Aнглiйськa пацiєнткa

Cкiльки може коштувати лондонське лiкування Валерiї Гонтарєвої

      Осiнь – пора загострень, в  тому числi й полiтичних. На екс-голову НБУ Валерiю Гонтарєву вони останнiм часом просто посипалися. Пiсля пригоди на лондонськiй вулицi, де на неї наїхало авто, втрапила до шпиталю з травмами ноги. Лондонська полiцiя вважає, що то був нещасливий випадок. Вiдтак вже в Українi горiли: iнша автiвка (невiстчина) та дача пiд Києвом (Валерiїна). Остання, щоправда, виявилася вчасно застрахованою власницею – незадовго до пожежi…

    Тим часом, Гонтарєва записала вiдео з лiкарняної палати, в якому говорила про полiтичнi переслiдування та побоювалася за власне життя – не менше. Основним своїм опонентом згодом назвала олiгарха I.Коломойського.

       На Батькiвщинi, як вiдомо, її чекають для допиту в Генпрокуратурi, куди «краща менеджерка країни з державницькою позицiєю» – за версiєю її соратника П.Порошенка – не поспiшає з’являтися. Мабуть, i тому, що клiєнти 104-x зачинених нею банкiв мають дiаметрально протилежну думку про «кращу менеджерку». Бо внаслiдок закриття згаданих yстанов втратили кревнi заощадження

      Та зараз не про полiтику, а про те, яку турботу про  здоров’я може собi дозволити наша пересiчна громадянка та звичайна екс-чиновниця – як не раз позицiонувала себе панi Валерiя.

     В якiй саме лiкарнi Лондона перебуває, вона не вказує. Швидше за все, це недержавний заклад, сама постраждала каже, що це – «краща ортопедична клiнiка», про ексклюзивнiсть закладу свiдчить  також iнтер’єр палати на записаному вiдео. Отже, лiкують там дуже не за «дякую».

     До слова – для британцiв, а також iноземцiв, що мають в Об’єднаному Королiвствi постiйну роботу, як Гонтарєва, медичне обслуговування – безкоштовне. Але якось важко уявити собi нашу «звичайну чиновницю» в палатi звичайного шпиталю «для всiх»… Та й лайф-стайл екс-очiльницi НБУ не вказує на скромнiсть її запитiв.

     Приватних лiкарень на всю Британiю – 1249. З них лише 177 мають хiрургiчнi вiддiлення. Всього 10,5% англiйцiв купують медичнi страхiвки, щоб лiкуватися в недержавних закладах.

      Вiciм приватних ортопедичних центрiв британської столицi, до яких Global Village звернувся з питанням «чи є у вас хвора на прiзвище Гонтарєва?», як i слiд було сподiватися, вiдповiли, що такої iнформацiї не надають. (Взагалi-то, список цих клiнiк вiд Googl’а – 20, але з них 12 – невеликi приватнi практики, або дитячої, пластичної чи ортопедiї виключно рук та плечей. Не наш випадок).

     Зате лiкарнi люб’язно подiлилися кошторисами на свої послуги. Цiни – приблизно однаковi, але скрiзь – дорого.

     Oтже, доба перебування в шпиталi рiвня Shoen Clinic London, London Foot and Ancle Centre чи London Orthopaedic стартує вiд 400 фунтiв, або 451.95 євро. В. Гонтарєва перебуває в лiкарняних стiнах з 30 серпня – вже маємо вiсiм з гаком тисяч євро.

     До цiєї суми не входить лiкування. Aле палата з телевiзором, wi-fi, телефоном, лiкарнянi одяг-взуття, догляд персоналу, можливiсть займатися лiкувальною гiмнастикою в спецiально обладнаному залi та харчування – так. Останнє – вельми пристойної якостi, завжди є вибiр зi списку основних страв та десертiв. Для порiвняння: якщо державна англiйська лiкарня витрачає на їжу одного хворого вiд 2.75 до 12 фунтiв (у день), i пацiєнти часто скаржаться на вбогiсть меню, то в «приватникiв» ця ж стаття витрат – вiд 24 фунтiв.

        Власне, лiкування: вiд негромадян Британiї, зазвичай, вимагають його часткової або повної попередньої оплати, можуть також наполягати на гарантiйному листi з посольства. До остаточного рахунка запишуть: передоперацiйне оцiнювання стану хворого – 250-400 фунтiв, ультразвукове обстеження – 286-520, iньєкцiї плазми (якщо треба) – 700-1200, анестезiю – 400-550 за кожну годину протягом операцiї, нарештi, саму операцiю.

     Як-от, артроскопiя (мiнiмальне хiрургчне втручання з метою лiкування внутрiшньої поверхнi суглоба) гомiлки чи менiска – 3790 фунтiв, вiдновлення менiска – 4990, замiна гомiлки чи колiна – 14790. Пiсляоперацiйна фiзiотерапiя – 150-200 фунтiв за годину, пiсляоперацiйна консультацiя – 300-500. Звичайно, цi цифри – не остаточнi, можуть виявитися бiльшими – залежно вiд cтупеня важкостi травми, попереднього дiагнозу тощо.

      Одну операцiю на нозi Гонтарєвiй вже зробили, тепер її чекає ще одна. На щастя для панi Валерiї, її зарплата в Лондонськiй школi економiки, де трудиться викладачем, дозволяє купити собi кращу британську медицину. На рiк така посада в середньому приносить трохи бiльше 142000 доларiв. Тож навiть якщо страхiвка Гонтарєвої – з найкоштовнiших, що вимагають вiд пацiєнта покривати самотужки 40% усiх лiкарняних витрат – вiдновлення здоров’я «по-британськи» їй цiлком по кишенi.

      Так само як навчання молодшого сина Микити на бакалаврському вiддiленнi Королiвського коледжу (King’s College London) – 17050 фунтiв на рiк. Чи оренда нерухомостi в столицi Альбiону, двокiмнатної квартири в центрi – трохи бiльше 5000 фунтiв щомiсяця.

      Перефразовуючи народну пiсню, «щоб їхня доля нас не цуралась!» Звичайно, не в розумiннi травматизму на життєвих дорогах, але стосовно платеспроможних можливостей – щоб колись стали доступними не лише для «менеджерiв з державницькою позицiєю».

Ештон Бест-Коровайний

Фото: tsn, epravda

Напишіть відгук