повiрить. А якщо буде, як Ющенко, що обiцяв «бандити сидiтимуть в тюрмах», але так нiкого й не посадив, то народу черговий раз влада плюне в писок.

Оксана Зoрiнчик, 42 роки, Прага, Чехiя: – А що, чогось варто сподiватися?! Вiд людини, що не має нi належної освiти, нi досвiду? Нi навiть якоїсь програми чiткої, як вирiшувати проблеми? Який не є незалежним полiтиком? Який взагалi не уявляє, що це таке – керувати країною, а не просто – власним бiзнесом. Менi хочеться поспiвчувати тим людям, якi вiд нової влади чогось очiкують.

Софiя Мацiєвська, 26 рокiв, Барселона, Iспанiя: – Чекаю виконання передвиборчих обiцянок, особливо в тiй частинi, що стосується припинення вiйни на Донбасi. Ще чекаю, що новий президент не розчарує так само сильно, як це зробив його попередник.

Микола Титарюк, 45 рокiв, Б’єльско-Б’яла, Польща: – Хiба питання так варто ставити – «чого хтось хоче вiд влади?». Може, краще – що люди самi мали би зробити, аби влада знову не сiла нам на шию? Поки на когось будемо сподiватися, може виявитися як в тiй приказцi: «поїзд пiшов».

 В першу чергу, пахати всiм треба – довго й багато, i не надiятися, що хтось прийде i щастя нам зробить. I пильнувати, щоб влада знову не прокралася, i не пробачати тепер чиновникам нiчого.

         Бо вони звикли, що їм все можна, а по руках за таке не дають. Не терпiти бiльше, бо наш народ надто довго «славиться» своїм терпiнням. Тобто я зараз не вiд влади чогось сподiваюся, а вiд людей, що обрали цю владу i теж за неї вiдповiдають.

Тарас Ковалець, 37 рокiв, Манчестер, Великобританiя: – Я чекаю лише одного – що вiн, нарештi, нормально заговорить i розкаже усiм популярно, чого у владу прийшов. Що буде робити та як. Не з теле-суфлера, не з того, що йому там радники понаписували. Також не з вiдео, яке гарно зняли i гарно показали. Що вiн – артист, я вже знаю, але, наразi, продовжую дивитися артиста. Полiтика поки не бачу. Хай би своїми словами, як вмiє, навiть росiйською, для мене нема зараз значення – але розповiв, детально – чого нам ближчим часом чекати? Як вибиратися з ями будемо? Ось коли вiд Зеленського щось почую, тодi й Вам вiдповiм, чого вiд нього сподiваюся.

Юлiя Каушанська, 36 рокiв, Санкт-Петербург, Росiя: – Можна, я скажу, чого не сподiваюся? Зниження тарифiв на комуналку. Просто я за першою освiтою – економiст, трошки маю уяву, як працюють макро-економiчнi показники. Також не сподiваюся повторення серiалу «Слуга народу» в реалi – це було б наївно. Не думаю, що Зеленського захотять обирати на другий термiн, особливо, якщо i справдi збирається все реформувати, як обiцяв – змiни завжди болiснi. Не сподiваюся, що Крим повернуть Українi ще за його президенства.

      А на що, все ж таки, надiюся? Що Володимир, як сам з росiйськомовної сiм’ї, буде захищати i тих українцiв, що живуть в Росiї, i росiйськомовних в Українi. Що ми не будемо почуватися чужими в себе вдома i наc не дiлитимуть через мову. Ось на це справдi дуже розраховую.

Михайло Гуцарюк, 31 рiк, Мiлан, Iталiя: – Сподiваюся, що допоможе нам i собi – не розтратити той запал, з яким за нього проголосували 73% виборцiв. А також не дасть вкрасти свою та й нашу перемогу – тим, хто зараз чiпляються за владу. Хочу сподiватися, що виправдає величезий кредит довiри до себе, зумiє переламати їхнiй спротив. Подивiться лише, що вони навколо iнаугурацi витворяли! За таке треба i писок товкти, i арештовувати!

       Одне слово, я надiюся, що Володимир не пiдведе, що недарма цей шанс для України.

Олена Валашевич, 34 роки, Бидгощ, Польща: – Жодних сподiвань! Це не мiй президент, я не за нього голосувала.

Aнатолiй Суханов, 38 рокiв, Маастрiхт, Нiдерланди: – То швидше мрiї, не сподiвання. Що пiд кiнець п’ятого року президентства Зеленського я буду серйозно думати, а чи не варто би повернутися в Україну на постiйно? (Але все одно навряд чи повернуся).

      Що мама в Днiпрi скаже по телефону: грошей бiльше присилати не треба, менi пенсiї вистачає.

      Що адвокати Петра Порошенка знову подадуть клопотання про його дотермiнову амнiстiю – за гарну поведiнку на зонi – але їм вiдмовлять.

      Якщо без жартiв – нема в мене якихось сподiвань, бо я реалiст. Не надiюся на це, i Зеленському того не бажаю – але йому буде дуже важко. Ось про це можна говорити без жодних очiкувань, бо й так зрозумiло.

Наталя Сокальська, 46 рокiв, Трнава, Словаччина: – Порядностi вiд нього сподiваюся – звичайної людської порядностi. Тiєї, що так не вистачало майже всiм нашим президентам, та й не лише їм.

       Чекаю що старих облич при владi бiльше не дочекаюся, бо iнакше знову буде та сама «безнадьога», яка зараз. Менi набридло «маємо те, що маємо», я хочу пишатися своєю країною!

       Надiюся, що новий президент проявить твердiсть i тi, хто ранiше були при владi – на всiх посадах – з неї пiдуть назавжди. А на їхнi мiсця наберуть молодих, освiчених людей, незаплямованих корупцiю чи звя’зками з нею. Щоб не було так: Петренко мав хлiбну посаду i ще за Кучми, i за Порошенка, а давайте знову зробимо його мiнiстром, бо вiн – дуже крутий професiонал, без нього не обiйтися. Ще й назвуть це «перезавантаженням».

       Ось такого явища бачити не хочу, це буде повна «фенiта» всiм сподiванням. Я не вiрю, що тi, хто працювали при владi ранiше, зможуть бути корисними при владi новiй. Не зможуть! Це – як вiрус, вони вже «зараженi» i продовжать заражувати все навколо. Ми такого собi дозволити бiльше не можемо. Не маємо права. Сподiваюся, що Володимир Зеленський теж це розумiє,  i жодних колишнiх з новими портфелями не наплодить.

Вiра Бабчук, Перротсвiль, США: – Я не чекаю чогось. Не плекаю нiколи надiї на когось, бо це – утопiя i розчарування. Та я i не маю права чекати чи надiятися. Живу i працюю, вiдповiдаючи тiльки за себе. Я вiдстоювала i тепер спостерiгаю за дiями Президента України Зеленського. Радiю його справам. Переживаю, коли на нього накидаються та оббрiхують. Пишу йому повiдомлення. коли вважаю, що маю що сказати-написати.

      Я – за Зеленського, тому що така була воля Божа. А чому саме на нього впав вибiр з неба, не знаю, а тiльки можу здогадуватися. Знаю, що Бог робить завжди добро для людини,  i саме тепер в Українi вибiр народу став на Добро людям. Це є велика радiсть для всiх, i тому ще бiльша вiдповiдальнiсть Зеленського перед народом. Щоб, нарештi, люди вийшли з постiйних злиднiв, вiйни, смертей, «рабства»! Щоб вiдчули смак життя, добра, достатку i поваги.

Ештон Бест-Коровайний

Фото: anticorr.media

  medikforum.ru

       Хочете взяти участь в наступному опитуваннi Global Village ? Тодi зголошуйтеся на e-mail: [email protected] В темi повiдомлення не забудьте написати «мiй голос». Вiк, країна перебування, тощо значення не мають, головне – Ваше бажання висловити свою думку. Чекаємо ваших голосiв, вони заслуговують бути почутими!