Чому насправдi Том Круз прилiтав до України – версiя

Київська «мiсiя здiйсненна», але акторовi йшлося не лише про кiно?

Про найважливiше з мистецтв, i воно – не Трамп

    Tому йому, Боже, крилець Ти дав (власного авiа-лайнера, Gulfstream), щоб Том в нашiй Неньцi кiна назнiмав.

      Це офiцiйна версiя, пошуки локацiї для майбутнього бойовика – саме для того, мовляв, свiтова кiно-зiрка «номер раз» завiтала на початку жовтня до Києва. Зустрiчався з президентом В.Зеленським на його запрошення.  Згодом – з мером Львова Я. Садовим.

      Про що буде кiно, Том не сказав, але ймовiрнiше за все – чергова серiя «Мiсiї нездiйсненної», дiя вiдбуватиметься в пост-радянськiй країнi. Принаймнi, такою бачить iсторiю майбутнього фiльму журнал Vanity Fair, який своєю чергою посилається на The Hollywood Reporter. The Bobr Times припускають, що однiєю з локацiй стане станцiя метро «Золотi ворота» – aле знову ж таки, непiдтверджено.

      В Зеленського та Круза з приводу деталей мовчать.

       На загал же цей вiзит до нашого президента в американських ЗМI зустрiли здивовано пiднятими бровами. Коментуючи зустрiч, тут же поспiшали нагадати, що вона – треба ж, який збiг обставин! – вiдбувається у розпал кампанiї в США за iмпiчмент президента Д.Трампа.

       Як поговорили: Зеленський сказав гостевi комплiмент, що той виглядає так само добре, як на екранi. Круз вiджартувався, що гарний вигляд допомагає оплачувати житло. Зеленський: теж маю досвiд роботи на екранi. Hy, й ще трохи про власнi клопоти. «Я прокидаюся зранку – i вже втомлений»; про Мiнський процес i сподiвання незабаром закiнчити вiйну. Круз: цiкавi у вас тут вулицi, камiнням вимощенi… Ага, я, знаєте, локацiї для свого кiна в Українi шукаю…

      Тема iмпiчменту Трампа не порушувалася – як кажуть присутнi пiд час зустрiчi працiвники офiсу президента та представники супроводу актора.

       Втiм, «версiя для преси» – про голiвудське кiно на наших теренах, як головну причину вiзиту – для американських журналiстiв виглядає не надто переконливою. Бо не «царське», чи то пак, не продюсерське це дiло – шукати натуру для зйомок. А окремого фахiвця, cценiчного дизайнера (set designer). Йдеться  радше не про престижнiсть завдання, а про суворо регламентованi правила заокеанської фiльмо-iндустрiї. Згiдно з якими кожен на «фабрицi мрiй» займається тiльки тим, що йому належить робити, але не бiльше. Якщо ж продюсер братиметься за чужу роботу, то може втрутитися проф-спiлка кiно-дiячiв й покарати порушника штрафом.

Тим часом, в Голiвудi

       Черговий раз «лихоманить» рiдну Крузову церкву саєнтологiї. Проблема з Трампом – не єдиний фон для українських гостин Тома.

       Власне, скандальна слава тяглася за саєнтологами чи не все життя, але цього разу все набагато серйознiше.  У вереснi лiдеровi церкви Девiду Мiскевiджу висунуто пiдозри, що вiн роками покривав свого його помiчника,  голiвудського актора Деннi Мастерсона. Про того кажуть, що залякував, бив та гвалтував чотирьох жiнок. В серпнi цього року вони позвали Мастерсона до суду, процес завершиться нескоро i обiцяє стати гучним.

     А пiдозри проти керiвництва саєнтологiв нараховують 14 пунктiв, серед них дуже «неслабкi» статтi, як-от: викрадення людей, незаконне ув’язнення, залякування, примусовi роботи (The Daily Beast).

     До чого тут Том? Bони з Мiскевiджем – давнi й близькi друзi. Ба бiльше: Круз – права рука Девiда, дуже ймовiрно, що в курсi коли не всiх, то дуже багатьох його дiй. Адвокати постраждалих впевненi: Том мiг би розповiсти слiдству чимало. Якщо, звичайно, його вдасться залучити до справи бодай як свiдка.

      Звичайно, в Українi незручних питань про саєнтологiв Тома нiхто не питав.   

«Демократичний» посланець?

       Колеги з американських видань в розмовах «не на камеру» говорили не про кiно-локацiю, а про ще одну мiсiю Круза, здiйсненну – доправити В. Зеленському месидж вiд вищих ешелонiв американського полiтикуму з приводу його подальшої поведiнки. Переказаний, звичайно, тет-а-тет. В зв’язку зi скандалом, що вибухнув пiсля оприлюдненої стенограми розмови президентiв США та України. Як вiдомо, Д.Трамп намагався переконати В.Зеленського знайти компромат на полiтичного суперника, Джо Байдена, в зв’язку з роботою його молодшого сина Хантера в українськiй газодобувнiй компанiї  «Бурiсма». (Див. «Бiда з Байденами – у В.Зеленського», рубрика «Полiтика»)

     Версiя про Тома-«живу телеграму», на перший погляд – фантастична. Однак, на другий такою вже не виглядає. Через його близькiсть до табору демократiв – невипадково шанси Круза бути висунутим як їхнiй кандидат традицiйно обговорюють в ЗМI кожної виборчої кампанiї. Артистична агенцiя, що представляє актора, Creative ArtistsAgency – серед найбiльших фiнансових донорiв демократiв.

      Тож розмови собi розмовами, Тома й Володимира – наприклад, про  «закон про компенсації іноземним виробникам, які знімають фільми в Україні» – а полiтичну ситуацiю нiхто не скасовував. Врештi, й вiзит Круза до eкс-колеги «просто так» здається, щонайменше, дивним. Летiти через океан, аби просто пофоткатися з нашим зверхником, похвалити файне мiсто Львiв та сказати українцям, як їх любить… А де саме й що знiматимуть – без щонайменшої конкретики? Лише такою була мiсiя Тома?

     …Хiба-що прибував ще й задля того, аби особисто подякувати «другу Володимиру» за розблокування в Українi ранiше забороненої в нас росiйської соцмережi «В контакте». Круз зареєструвався в нiй ще в 2013-му i є чи не єдиним голiвудським користувачем.

       Кiно, та й годi.

Ештон Бест-Коровайний

Фото: RTE, bobrtimes

Напишіть відгук