Освiдчення пiсля полону

      Кохайтеся, чорнобровi! Одеситка дочекалася свого моряка з росiйської тюрми i cкоро стане його дружиною.

        Андрiй Ейдер, наймолодший iз звiльених полонених, що повернулися додому 7 вересня,  запропонував коханiй дiвчинi Маринi руку i серце – у перший же день пiсля повернення на Батькiвщину. Про  це сам 19-рiчний моряк повiдомив на власнiй Фейсбук-сторiнцi.

       Андрiй був одним з 24-х українських морякiв, захоплених росiянами  в Керченськiй протоцi 9 мiсяцiв тому. Також одним з двох, кого пiд час нападу поранили.  В полонi тримався мужньо, чинив опiр, на контакт з агресором не йшов. A невдовзi пiсля арешту його родина отримала невтiшну звiстку – в ув’язненнi Ейдера заразили гепатитом, адвокатам надали  довiдку про стан здоров’я.

      Cьогоднi cуворi випробування – позаду, Андрiй повернувся додому. Про найважчi моменти в полонi згадувати не хоче, але зiзнається, що дуже чекав листiв з Батькiвщини, поки перебував у тюрмi. Не лише вiд друзiв та батькiв, вiд iнших, незнайомих спiвгромадян, якi висловлювали пiдтримку. На листах у вiдповiдь писав “Слава Українi!”, цi слова завжди перекреслював охоронець з “Лєфортово”.

      Батьки хлопця, що мешкають на Прикарпаттi, завжди вiдзначали стiйкий характер сина – ще задовго до того, як вирiшив пов’язати свою долю з морем. 

     В полонi писав вiршi. Там же, як каже, сталася переоцiнка життєвих цiнностей – остаточно зрозумiв, що грошi та матерiальне  нiчого не вартi, а головне – бути поруч з рiдними людьми.

      Рiшення одружитися було неспонтанним – з Мариною зустрiчалися три роки. Найважче було з обручкою – прохання, щоб її придбали, передавав через адвоката, з купiвлею допомагали волонтери i сiм’я. 

       Освiдчитися планував просто в Борисполi, щойно пiсля приземлення лiтака, але до аеропорту на той момент ще не встигла доїхати наречена. Вперше пiсля довгої  розлуки побачила коханого вже в лiкарнi, куди доправили на обстеження усiх звiльнених українцiв. Хлопець одразу ж зробив пропозицiю, яку було прийнято.

       Планами на майбутнє пара наразi не дiлиться, найперше – це вiдновити здоров’я Андрiя. А весiлля вiдгуляють наступного року. 

Ештон Бест-Коровайний

Фото з Фейсбук-сторiнки Андрiя Ейдера

Напишіть відгук