Спiваки з Москви в Палацi «Україна» – ото буде всiм «концерт»!

З « бацькой » Лукашенком

Невже росiйський шоу-бiз повертається?   

 

Повалiй – не можна, Меладзе – будь ласка

      Скандальний «сольник» Таїсiї Повалiй, запланований на 10 грудня, швидше за все, не вiдбудеться – бо новиною про нього обурилася громадськicть. Анонси шоу недавно щезли з усiх сайтiв, що розповсюджують квитки.

        Зате Валерiй Меладзе та репер з Росiї, такий собi Льоша Свiк, у нас таки виступлять, скоро. Перший – 8 листопада на сценi все того ж Палацу «Україна», другий – вже 13 вересня, в «Зеленому театрi» Києва. На цю тему нiхто не обурився. Наразi? Адже Меладзе, як i Повалiй, теж працює на територiї країни-агресора. A Льоша – її громадянин; спраглим творчостi Свiка треба платити вiд 360 грн. за квиток на нього.

      «Однак, Валерiй – то не Повалiй!» – Заперечать його фанати. – «За Януковича не агiтував, в Радi депутатом-«регiоналом» не сидiв. Хороший хлопець, i шанувальницi  пост-бальзакiвського вiку його люблять».

       На що отримають контр-аргумент, що Меладзе, уродженець українського Миколаєва, путiнську вiйну проти нашої держави публiчно не засудив – навiдмiну вiд, наприклад, теж хороших хлопцiв, але росiян А.Макарєвiча чи Б.Грєбєнщiкова. Було, щоправда, кiлька iнтерв’ю Валерiя, що погано, мовляв, коли два народи ворогують, та не бiльше.

      Отже, одному з наших голосистих, що постiйно стриже купони в РФ, те ж саме робити в Києвi – не зась? Щось воно

двозначно виходить з полiтикою палацу «Україна» стосовно гастролерiв…  Як сказав би покiйний Iван Степанович Плющ, автор не одного полiтичного мему за життя: «Ситуацiя в Українi є б***кою».

       Вiрнiше, в її шоу-бiз iндустрiї. Починаючи з 2014-го, достатньо українських артистiв встигли засвiтитися на росiйських концертних майданчиках. Те, що РФ веде проти нас вйну, їм не перешкоджало. Крiм Анi Лорак та Свiтлани Лободи, що там вже прописалися, також, з рiзною перiодичнiстю – Настя Каменських, Вiталiй Козловський, Iван Дорн, Алiна Гросу, Марув та ще низка iнших. Широкому загалу маловiдомих, зате бажаних (бо недорогi) на корпоративах в Росiї. Eтикою, звiсно, тут не пахне, зате заробiтком – так.

Власне, турботою про нього – в першу чергу – було продиктовано намiри подружжя Повалiй-Лiхута (продюсер) провести ювiлейний, до 55-рiччя, концерт Таїсiї в нашiй столицi. В Москвi, де Повалiй виступала протягом останнiх рокiв i вигравала рiзнi музичнi нагороди, в неї, проте, замовлень останнiм часом поменшало. Прибуткiв, зрозумiло, теж – як кажуть наближенi до шоу-бiзу люди.  Чи  вiзьмуть знову на новорiчний «Голубой огоньок» – пiд знаком питання.

       Ще одне – як взагалi стала можливою рекламна кампанiя її «сольника»? Хто дав на це добро, знаючи про всi «заслуги» Таїсiї перед вiтчизняною, гм, демократiєю?  

      Тут все дуже суперечливо.

З колишнiм шефом

«Провокацiя, свiдома й спланована»

       Cпочатку продюсер Iгор Лiхута заявив, що з керiвництвом «України» формальностi узгодженi, вiн мав особисту зустрiч з директором Романом Недзельським. Отож, квитки продають, «приходьте на нас подивитися 10 грудня». Пiсля чого дирекцiя Палацу повiдомила з точнiстю до навпаки – нi про що ми з ним не домовлялися, нiяких угод не пiдписували.

Лiхута ж продовжує гнути свою лiнiю: неправда, все нам пообiцяли,  навiть примiщення й гримерки показували. А концерт все одно проведемо i обов’язково – на головнiй сценi країни.

Те, що Недзельський «увiмкнув задню» – на нього, мовляв, натиснули «полiтичнi сили», що просто прагнуть помститися безвиннiй спiвачцi.

       Ось як коментує cитуацiю Галина Гузьо, музичний та промо-менеджер артистiв та культурних проектiв, журналiстка:

     – Анонсування концерту одiозної спiвачки Таїсiї Повалiй – звичайна провокацiя, але свiдома i спланована. Так реваншисти хочуть перевiрити межу, за яку їм варто, чи нi, заходити. Понад п’ять рокiв, поки в Українi триває росiйсько-українська вiйна, таким персонам, як Повалiй, усi дороги до нашого слухача були закритi. За винятком кiлькох її появ у концертних програмах анти-українського каналу «Iнтер». Уявити собi концерт цiєї спiвачки у 2014-15-16-му роках було неможливо.

      Тим часом, зараз поповз реванш сил, якi сплять i бачать, як повернути собi  Україну часiв Януковича, а то й бiльше – переформатувати  її пiд себе. Зараз цi сили «на конi», i вони всiма методами, включно з шоу-бiзнесовими, «будуватимуть» свою Україну. Лакмусовий папiрець з кодовою назвою «Таїсiя Повалiй» спрацював на всi сто – суспiльство миттєво обурилося. Керiвництво Палацу «Україна» повiдомило, що менеджмент артистки навiть не домовлявся про оренду залу. Як наслiдок – квитковi оператори вивiсили оголошення, що продаж квиткiв на цей концерт наразi призупинено. От вам i сила громадсько думки в дiї. Цього разу вона зупинила бенефiс «просто Таї». А, отже, спроможна корегувати й iншi антиукраїнськi плани влади реваншистiв.

     Але я думаю також ось про що: яка кiлькiсть українцiв були б готовi викласти свої кревнi за квиток на Таїсiю Повалiй? Такi люди точно є – питання лише, скiльки їх…

Якщо раптом так станеться, що одiозна спiвачка все ж знайде змогу дати «сольник» у Києвi – це вiдкриє дорогу до повернення в Українi концертiв i росiйських спiвакiв.

         Тож нашi артисти, якi протягом останнiх рокiв завоювали українську публiку, знову будуть змушенi дiлити ринок з гастролерами з пiвночi. Якщо так станеться, поступово буде перекреслено бiльшiсть проукраїнських досягнень в нашiй музицi.

  

«Золотi понти» «золотого голосу»

    Полiтична складова в скандалi з концертом, звичайно, присутня. Подружжя Повалiй-Лiхута недарма давно товаришують i з вливовими регiоналами, i на корпоративах В.Медведчука розважати публiку доводилося не раз. Що квитковi оператори досi не оголосили «повертаємо грошi за квитки на концерт», знаючi люди пов’язують також i з тим, що Лiхута натиснув на «свої» полiт-важелi.

      Мiж якими зараз доводиться маневрувати директору «України» Р. Недзельському. Про полiтику вiн цнотливо мовчить, зате каже, що менеджмент Повалiй не подав «усiх потрiбних документiв, тому їм вiдмовили». Хоч

на шостому роцi вiйни природнiше виглядали б не незграбнi виправдання, а така, наприклад, заява прес-служби Палацу: «В зв’язку з тим, що Т.Повалiй здiйснювала концертну дiяльнiсть на територiї держави-агресора, її виступ на нашiй сценi вважаємо небажаним та недоцiльним».

        Але крiм полiтики, тут ще й банальнi амбiцiї Таїсiї, яка цiлком щиро вважає себе зiркою першої величини. I вважала так ще в тi далекi часи, коли не була нi «заслуженою», нi «народною». Показовий такий епiзод з буремних 90-х: в Чернiвцях органiзатори концерту подали їй авто, щоб доїхала – метрiв 300 – вiд готелю до залу, де мала виступати. Але транспорт не був iномаркою, i Повалiй, обурившись, сiдати в нього вiдмовилася – бо «золотий голос» в якiйсь непрестижнiй машинi кататися не буде. Концерт трохи не опинився пiд загрозою зриву, на щастя, органiзатори швидко позичили якогось «мерседеса».

       В 2019 понтiв y «золотого голосу» навряд чи поменшало, Категоричнi заяви, що «лише Палац «Україна» – з цiєї ж опери. А вона ще не закiнчилася. Незабаром побачимо, чим продовжиться – остаточним забуттям росiйської попси в Українi чи, все ж таки, її поверненням.

      Людмила Пустельник

       Фото: dialog.ua, vitebsk.cc, glamurchik.tochka.net

       Карикатури: сaricatura.ru, liveinternet.ru

Напишіть відгук