Закарпатський курорт для Перiс Хiлтон продає власник з кримiнальним минулим

Перiс i Крiс

     Про нових-старих господарiв санаторiю «Деренiвська купiль» – деталi.

 

      Коли «Париж» – таки через «ж»

      Новина про те, що захiдно-українська перлина ось-ось опиниться в руках голiвудської бiлявки, минулого тижня облетiла вiтчизнянi та свiтовi ЗМI. Заговорили про те, що Перiс зiбралася проводити на базi санаторiю конкурс краси, привозити туди свiтових селебрiтiз, а в край потечуть iноземнi iнвестицiї. Все б чудово, якби не нашi клятi «але» – у виглядi не надто привабливого минулого теперiшнього господаря вiдпочинкового комплексу, Мирослава Балдiса.

      Мiс Хiлтон, звичайно, не може бути в курсi наших заплутаних економiчно-«дерибанових» реалiй. Тим бiльше, знати, що за красивим фасадом її нового придбання ховається традицiйно негарна українська iсторiя про  полiтично-бiзнесовий симбiоз. Пан Балдiс свого часу встиг засвiтитися в гучному скандалi, пов’язаному з його iншою власнiстю – Кременчузьким заводом технiчного вуглецю (КЗТВ) – i навiть провести час за гратами. Або ж iншими словами – взяти участь у «битвi титанiв» за ласий промисловий шматок, мiж БЮТ та «Партiєю регонiв» – ще в тi роки, коли обидвi були в силi.

       Що Балдiс раптом надумав продавати прибутковий курорт заокеанськiй дiвi – теж симптоматично, наводить на роздуми. Наприклад, такi: прихiд нової «зеленої» влади краще пересидiти з великими грошима й за кордоном, а саме – в Чехiї, де Мирослав Миколайович вже давно мешкає.

       Достоту, як в старому анекдотi: «Тату, чому англiйською пишуть «Paris», а в нас – «Париж»? – «Тому, синку, що в нас неможливо – аби не через «ж».

       Але про все за порядком.

      Американська краса

       Все почалося навеснi минулого року: It-girl приїжджала до Львова, щоб взяти участь у вiдкриттi готелю. Не сама, а з тогочасним бой-френдом Крiсом Зилкою, дiд якого – вихiдець з України. Крiс запропонував: а чому би тобi не придбати перспективну нерухомiсть в Карпатах? (Як повiдомляє The Quebec Times). Вже в листопадi 2018-го пара розлучилася, але бiзнес-плани Перiс продовжилися: до кiнця року представники Хiлтон мають завершити оформлення купiвлi  санаторного комлексу«Деренiвська купiль». Розташованого за 20 км. вiд Ужгорода в мальовничiй гiрськiй мiсцевостi, село Нижнє Солотвино.

      Ще якихось рокiв 10 тому про Перiс було вiдомо надто добре i переважно погане: героїня численних скандалiв, встигла посидiти у в’язницi за керування автом в нетверезому станi, хлопцi Перiс – з такої ж проблемної когорти «золотої молодi». Надто один з них, що зняв на вiдео свiй секс з Хiлтон i запустив порно в мережу.

      Вiдтодi спливло багато води, i сьогоднi Перiс – успiшна бiзнес-вумен, час вiд часу – модель, а також популярна дi-джейка. (Кiно- та спiвоча кар’єри, в яких теж пробувала сил, у Хiлтон не склалися). Статки бiлявки оцiнюють 300 мiльйонами доларiв. Скiльки саме з них вона збирається вкласти в свою нову нерухомiсть, наразi невiдомо. Коментарi з приводу вiдмовляються давати i в самому санаторiї, посилаючись на комерцiйну таємницю.

Санаторний комплекс в Закарпаттi, майбутня власнiсть Хiлтон

Українська реальнiсть

      Зате вiдомо, що «Деренiвська купiль» – повнiстю приватне пiдприємство, процвiтаюче та успiшне, має вiдмiннi фiнансовий та ринковий скоринги (показники дiяльностi – ред.).

        Мовою юридичних паперiв – товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю, (ТОВ). Його статутний капiтал – 431 337 112,64 грн, було зареєстроване у вереснi 2002-го року. Кiнцевий бенефiцiарiй – Мирослав Балдiс, офiцiйна адреса проживання – в Києвi. Балдiс є засновником ТОВ, розмiр його внеску до статутного фонду – 7 500 000,00 грн, частка – 1,7388%. Решта спiв-засновникiв – «Спiльне пiдприємство «Хiмопол» (теж у Києвi), внесок – 326 990 411,00 грн, частка – 75,8086% та пiдприємстово з Чехiї «Хiмет С.Р.О» (96 846 701,64 грн та 22,4527% вiдповiдно). (Данi сервiсу перевiрки контр-агентiв YouControl).

        А 13 рокiв тому, як повiдомляв obcom.net.ua, а саме – у вереснi 2006-го – Мирослав Балдiс був бiльше вiдомий як фiгурант кримiнального провадження проти нього. На той час – мажоритарного акцiонера Кременчузького заводу технiчного вуглецю, одного з найбiльших виробникiв згаданої сполуки в Українi. Зокрема, Балдiсу iнкримiнували «господарську діяльність, спрямовану на привласнення коштів, ухилення від оподаткування, продаж товарів за межі України за заниженими цінами, та виведення отриманих коштів в офшорні зони» – на фiрми з Сейшельських островiв, в яких сам же був власником. Перелiчене робилося з допомогою «окремих керівникiв іноземних підприємств, a саме чеськoї компанії «Mertrade SPOL S R.O.» (P.O.Box 76, trida Spojencu 22 CZ – 771 11, Olomouc Czeck Republic, VAT number: CZ00576328, Bank: Komercni banka a.s. Tr. Svobody 14, 779 11 Olomouc ACC. 190 911 930 217/0100, IBAN: CZ9001000000190911930217, SWIFT (BIC): KOMBCZPPXXX)… При цьому заниження ціни при продажу вуглецю «Mertrade SPOL S R.O.» – особі, пов’язаній з Головою наглядової ради товариства Мирославом Миколайовичем Балдісом порівняно з аналогічними пропозиціями кінцевих споживачів з України та з-за кордону становить приблизно 40 EURO за одну тону вуглецю, що ні в якому разі не є звичайною ціною, яка відповідає рівню справедливих ринкових цін».

      Або ж, в перекладi неказенною мовою, «навар» вiд оборудки з надто дешевим вуглецем кудись, та й дiвався… Куди саме, намагалося з’ясувати слiдство, поки пан Балдiс сидiв за гратами. Та недовго – вийшов на волю пiд заставу в розмiрi мiльйона гривень.

       До слова – теперiшнiй спiв-власник «Деренiвської купелi», вже згадана компанiя «Хiмет С.Р.О» та  «Mertrade SPOL S R.O.», зареєстрованi в одному й тому ж чеському мiстi – Оломуц. Ба бiльше, в них навiть адреса однакова: Olomouc, trida Spojencu, 22, Czech Republic.

     В 2006-му Мирослав Миколайович вiдбувся легким переляком. Адже у справу втрутилися впливовi «регiонали» – тогочасний нардеп В.Забарський, який примчав на завод, щойно там розпочалася перевiрка. Ще – юридична фiрма Лавриновича, сина того самого Олеся, сумнозвiсного дiяча епохи В.Януковича. Фiрма забезпечувала захист Балдiса i таки добилася його звiльнення.  Тож iнший депутат, вiд БЮТ – К.Жеваго, що брався вiдстоювати iнтереси решти акцiонерiв, змiг похвалитися лише тим, що завод отримав нового власника – як наслiдок зборiв акцiонерiв. Cтарого поcaдити надовго невдалося – незважаючи на розголос справи i численнi порушення. I попри те, що КЗТВ довгi роки залишався загадково неприбутковим, xоч пiдписував мiльйоннi угоди з закордонними партнерами. 

      …Ех, Перiс, тобi подiбне й не снилося! Навiть найвiдвертiше порно на тлi нашого «полiтичного кiна» виглядає безвинними пустощами.

       I трошки реклами

     Вiдтодi, мабуть, М.Балдiс вирiшив вкладати грошi не в брудне – в усiх вiдношеннях – виробництво, а в цiлющi гiрськi джерела, про властивостi яких вiдомо ще з 16-го сторiччя.

      На сайтi «Деренiвської купелi» написано, що це «сучасний готельно-відпочинковий комплекс, який має 130 номерів. Для туристів… пропонують чимало розваг: тут розташовані аква-зона з басейнами, розважальний центр, SPA-комплекс, тенісний корт, міні-гольф та дендропарк з понад 5 тисячами різних видів рослин». До послуг також ресторан і завод мінеральних вод.

        «Квінтесенція поєднання відпочинку і оздоровлення, яку пропонує санаторій Деренівська Купіль, залишить виключно незабутні, позитивні емоції і враження про відпочинок в Закарпатті. Високий рівень сервісу, європейські умови проживання, які пропонує санаторій Деренівська Купіль, термальні джерела, що наповнюють басейни гарячої, цілющою водою, збагачені мікроелементами мінеральні води –  все це в поєднанні зробить Ваш відпочинок в Закарпатті неперевершеним» – та iнше «бла-бла-бла» для небiдних людей (орфографiю збережено – ред.).

      Бо вiдпочивати тут можна тiльки дорого або дуже дорого: у «низький» сезон цiна за проживання – вiд 2300 до 4400 грн. за добу, у високий – вiд 2900 до 5600 грн.

       …Купила соб Перiс трохи карпатської казки – в наборi з нашою полiтичною реальнiстю.

      Ештон Бест-Коровайний

Фото: arab.com.ua, theqtimes

Напишіть відгук