«Летiли ловкостери дикi...»

Вiдгуки пасажирiв, що подорожували з компанiями Ernest, Wizzair та МАУ: «Бiльше не треба!»

 

    Global Village продовжує знайомити з авiа-лiнiями, що забезпечують поганi сервiс та досвiд перельоту. Застебнiть ременi, дихайте глибше i подумайте двiчi, чи варто купувати на них квитки. 

 

    Ernest

      Микола Горячун, рейс Мiлан-Львiв, cерпень 2019:  «Пiсля реєстрацiї, митного та паспортного контролiв, пiдходимо з дружиною на посадку. Але щойно настала наша черга, дiвчина, що вела облiк пасажирiв, посадку припинила. Закрила документи, автобус з пасажирами поїхав до лiтака – без нас. Ми починаємо розпитувати, за нами – ще чоловiк 4-5, але дiвчата за стiйкою мовчки зачиняють комп’ютер i так само мовчки йдуть геть. Рушаємо до представницi Ernest, вона нас вислухала, сказала, що ми «запiзнилися на лiтак» i, спокiйно викликавши полiцiю, передала нас правоохоронцям. Тi записали нашi претензiї, поспiвчували i повiдомили, що цi авiалiнiї роблять таке постiйно.

        Ми купили iншi квитки, за свiй рахунок, вилетiли з Венецiї. У Львовi – iнший сюприз, бо замiсть офiсу Ernest ми говорили з представництвoм турфiрми, що просто розповсюджує квитки Ernest. Ми зробили висновок – це не авiа-компанiя, а звичайнi шахраї! В авiацiї дрiбниць не буває,  i якщо вони в очi брешуть пасажирам, то про якiсть пiд час польоту можна лише здогадуватися! Я б не радив користуватися їхнiми послугами. A тим, хто видав лiцензiю Ernest’у в Українi – її вiдкликати, бо пiсля трагедiї буде пiзно».

           Алла Марiй, рейс Венецiя-Львiв, серпень 2019: «Квитки купували завчасно, але не підозрювали, що ця поїздка буде такою моторошною і небезпечною. Затримка рейсу – це звична ситуація, але коли в рейс випускають несправний літак, який пiд час зльоту спалахує?!.. Крики, паніка, салон задимлений – і жодних пояснень… Доба  невідомості, а далі: «Ми повернемо вам гроші за квиток, плануйте свою подорож. Якщо хочете, можемо запропонувати рейс за 4 доби, однак витрати за своє перебування в Італії мусите оплатити самі». Шкода, що такі авіалінії працюють, продають квитки, бо гарантій, що ви доберетесь до місця призначення живим і неушкодженим – жодних».

     Wizzair

       Рейс Лісабон-Київ, червень 2019: «Сім’єю –  я, чоловік і дитина 3 рочки приїхали в аеропорт в Лісабоні. На сайті Wizzair десь о 16.00 з’явилася інформація, що літак затримується і замість 18.30 вилетить о 21.50 – хоч на табло аеропорту не було жодних змін. О 17.10 оголосили реєстрацію, пройшли паспортний контроль і вже очікували вильоту в терміналі (в якому, до речі, було всього 2 автомати, аби купити щось перекусити). Прочекавши майже 5 годин, пасажири  рейсу отримали листи на мейл, що «Wizzair дуже шкодує, але рейс скасували» – без жодних пояснень. Працівники аеропорту автобусом перевезли частину пасажирів в термінал 1, щоб тi пройшли ще раз паспортний та прикордонний контроль.

          Про іншу частину пасажирів забули ще на годину. Тож ми, майже 200 чоловік, багато хто з дітьми, об 11.00 год вечора почали в касі аеропорту з’ясовувати, що робити. Першим, хто пробився до вiкна, обіцяли поміняти квитки на 29 червня, наступним на 2 липня, коли дійшла черга до нас, залишилося 4 липня. Тим часом, на сайті компанiї писали, що літаки на цей рейс скасованi аж до 4 липня!

       Ми вирішили перенести поїздку в Україну на кінець літа і вимагати повернення грошей за квитки.

     Жоден представник Wizzair з вибаченнями чи поясненнями не вийшов. О першій ночі викликали автобус аеропорту, пасажирів з дітьми мали відвезти в готель переночувати. Ми прибули до Four Seasons. Там на нас подивилися здивовано і сказали, що нема жодної броні. Не залишалось нічого іншого, як повертатись в аеропорт.

      Дорогою діти заснули. Коли під’їхали, нас не дуже ввічливо попросили вийти з автобуса – зi сплячими дітьми на руках – і вирішувати свої проблеми самим. Ми відмовились виходити, бо краще хоч в автобусі провести ніч, ніж на підлозі. Тоді з’явилася поліція і в грубій формі змусила всіх залишити автобус. Уявіть собі – третя ночі, 200 чоловік мусять провести ніч в терміналі, де всього 30 крісел. Всі готелі в Лісабоні заповнені, нам до своєї квартири їхати 230 км. Це було, як страшний сон. 
       Тому хочу подякувати Wizzair за незабутню подорож. Це була перша і остання поїздка з ними».

      Надiя Бiльчевська, рейс Братислава-Київ, жовтень 2018 р. «Нашу родину, четверо чоловiк, спершу зареєcтрували на рейс, стягнули 95 євро за зайву вагу багажу, а потiм сказали – мiсць у лiтаку нема. Але зараз все вирiшимо. Так минула година, ми все питаємо – що? коли? – а нам «чекайте». Потiм здивовано: «Чого вiд нас хочете, ваш лiтак вже давно в повiтрi!» – «А нам що тепер робити?» – «Вашi проблеми». Телефонували в кампанiю, нiхто не вiдповiв.

      Нiчого нам не компенсували. Ночували в аеропорту, наступного дня вилетiли – заплативши ще 380 євро за новi квитки. Моя порада – обминайте цю горе-кампанiю десятою дорогою».

      Мiжнароднi Авiалiнiї України, МАУ

       Лiдiя Березюк, рейс Київ – Франкфурт-на-Майнi, липень 2018р.: «Сайт МАУ зависає годинами. Маю пiдозру, що їхня тех-служба навмисне не звертає на це уваги, аби людина плюнула на онлайн-реєстрацiю i вiддала за те саме 10 євро в аеропорту. Iнакше не полетиш, в них такi правила. А нас – троє, от i рахуйте. Телефоную в компанiю: «Без проблем, зараз все зробимо, тiльки повiдомте таку-то iнформацiю. I таку… А ще…» Минає хвилин 20: «Ну, все, можете в нас на сайтi реєструватися! Дякую, що обрали МА…» «Агов! Я чого дзвоню – ваш сайт не працює!» «Ми телефоном не реєструємо, а в мене сайт працює».

      Годин через чотири (!) чоловiк, промучившись з сайтом, принiс роздрукiвки з нашими реєстрацiями.

      Наступного дня в Борисполi на нас визвiрилася працiвниця за стiйкою: «Что вы мне суете! Нечеткий штрих-код! Идите на наш компьютер в зале!»

       Там вже стовбичать чоловiк 20, тицяють в тач-скрiн i не знають, що далi робити. Поруч дiвчина в унiформi, просимо допомогти, iгнорує. Тут малий запросився до туалету, пiшла з ним. Повертаємося – очам не вiрю: та сама панянка вручає чоловiковi нoвi роздрукiвки, навiть посмiхається! Як вдалося? Вiн до неї англiйською заговорив. Поки державною – нiчого не працювало.

      Вилiт затримали десь на годину. Але, знаючи МАУ, це майже «за розкладом». Вже в лiтаку дiзнаємося, що летимо в рiзних рядах – i чотирирiчна дитина вiд батькiв окремо! Заледве впросили  якогось чоловiка, щоб помiнявся мiсцем.

     Пiд час польоту чуємо «бум!» i чийсь стогiн. Стюардеси не перевiрили, чи зачиненi вiдсiки для ручного багажу – тi, що над сидiннями. Тож торби з валiзами посипалися на голову якiйсь лiтнiй жiнцi пару рядiв за нами, їй добряче дiсталося»

       Степан Павлiй, рейс Київ-Нью-Йорк, червень 2019:   «Старезний лiтак, потертi сидiння, їжа – гидотна, ще й холодна. Грошi деруть за все, звичайна газована вода – по 5 доларiв за склянку! Холод в салонi неймовiрний, попросив або дати ще одну ковдру – для доньки, їй шiсть рокiв – або хоч трохи кондицiонера зменшити. Ковдру шукали 1,5 години – не знайшли. Ще годину радилися з пiлотом, чи морозити пасажирiв далi, чи нi. Iншi теж почали обурюватися, аж тодi зглянулися, стало трошки теплiше.

     В Нью-Йорку виявилося, що наш багаж з Києва не вилiтав. Коли його, нарештi, привезли, звiдти пропали фото-апарат,  одеколон i… коробка цукерок, вiз у подарунок. Писав скаргу, без вiдповiдi. Звичайне жлобство».

P.S. Кому ще «дякувати»?

     Державiаслужбi України, вона видає лiцензiї на здiйснення повiтряних перевезень пасажирiв. Також Мiнiстерству iнфраструктури.

      Розпочати процедуру вiдкликання такого дозволу можна лише через суд. Як сталося цього року з компанiєю SkyUp, їй тимчасово призупинили лiцензiю.

    Чому в одних компанiй лiтаки ламаються постiйно, а в iнших – майже нiколи?

    Тому, що бiльшiсть ловкостерiв (як, до речi, й левова частка американських компанiй) здiйснюють технiчний огляд своїх лiтакiв у Китаї, Мексицi, Сальвадорi чи iнших країнах третього свiту (vanityfair.com). Там це коштує дешевше, зате iнспектори – не надто прискiпливi. Працiвники, до того ж, не завжди знають англiйську, якою написанi iнструкцiї чи документи.

      Що таке «техогляд», якщо стисло? Лiтак повнiстю або частково розбирають, перевiряють стан усiх деталей, їхню зношенiсть тощо. Коли є потреба – ремонтують. Теж саме – всерединi салону, аж до металевого «кiстяка» машини. Вiдтак все складають назад, до найменшого гвинтика – теоретично. Бо випадки, коли дрiбнi чи iншi деталi з якихось причин не повертають на мiсце – зовсiм не рiдкiснi, в т.ч. з лiтаками великих захiдних перевiзникiв. Найменшi наслiдки вiдтак для пасажирiв – кiлькагодиннi затримки рейсiв у зв’язку з несправностями.

avia.tickets, tripadvisor, Facebook та власна iнформацiя

Фото: iledebeaute, samolets, openeurope, 34travel, airplanepictures, readersdigest

Ще на тему: «Полiт НЕнормальний!», Global Village 10/05/2019/ 

Напишіть відгук