Еволюцiя стилю панi Зеленської

Про iмiдж нашої першої – зовнiшнiй та не тiльки

    Вiдомо, що супровiд грає «короля». Якою в цьому супроводi була роль першої ледi України, Олени Зеленської?

 

     Красива жiнка негламурна:  oдяг та фото

       Традицiйно першу даму «зустрiчають за вдяганкою»: чи доречно до подiї пiдiбранi сукнi-костюми та наскiльки їй личать. Стиль Олени Зеленської, коли супроводжувала чоловiка в перших закордонних поїздках, переважно, здобув схвальнi вiдгуки – загалу та фахiвцiв.

       Cпецiалiсти з психо-риторики також вiдзначали її краще, нiж у Володимира, вмiння триматися на публiцi: бiльшi стриманiсть i контроль над емоцiями та вiдсутнiсть iмпульсивностi – чого не скажеш про її чоловiка.

      Дiжки дьогтю без ложок меду надходили з табору його опонентiв: в соцмережах Оленi докоряли «невмiнням одягатися» палкi прихильники президента колишнього, П.Порошенка. Найбiльше критики було з приводу «непротокольних» босонiжок (замiсть закритого взуття) пiд час вiзиту до Канади в липнi i кiлькох невдалих кадрiв з насупленим обличчям нашої першої на урочистостях в Торонто. На цьому – принаймнi, наразi – «вiзуальний компромат» вичерпався.

       Тим часом, в мережi достатньо не лише вдалих фотографiй Олени «допрезидентського», «квартального» перiоду. (Однак, скандальних серед них нема). Десь – не надто продуманий чи й неелегантний образ. Натомiсть, не бракує жартiвливих, навiть трохи легковажних – що, врештi, цiлком виправдано для дружини шоу-мена. Cвiтлини без макiяжу, незабаром пiсля народження дитини чи та, що в купальнику – але аж нiяк не вiдверта – теж є, на еннiй кiлькостi ресурсiв.

Зазвичай, подiбнi портрети «зачищають»  з мережi – загальноприйнята практика, щойно їхнi героїнi змiнюють статус на «номер раз». Бо ж одна справа, коли «король» виявляється голим, та зовсiм iнша – коли, боронь, Боже, «королева». Тому з Iнтернету свого часу зникла неприхована нiчим краса Карли Брунi-Саркозi та Меган Маркл. (Видалити 100% ню, звичайно,  не вдалося.)  В догугловий перiод так само ретельно позбулися пiкантних фото Грейс Келлi, в дiвоцтвi – акторки, в замiжжi – княгинi Монако.

Те саме фото в купальнику – з кращою подругою, Iриною Пiкаловою

        У випадку Олени залишили все, як є – чи не найкраще cвiдчення того, що їй нема чого приховувати. Або ж вона не переймається, що скажуть з приводу. Образи з шоу-бiзнесового минулого, «непрепарованi» стилiстами – рiзнi, часом кращi, часом гiршi. Але всi разом дуже вiдрiзняються вiд свiтлин Олени останнiх мiсяцiв – недавнi засвiдчують прогрес у вiдчуттi мiри та смаку. Колишнi експерименти з вбранням – не завжди успiшнi – змiнилися лаконiзмом та монохромними, «спокiйними» кольорами. Варто лише порiвняти кадри «до» та «пiсля», щоб побачити рiзницю.

Скажiмо, на ось цьому – вельми сумнiвне поєднання спортивного взуття та сукнi «в горох». Як «не грають» разом i кольори, свiтло-сiрий та чорний. Довжина плаття вiзуально «вкорочує» свою господиню, образ загалом – такий собi мiкс черницi з сiльською вчителькою, Зеленськiй геть невластивий.

Iнший ансамбль, нижче – наочна iлюстрацiя «що занадто – те погано». Зловживання рiзними деталями, це стосується не лише крою, який додає стрункiй фiгурi Олени небажаного об’єму. Щiльний i  зависокий комiр «краде» шию. Тут надто багато зайвого – i драпiрування з воланами на блузцi в «комплектi» iз зустрiчними складками на штанях, i нагромадження барв та малюнкiв («павичевi очi» вгорi й бiлi на чорному тлi смужки низу). Попри те, що строкатий топ  «вимагає» стриманого, позбавленого «прикрас» доповнення – як-от темно-синьої чи брунатної прямої завуженої спiдницi або ж простого крою штанiв, теж в «нерозчиненiй» кольоровiй гамi.

     Зате пiзнiшi вечiрнi образи Олени – якщо не зажди бездоганнi, то на тверду «четвiрку». Щоб було «на п’ять» – заважають грубуватi додатки. Як-от куртка-шкiрянка поверх делiкатної блакитної сукнi чи заширокий, «важкий» пасок на чорнiй з шифону, теж трохи «перевантаженiй» оздобами.

        Ще бiльше i таки на краще все змiнилося пiд час виборчої кампанiї навеснi цього року – в гардеробi Олени з’явилися елегантнi брючнi костюми; з нього зникли пiстрявi речi. Найкращi образи – в бiлому з вишивкою комплектi з кейпом, в якому була на iнавгурацiї чоловiка, та в свiтло-блакитному – пiд час вiзиту до Францiї.

      Теперiшнiй стиль Олени – це дорога простота. Класика та гламур, але мiнiмалiстичний – щоб не сказати «oбережний». Демонстративна, виклична розкiш одягу попередниць – це не про сьогоднiшню першу. Вона найкомфортнiше  почувається (i виглядає) у звичних джинсах, якi були щоденним улюбленим атрибутом у допрезидентськi часи її чоловiка.

З донькою Олександрою

«Я вам пишу…»

     Олену Зеленську часто порiвнюють з Меланiєю Трамп, хоч обидвi жiнки геть не схожi – нi iмiджами, нi своїми ролями в життi владних «половин». Єдине, що їх «рiднить» – вiдсутнiсть попереднього досвiду публiчного спiлкування i пов’язанi з тим помилки.

      Зеленськiй ще донедавна вдавалося не реагувати на вiртуальний негатив про себе саму та чоловiка. Пiдтверджуючи тезу, що iгнор хейтерiв та тролiв з мережi – найефективнiший засiб проти них. Тa недавно все ж не стрималася i порадила ненависникам Володимира у Фейсбук «охолонути» – пiсля низки фото-жаб на його поїздку до Одеси. На що одразу ж отримала ще бiльше кпин, в тому числi й хамських.

       До подiбного i навiть гiршого першiй незвикати – пiд час виборчої кампанiї родинi надходили погрози, охорона i зараз –  поруч з дiтьми, 14-рiчною Олександрою та шестирiчним Кирилом. Проте, жодних скарг на тему громадськiсть вiд Олени не почула.

       Як i тодi, коли Фейсбук-«наїзд» «прилетiв» вiд сiм’ї П.Порошенка. Зрозумiло, не у виконаннi самого – «не царське» дiло – а його невiстки Юлiї. Жiнка саркастично «спiвчувала» Оленi в зв’язку зi «злим гумором» на адресу Зеленських i докоряла,  що її чоловiк та свекри потерпали вiд знущальницьких жартiв «95-го кварталу» цiлих п’ять рокiв. Олена нiчого не сказала у вiдповiдь, зате в нечисленних iнтерв’ю  захоплено вiдгукувалася про доброчиннiсть Марини Порошенко. Напевне, чудово знаючи, що та благодiйна дiяльнiсть мала  вiдому цiну – 1,7 мiльярда гривень з держбюджету України.

      Чи займається благодiйнiстю сама Олена i чи продовжує писати сценарiї для «кварталу», як, було, збиралася – невiдомо. Як i чинний президент, повторює все той же прорахунок, уникаючи комунiкацiй з пресою. Чи взагалi будь-якого спiлкування, крiм, перiодично, онлайнового. «Зв’язки з громадськiстю» – переважно засобами власної сторiнки в Iнстаграм, де повно гарних фото –  ото й усе. Навряд чи також створено комунiкацiйну команду самої першої ледi – звична практика для її захiдних колег. Вiдсутнiсть якої в Українi може дорого коштувати в майбутньому.

     

      P.S.: Про iнших перших ледi – список фешн- та не дуже катастроф

      Маргарет Трюдо, мама сьогоднiшнього канадського прем’єра Джастiна i екс-дружина колишнього, П’єра, вдягала джинси на офiцiйнi прийоми i занадто короткi спiдницi – як-от пiд час урочистого обiду у Вашингтонi. Тодi ж вбрала  панчохи, що «пустили вiчко». За що була нащадно вилаяна журналiстами по обидва береги океану. Тим не менш, iншi першi канадiйськiй виявили несподiвану пiдтримку – протягом наступного тижня виходили на публiку в спiдницях вище колiн.

      Доллi Медiсон, дружина американського президента Джеймса Медiсона (1809-1817) майже постiйно зловживала занадто глибоким декольте.

     Мiшель Обама на зорi «кар’єри» першої ледi ризикнула вийти з лiтака в надто щiльних шортах на не дуже струнких ногах, про що потiм публiчно шкодувала. Мiшель – одна з найдорожчих перших, її вечiрнi сукнi коштували по 50000 доларiв, туфлi, виготовленi на замовлення – за 34000. Сумочки – за 20000, а купальники – за 15000 (tysonbowersiii.com).

       Навiдмiну вiд Обами, Ненсi Рейган на вечiрньому вбраннi заощаджувала –  позичала його в модних ательє. Про що, згiдно з протоколом, повинна була постiйно повiдомляти Комiсiю з етики. Але майже завжди цього не робила.

     Джекi Кеннедi також називали «Джекi О» ще задовго до того, як стала дружиною мiльярдера Онасiса. «О» з’явилося поруч з iменем завдяки балакучому персоналу Бiлого дому – цей звук часто лунав зi спальнi дружини президента. Вона досi тримає лiдерство cеред перших дам за кiлькiстю фотографiй в купальниках.

     Зате Елеонора Рузвельт стала найпершою в iсторiї президентською дружиною, сфотографованою в купальному костюмi – на сучасний погляд, вельми скромному, схожому на звичайне лiтнє плаття до колiн.

     Людмiла Путiна, екс-дружина росiйського Владiмiра, стабiльно потрапляла до спискiв найгiрше вбраних. Не лише тому, що на неї поширювалося негативне ставлення до зверхника РФ – огрядна Людмiла зловживала пастельними кольорами, це вiзуально додавало їй кiлограмiв.

    Хiларi Клiнтон, поки була «просто» першою ледi, так само рiдко вибиралася зi згаданих спискiв. Бо обранi нею сукнi й спiдницi майже завжди не личили й пiдкреслювали недолiки фiгури. Iнша справа – брючнi костюми, в них Хiларi виглядає природнiше.

Горпина Мак-Грегор

Фото: fakty.ua, unian, news.ru, depo.ua, viva.ua, boom.ms