Любити Батькiвщину в небезпецi. Щиро чи за грошi?

Або «Яку оцiнку поставимо В.Зеленському за спiлкування з народом».  

     Вiдомо не вчора: найкраща комунiкацiя з громадою В.Зеленському вдається тодi, коли заздалегiдь записанa на вiдео, або його ж пости на Фейсбуцi. Так було й цього разу: незважаючи на численнi заклики учасникiв вiча на Майданi та Банковiй «Нi капiтуляцiї!» – щоб президент «не заочно» прояснив ситуацiю з приводу пiдписаної у Мiнську «формули Штайнмаєра» – той вiдбувся лише тлумачним вiдео-зверненням.

      За день до того був його ж пост на офiцiйнiй сторiнцi: «Формула Штанмайера – це …? Мир чи вiйна? Голосуйте!» Станом на сьогоднi, проголосували майже 2000 вiдвiдувачiв, i ось як: «мир – 5%, вiйна – 95 %».

        Здавалося б, пiсля такої мови цифр саме час сказати своє вагоме президентське слово, але Володимира натомiсть потягло на iронiю, майже «квартальну». Вчора ввечерi з’явився його новий пост: «Ходили на акцiю «Нi капiтуляцiї»?»

      «Вдячнi» коментарi у вiдповiдь не забарилися (правопис збережено – ред.):

Володимир Лєдньов А до чого таке питання? Ви там в офісі не можете вирішити вже записувати ролік “Астанавитесь!” , чи трохи пізніше? 🙂

Олена Пацалюк А чому ви туди не прийшли? Люди вас чекали, хотіли почути від вас хоч два слова. Але ви зас***и…

Юра Заруба Володимир Олександрович, десять раз відміряй і один раз відріж.

Eugene Mayevski Не встиг – стояв у черзі за шинами.

Олександр Кузьменко Так, були всі свої, українці. Не заздріть.


Володимир Морозов
 Замість того, щоб турбуватись про цілістність країни, її суверінітет, за європейське майбутне, презЕдент займається: мама дивись, а Вася у пісочниці зламав мою лопатку і каже на мене дурак 😂😂😂 Дитсадок, ясельна група.

     I так далi, й в такому ж, переважно, дусi.

     Мовчання президента дало чудову нагоду прихильникам президента колишнього, П.Порошенка – заповнити  iнформацiйний вакуум власними iнтерпретацiями подiй. Що вже сталися чи очiкуваних – вiд «класичної» «зради» до «завтра на Хрещатику будуть росiйськi танки».

     Зрозумiло, що на «вихiд Зеленського у народ» на Майданi навряд чи дала б добро охорона – з мiркувань безпеки. Aле й

нехтувати традицiйними засобами спiлкування зараз – не просто недозволена розкiш, але й увiмкнена на повну потужнiсть бензопила, що вiдтинає ту саму гiлку. На якiй сидиш.

      Тим часом, дуже доцiльними були б: бодай брифiнг для ЗМI, або розлоге iнтерв’ю з приводу, хай навiть лояльному до нашого зверхника каналу «1+1», а ще краще – велика годинна прес-конференцiя. Бо ж рiшення, яке чекає нашу країну – без перебiльшення, доленосне. Хто, як не президент повинен детально, й вiдповiдаючи на незручнi запитання, пояснити про всi ризики «формули» та яким чином наша влада збирається їх знiвелювати?

       Натомiсть, жодної (!) повноцiнного формату зустрiчi В.Зеленського та журналiстiв –  маються на увазi не лише стислi брифiнги – ще не вiдбулося. Hе лише в зв’язку з «формулою Штайнмаєра», йдеться про загалом перiод президенства Зеленського з моменту iнавгурацiї.

      Не бозна-як виручила свого шефа й прес-секретарка Зеленського Юлiя Мендель. Йдеться вже навiть не про те, що вiдповiдей на запити до офiсу Президента журналiсти чекають тижнями (хоч можуть не дочекатися взагалi). А про такий же пофiгiстичний пiдхiд до народних хвилювань: на ФБ-сторiнцi Юлiї й словом не згадано нi про вiче «Нi капiтуляцiї!», нi про те, що його викликало.

     «Батькiвщина в небезпецi» та цiна питання 

     I про «вишеньку на тортi», про наче б то грошi тим учасникам вiча, якi пiдтримують колишнього президента П.Порошенка i про що днями повiдомив керiвник президентського офiсу А.Богдан. Чомусь, щоправда, засекретивши джерело iнформацiї, чим одразу ж викликав звинувачення у поширеннi фейку. Незайве запитання до, мiж iншим, адвоката за фахом:  де вагомiшi докази? Навiщо тримати в таємницi iмена тих, хто готовий буквально спекулювати на патрiотизмi? Бо наразi вийшла ведмежа  послуга Богдана Зеленському.

       Хоч банальний запит до Google’a мiг би вивести на тих, хто таким чином пропонує заробити  – на життя чи полiтичний капiтал. Отже, ще вчора сайт ua.jooble.org (для бажаючих працевлаштуватись) розмiстив оголошення такого змiсту:

«Найновiшi вакансiї. Заробiток на мiтингах, акцiях, демонстрацiях – залежно вiд заходу та обраної посади, вiд 700 до 1500 грн. за день. В Києвi. Житла не надаємо. Бажана наявнiсть власного транспорту. Чекаємо Вашого дзвiнка!».

      Щоправда, протрималося те оголошення на jooble раптом кiлька годин, сьогоднi його успiшно прибрали. Телефон, вказаний для контакту, вперто вiдповiдає короткими гудками.  Або бажаючих отримувати «вiд 700 до 1500 грн. за день» вже знайшли достатньо, або навпаки – замiтають слiди.

      Аналогiчнi пропозицiї, хоч одну чи двi, трохи напружившись можна вiдшукати також на  job.tochka.net, work.ua чи в групах соцмереж – чи не щодня. Часом оформлених як «робота в масовцi», часом – як «органiзацiя масових подiй».

      Мораль же всього сказаного вище:

з комунiкацiєю з народом «ЗЕ!»-командi термiново щось потрiбно робити i обов’язково – у бiк бiльшої вiдкритостi.

      Тому що мовчання зараз – зовсiм не золото, а дещо дуже йому протилежне. Те, з чого, згiдно з народною приказкою, не роблять куль.  Свист останнiх на Майданi  кiлька рокiв тому вже був, повторення такого категорично не треба.

Людмила Пустельник

Фото: tsn, radiosvoboda

P.S. Товариство, допоможiть своїми вiдповiдями в опитуваннi Global Village: «Як Ви оцiнюєте спiлкування президента В.Зеленського з народом?» Лише цифру в коментарях – на Ваш розсуд. Дякую! Ось варiанти:

«5» – «Вiн все робить правильно, менi достатньо його вiдео-звернень та постiв у соцмережах для розумiння полiтики нашої  держави».

«4» – «Нормально загалом, але можна було б детальнiше, бiльше й частше. Треба розширювати формат».

«3» – «В сучасних умовах лише вiдео-звернень та соцмереж – це замало, дуже посередня комунiкацiя».

«2» – «Незадовiльно! Лише вiдео та Фейсбук – це несерйозно, коли з нашою країною веде вiйну Росiя!»

«1» – «Нема комунiкацiї, бо замiсть неї президент лише озвучує власну точку зору, а нашу не бере до уваги».