Про Софiю-чемпiонку. Свiту, у 8 рокiв!

Юна гiмнастка Тепла пiдкорила публiку i Папу Римського.

Нова перемога жительки Подольська (Одеська обл.) Софїї Теплої на супер-престижному 20-му International Circus Festival of Italy, що недавно завершився в мiстi Латiна – далебi не перша у списку здобуткiв восьмирiчної гiмнастки. Має понад 200 вiдзнак i титулiв, серед них – рекорд України минулого року, коли протягом всього трьох хвилин виконала 111 унiкальних акробатичних вправ. Iншi нагороди: Гран-прi мiжнародних змагань в Грецiї, Францiї, Чехiї, Нiмеччинi та Болгарiї, першi мiсця на чемпiонатах України та Європи, зйомки в теле-програмах, премiя мiнiстерства освiти «Диво-дитина» в 2016-му.

Вона й справдi – диво. Йдеться не лише про феноменальнi гнучкiсть та пластику, але й не по-дитячому серйозний пiдхiд до роботи. Софiїнi iнтереси – не такi, як в бiльшостi ровесникiв. Не цiкавиться гаджетами, не проводить час в мережi, рiдко грається на подвiр’ї з iншими дiтьми. Цiлком професiйно, по-дорослому, розмiрковує про виклики й труднощi  спорту. Каже, що постiйно вдосконалюватися – це важливо, тому й опанувала сальто назад та «колесо» без участi рук. Як спортсменцi й належить, байдужа до солодкого. Любить iмпровiзувати, сама ставить свої номери i сама ж завжди їх ускладнює.

Крiм гiмнaстики, займається хореографiєю, неодноразово перемагала в танцювальних конкурсах.

Все почалося, коли мала всього 3 роки. Дивилася по телебаченню виступи акробатiв i намагалася їх повторити. Хай на аматорському рiвнi, але виходило схоже. Батьки вирiшили вiддати доньку до гiмнастичної секцiї, однак в їхньому райцентрi не було жодної для настiльки малих спортсменок. Тож тато з мамою обладнали студiю самотужки i запросили до неї тренера з художньої гiмнастики. Першим була Лiлiя Юраш. Другим – мама дiвчинки, Марина, яка задля таланту доньки повнiстю змiнила кар’єру. Ранiше працювала прес-секретарем мерiї в Котовську, а зараз – наставник не лише для власної дитини, але й iнших, що вiдвiдують студiю танцю та циркового мистецтва «Грацiя».

Софiя тренується по двi години тричi на тиждень, та ще й увечерi вдома додатково. Дивлячись її виступи, важко повiрити, що неймовiрнi стрибки, стiйки на руках та трюки, їхнi легкiсть та невимушенiсть – це не робота вiдео-iнженера, а унiкальнi можливостi зовсiм юної акробатки.

Успiх прийшов не одразу. Спочатку, як каже мама Марина, «взагалi нiчого не згиналося, нi спина, нi ноги». До того ж, дитина була дуже сором’язливою, боялася сцени. Проте змалечку вiдзначалася наполегливiстю, поступово долала власну невпевненiсть. Сьогоднi – це визнана в себе вдома та в свiтi гiмнастка.

Не лише колегами-спортсменами, але й Папою Римським Франциском. Дiвчинка виступала для нього у Ватиканi й отримала вiд понтифiка благословення та розарiй у подарунок.

На фестивалi в Латiнi Софiя була наймолодшою учасницею та єдиною дитиною. Очолювала колону в парадi учасникiв, що пройшов по вулицях мiста i гордо несла в руках прапор України.

Цей конкурс – для дорослих фахiвцiв-акробатiв, запрошення виступити на ньому – вже неабияке досягнення. А наша Софiя не просто виступила з номером «Алiса в країнi чудес», але й обiйшла досвiдчених метрiв акробатичного мистецтва. I пiдкорила всiх своєю посмiшкою, якою захоплюються журi вже цiлої низки кран.

Поза сценою – звичайна школярка, що називає улюбленими дисциплiнами математику й фiзкультуру й залюбки допомагає мамi доглядати за молодшим братиком Сашком. Вже намагається бути його тренером, люблять разом переглядати мультфiльми.

Наступна поїздка – на фестиваль у Монте-Карло, запрошення на нього недавно отримала в Iталiї.

Про гiмнастку Софiю Теплу почуємо ще не раз.

 

Горпина Мак-Грегор

Фото: depo.ua, fakty.ua, Facebook

Напишіть відгук