Вина Винника

Деталi скандалу: як наш спiвак Україну з Росiєю «мирив»

    Хайп – «важнєйшеє iз iскуств».

    Новина про те, що Олег Винник, кумир  вiтчизняного жiноцтва (принаймнi, донедавна) та автор хiта про «молоду вовчицю», приєднався до флешмобу росiйських артистiв «#всеммир» швидко заробила собi префiкс «турбо». Вона вже принесла Винниковi: прокльони фанатiв в Українi, внесення його iменi до бази «Миротворця», а також, як i слiд було сподiватися, зростання продажу квиткiв на концерти артиста в Сумах, Cєвєродонецьку та Краматорську, запланованi в жовтнi. Мети досягнуто?

      Хоч i вельми ризикованими засобами. Навряд чи сам Винник, погоджуючись на пропозицiю росiян, не передбачав, якою буде оцiнка його «миротворчостi» в нього на Батькiвщинi. Бо

достатньо цинiчно, коли представники країни-агресора закликають до миру – робота в них така, пропагандистська – але в жоднi ворота не лiзе, коли по той самий бiк барикад з ними стають громадяни країни, яка захищається.

    Точнiше, один з громадян – бо органiзатори «#всеммирa» зверталися з вiдповiдним запрошенням до цiлої низки українських артистiв. Кого ще саме, в прес-службi флешмобу назвати вiдмовляються, банально кидаючи слухавку.

       Зате в оточеннi Свiтлани Лободи, що зараз працює в Москвi, кажуть, що їй теж надходила пропозицiя, але вона вiдмовилася через щiльний гастрольний графiк. Винник виявився тим єдиним з наших, хто росiйською «миротворчiстю» не погордував.

      Хоч спокiйно мiг обiйтися без переважно аутсайдерiв росiйського шоу-бiзу. Коли по щиростi, то

бiльшiсть учасникiв «#всеммира» – давно нiкому не цiкавi навiть на територiї РФ, їхньою ж мовою – «вийшли в тираж».

       Кого сьогоднi в московсько-петербургськiй тусовцi збуджують «зiрки» на кшталт Яни Поплавской, Лiнди, Дiми Малiкова чи Валєрiя Сюткiна? Чим ще, крiм прiзвища мами-актриси, знана Ксєнiя Алфєрова? Хто назве бодай єдину пiсню такої собi Зари? Якими потужними ролями, крiм алкогольних дебошiв, недавно прославився актор Дмiтрiй Пєвцов?

     Врештi, й про  самого iнiцiатора акцiї, музиканта Дєнiса Клявєра, чули  бiльше не в зв’язку з його творчiстю, а з тим, що є сином покiйного актора Iльї Олєйнiкова. Спiв-автора гумористичного шоу «Городок», разом з Юрiєм Стояновим.

       З бiльш-менш селебрiтiз у списку – вiдома «кримнашистка» Валєрiя, що пишається власними фото з Путiним, композитор I.Крутой та теле-ведучий В.Познер. Який про Крим висловився, що «это аннексия, но это справедливо».

       Ще один «#всеммировец», актор Максiм Авєрiн (серiал «Глухарь») висловлював готовнiсть «їхати в Луганськ, людям допомагати, а не полiтикою займатися». Також свого часу поспiшав запевнити мережу, що нiколи не порiвнював Путiна з Гiтлером – фраза, яку йому, мовляв, приписали.

      Єдиною, крiм Винника, українкою в проектi є колишня одеситка Нонна Грiшаєва. Сьогоднi актриса – громадянка РФ, не раз порушувала наше законодавство стосовно в’їзду в Крим. 

      В цьому товариствi опинився Олег Винник. Проспiвав свої кiлька рядкiв y вiдео-композицiї про те, що «братья нє дєлятся». Сказав потрiбнi фрази: не хоче, аби дружини ставали вдовами, а дiти – сиротами. 

      Чому не виголосив те ж саме без участi в росiйському флешмобi та на що розраховував – невiдомо. Можливо, на прихильнiсть росiйської публiки? Хоч не секрет, що

далебi не всiм нашим артистам в РФ радi, i далебi не в усiх тамтешня кар’єра складається успiшно.

     За прикладом далеко ходити не треба: Iван Дорн, який в Москвi буває давно i не раз комплiментарно висловлювався про Росiю, наразi не може похвалитися популярнiстю в цiй країнi. Ба бiльше – його саундтреки до тамтешнього серiалу «Фiзрук» вирiзали, так само, як i його iм’я з титрiв. З гастролями теж не вельми…

     Акцiю «#всеммир» було присвячено Мiжнародному Дню миру 21 вересня. Hа щастя, того дня нашi ЗСУ втрат не зазнали. Але саме 21-го по той бiк кордону бойовики, збройнi сили РФ та її найманцi порушували режим тишi 13 разiв.

     Тaкож застосували заборонені мінськими угодами артилерійські системи калібру 122 мм та міномети калібру 82 мм. Мабуть, не почули, що до миру їх закликав Олег Винник.

     Хайп навколо флешмобу продовжується, але навряд чи такий, якого бажав собi сам спiвак.

Ештон Бест-Коровайний

Фото: inform.ua, narodnapravda