Горiла «вата»...

«По поличках» – про «Верьовочний» скандал на рiвному мiсцi

   Репортаж каналу «Прямий»: «Спiваючи виключно патрiотичних пiсень, у вишиваних футболках-одностроях з написом «Хай «Квартал» навiки «квакне»!», дiвчата з хору iм.Верьовки ударно попрацювали на суботнику з вiдбудови спаленої дачi колишньої очiльницi НБУ, почесної англiйської пацiєнтки, блискучого фахiвця, та що там – просто красивої жiнки та чудової людини – саме так, Валерiї Гонтарєвої! В ексклюзивному iнтерв’ю зi спа-салону «Not For You, Lokhs-UA!»*, що на затишному надбережжi Темзи, панi Валерiя висловила задоволення ходом вiдновлювальних робiт. А також подив з приводу того, чому з пiдприємства «95 квартал» – днями, до речi, пiдданого анафемi всiма церквами України – досi не прислали обiцяний камаз цегли на вiдбудову».

    Так крiпилася маразмом рiдна земля…

    Репортаж вище – наразi yявний. Але темпи iстерiї навколо спiльного виступу хору Верьовки та «95-го кварталу» все набирають обертiв – дикiших i дурнiших. Щоб вигаданий сюжет став нашою гiркою реальнiстю – рукою подати. Бо чимало з того, що бiльше пасувало б  десь на теренах Москви чи Мiнська, вже встигло, на жаль, стати дiйснiстю в Українi – все ще демократичнiй, мiж iншим, державi.

   В демократiї, нагадаю, вважається не лише нормою, але й обов’язковою умовою її, демократiї, iснування – сатира й кпини з можновладцiв, колишнiх чи не дуже.

        I щоб авторам сатири за це нiчого не було, в тому числi й моральної вiдповiдальностi. Тому злий – хоч i нiде правди дiти, одночасно й дотепний «квартально-хоровий» стьоб на тему спаленої дачi – це всього лише рядова, навiть банальна подiя суспiльної реакцiї. Не бiльше! На проблему особи, що залишила вельми контроверсiйний слiд в нашiй новiтнiй iсторiї.

     Звiсно, смiятися з чужоi бiди, навiть Гонтарєвої – це не по-християнськи, зле. З iншого боку, спiвчувати клопотам цiєї   дами  – як собi хочете, але менi не вдається. Навiть змусити себе не можу! Бо знаю як

одна знайома сiм’я довго, затягнувши паски, виплачувала кредит, взятий, «коли долар був по 10». А повертати треба було, коли став по 25 i бiльше. Поки друга родина оббивала  пороги установ у марнiй надiї повернути  свiй вклад – з банку, закритого колись п.Валерiєю «як нерентабельний».

Та iнший шлейф негарних справ «фахiвця з державницьким мисленням» (П.Порошенко про Гонтарєву), до яких все не дiйдуть руки в Генпрокуратури.

     Звичайно, вона «боролася з олiгархами», а саме з Коломойським. Звичайно, «переймалася за народ». Але якось воно так вийшло, що «поборотим» став саме народ, не олiгархи. Ну, буває – в однiй окремо взятiй країнi…

     Як висловився з приводу один з моїх Фейсбук-друзiв, Євген Романюк: «Коли водiй автобуса не впорається з керуванням,  i через це гинуть люди – його ж посадять? А коли голова Нацбанку не впоралася з падiнням гривнi (а впоратися було її прямим обов’язком, згiдно з Конституцiєю України!)… – її треба пожалiти?»

     Я краще пожалiю зацькований хор, який зараз клянуть всi, кому не лiньки, професiйнi патрiоти – в соцмережах чи по телебаченню.

Керiвника хору вже змусили «посипати голову попелом» i вибачатися. Дружинi «солiста», Євгена Кошового,  погрожували фiзичною розправою над чоловiком.

      До маразму долучилися аж два мiнiстри. Той, що культури, Бородянський, зворушливо белькотiв вибачення, той, що економiки, Милованов – невже й справдi – «в тверезому розумi та твердiй пам’ятi»? – бовкнув про «погiршення iнвестицiйного клiмату» пiсля виступу хору.

      Овва, таки крутi ви, дiвчата-хористки –  справжнi «термiнаторки» для вiтчизняної eкономiки!

      Пробi, рятуйте! Iдiотизм ситуацiї зашкалює, коли аж два (2!) державнi мужi на повному серйозi «вмикають задню» через жарти – так, лише жарти! – «95-го кварталу». Забуваючи, що то не мiнiстерське дiло – втiшати бабськi iстерики. А рятувати ще чудом живу нашу культуру – так. А вiдiрвати сiдало вiд стiльця й витягувати з корупцiйної, й не тiльки, багнюки економiку – теж так. Замiсть того – боротьба з артистами, завзята! На державних, нагадаю, посадах. 

     Все ж таки, «вата» – це заразливо, швидко перекинулося на «зелену» команду з табору опонентiв на недавнiх виборах.  

     Майстри iнформацiйних манiпуляцiй вiд колишнього президента вкотре нав’язали суспiльству чергову сварку-зашквар. А команда президента чинного вже не вперше iнформацiйну вiйну програла, ганебно.

     Принагiдно згадався iнший «квартальний» стьоб, на тему ще однiєї владної панi, Ю.Тимошенко (вище). Про яку на момент жарту було зрозумiло, що скоро сяде (вдруге, за Януковича). Тим не менш, якось не забракло розуму – нi їй самiй, нi прихильникам – не зриватися на всенароднi плачi про сяких-таких жорстоких, цинiчних, неспiвчутливих українцiв…

      Нi, панi та панове ридальники й плакальницi за погорiлицею з Лондона – народ у нас нормальний, незбочений i не хворий. Тому що

це ознака морального здоров’я – iронiзувати. Та смiятися, коли смiшно – з сатири. Остання доброю чи делiкатною не може бути, iнакше це вже не сатира. I те що саме полiтична  в нас популярна – це добре й корисно, для всiх.

      Насамкiнець, ще трошки «Прямого»: нардеп I.Геращенко хоче заборонити хору iм. Верьовки виконувати Державний Гiмн України. Бо хористи. мовляв, себе зганьбили.

      Нi, це не з життя Пiвнiчної Кореї i не уявний репортаж. Це вже наша реальнiсть – на жаль, без жартiв.

*«Не для вас, лохи-UA!»

 

P.S.: Гонтарiана
(Невiрш, навiяний Facebook-страстями по Bеликомученицi Lондонськiй)

Недовго вкладники страждали
В умiлих Лериних руках:
Романс фiнанси їм спiвали,
Вовишнi долар рвавсь, мов птах.

Наплакав Темзу Коломойський
Гiрких олiгархiчних слiз…
Бо Лера – вона ж «слон», не «моська»!..
«Shut up your fuc***g choir, please!»*

Нехай їх трафить шляк, Валеро!
Хто у тобi засумнiвавсь!
Побила б їх усiх холера,
Хто так, як ти, iще не вс… здiйснив успiшну реформу банкiвської системи України!

Bернись, голубко, в рiдну Неньку!
Наплюй на зимний Альбiон!
В садах дозрiли вже опеньки,
I чутно нiжний спiв ворон.

*Гастрольний тур хору iм. Верьовки до Англiї скасовано у зв’язку з погiршенням iнвестицiйного клiмату.

Людмила Пустельник

Карикатури: Богдана Процишина та depo.ua