Iсторiя Ольги К. – замiсть епiлогу (оновлено)

Заробiтчанка, яку понад два мiсяцi шукали в Iталiї, зараз у безпецi. Але крапку ставити ще рано.

Про Ольгу К.:

Що було ранiше  – в попереднiх публiкацiях Global Village «Знайти Ольгу К. Як (не) шукають зниклу в Iталiї громадянку України» та «Ольгу К. знайшли – продовження…» (роздiл «Мiграцiя»). З тимчасового притулку, де вона жила кiлька днiв, жiнку доправили до безпечного мiсця, їй надають необхiдну медичну допомогу. Ситуацiя перебуває пiд контролем дипломатичних служб України. Як повiдомив нашому сайту Генеральний консул України в Неаполі  Вiктор Гамоцький,  «після завершення курсу лікування її буде репатрійовано в Україну за сприяння Генконсульства».

Загалом же ця iсторiя стала iспитом на людянiсть для багатьох з української громади в Iталiї, хто почули про зниклу хмельничанку. Вони спростyвали актуальнiсть приказки про «мою хату скраю». Байдужих не було: хтось допомагав репостом повiдомлень про зниклу землячку, iншi оббивали пороги офiцiйних установ, спонукаючи їх до активнiших пошукiв, ходили з розпитуваннями по притулках та карiтасах. Бiльшiсть волонтерiв нiколи не були знайомi з жiнкою особисто, але не шкодували власних часу, зусиль або й коштiв, щоб її знайти. Нарештi, сотнi користувачiв соцмереж висловлювали пiдтримку самiй Ользi та переймалися її станом. Не бракувало й тих, хто зголошувалися надати посильну допомогу родинi жiнки та їй самiй.

Усiм цим людям наш сайт вдячний за небайдужiсть.

 

Про Iталiю непарадну:

I ще трохи про країну не лише казкових краєвидiв, кухнi та опери, але й одного з найвищих в Європi показникiв сучасного рабства (пiсля Францiї та Нiмеччини, зате перед Росiєю). Рабством у 21-му сторiччi вважається не лише навмисне утримання громадян в неволi та будь-якi види їхньої експлуатацiї чи знущання, але й мiзерна оплата працi – якщо така взагалi є – ненадання медичної допомоги, нелюдськi умови проживання тощо.

Покарання для винних у работоргiвлi в Iталiї – вiд восьми до двадцяти рокiв. Однак довести причетнiсть винних до таких випадкiв – надзвичайно важко. Не в останню чергу й тому, що офiцiйна iталiйська полiтика до мiгрантiв ворожа. Слова мiнiстра внутрiшнiх справ Маттео Сальвiнi, сказанi в червнi цього року, бiльш, нiж промовистi: «Мiгранти до нашої країни – це новi раби». Далi риторика в тому дусi, що всi без винятку прибульцi забирають в iталiйцiв робочi мiсця i нiколи не зможуть iнтегруватися в iталiйську культуру.

Тим не менш, майже 600 000 українцiв, що проживають в цiй країнi (данi нашого посольства) давно встигли стати частиною мультикультурного середовища пiвострова.

А щодо «робочих мiсць», то кiлькiсть вiльних вакансiй у секторi неквалiфiкованих працiвникiв в 2019-му обчислювалася 193000 (цифра вiд thelocal.it). Цi вакансiї зовсiм не поспiшають зайняти самi iталiйцi. 

 

Про велику проблему й куди з нею йти:

Якщо Ви зiткнулися з непорядними працедавцями, шахрайством, або й гiрше – злочинцями, що загрожували (загрожують) Вашим здоров’ю, життю та свободi – на допомогу нашого посольства розраховувати можете. Щоправда, як повiдомив Global Village  Генконсул  Віктор Гамоцький:

 – Щодо дій з метою притягнення до відповідальності осіб, причетних до порушень законодавства, Генконсульство не є слідчим або судовим органом. Якщо комусь із наших співвітчизників відома така інформація, радимо звертатися до правоохоронних органів України або Італії.

Iншими словами – еваюкуватися додому вам допоможуть , але запроторити за грати негiдникiв – то вже бiльше клопiт Ваш та полiцiї.

Юридичну та iншу допомогу в таких випадках можна отримати в мiжнародних органiзацiях, що змагаються з кримiналiтетом по всьому свiту. Одна з них – Мiжнародна Юридична Мiсiя, International Justice Mission (IJM). Це релiгiйна органiзацiя зi штаб-квартирою у Вашингтонi та фiлiями по всьому свiту. Сайт: https://www.ijm.org/ 

Ще одна органiзацiя – бiльш, нiж вiдома – ФБР. Телефон представника в Римi – 011-39-06-4674-2710.

 

Global Village

 

Фото: russianchina.org