Соцмережа, офiцiйно: «Нас Голодомор образив!»

Той самий пост про Голодомор

Вчора блокували сторiнку «Мова», сьогоднi – про Голодомор. Що ще українського заборонять завтра?

Як парость виноградної лози – та не мову, а синдром Павлика Морозова – Фейсбук плекає  давно й дбайливо. Щоб Вас заблокували – багато не треба. Зовсiм не обов’язково для цього займатися пропагандою насильства, порно чи iншої каки з чималого списку «порушень стандартiв» мережi. Часто вистачить просто карикатури на Путiна (особистий досвiд) або навiть калинової гiлки на тлi нашого прапора (досвiд друзiв). Головне, аби хтось з Ваших таємних, звiсно, «шанувальникiв» i бiльше, нiж один, написав «тєлєгу». I все, «тiштеся» вiртуальним кляпом, довго, вiд тижня до бозна-скiльки – Вашу сторiнку заблокують, власника теж можуть забанити.

А Ви потiм спробуйте доведiть, що «не верблюд» i нiчого своїм постом не порушували! Бо ж вiдповiдний вiддiл, не без iронiї названий ФБ «службою» пiдтримки, на жоднi скарги не реагує.  

Днями Ольга Руда, редактор журналу для української дiаспори у Пiвнiчнiй Америцi Ukrainian People (https://www.facebook.com/UkrainianPeopleMagazines/), повiдомила, що сторiнку її видання, присвячену Голодомору, заблокувала Фейсбук. З все тим же «поясненням» – мовляв, ображає iнших користувачiв. Бiльшого цинiзму годi й вигадати – свiтлина малої  дитини, вмираючої вiд голоду на руках у матерi, соцмережею була побачена як «поширення голизни»!

Дарма Ольга та читачi журналу написали з приводу вже, мабуть, понад сотню скарг та звернень. Фейсбук продовжує ганьбитися власними: подвiйними стандартами, нефаховiстю, неповагою до пам’ятi жертв однiєї з найбiльших трагедiй в iсторiї ХХ-го сторiччя, врештi, невiглаством.

Меморiал Голодомору в Києвi

Хоч якось не вiриться, що в сторiччi ХХI-му можна не знати про геноцид українцiв радянською Росiєю та не чути, що понад 7 мiльйонiв наших громадян були винищенi штучно створеним голодом.

Тим бiльше, якщо на чолi Фейсбук – такi просунутi дiвчата, як наша громадянка Катерина Крук, вiдповiдальна за україномовний сегмент соцмережi. Призначена на посаду в червнi цього року – тiльки не смiйтеся! – «щоб зупинити блокування постiв українських користувачiв, а також надзвичайно непрофесiйне ставлення Фейсбук до України та українцiв».

Нi, я не жартую! Так пафосноно коментували її призначення керiвники соцмережi.

З черговою «перемогою» Вас, панi Катерино, на нивi боротьби з «блокуванням постiв українських користувачiв»!

З листа Ольги Рудої до служби пiдтримки «Фейсбук»: «В згаданому постi йдеться про трагедiю цiлої нацiї! Не про контент сексуального характеру чи оголене тiло. Фото, використане в нашiй публiкацiї, що була заблокована, надзвичайно вiдоме. Воно експонувалося в численних свiтових музеях, а Голодомор визнано геноцидом українського народу 15-ма державами.  Ось лiнк на статтю у Вiкiпедiї про Голодомор: https://en.wikipedia.org/wiki/Holodomor_in_modern_politics

Просимо розблокувати нашу сторiнку».

Як на мене, тут не лише просити треба. А порушувати питання про професiйну вiдповiднiсть керiвникiв соцмережi їхнiм посадам, «доцiльнiсть» «стандартiв» та полiтики соцмережi. Згiдно з якою комусь можна цiлком безкарно писати безсоромно брехливi анонiмки й зневажати трагедiю.

Знаєте одне з останнiх гасел Фейсбук? «Рухайтеся швидко, але, будь ласка, нiчого не зламайте!». Хто б казав…

 

Людмила Пустельник