Найближчий радник В.Зеленського працює на Кремль? – полiтолог Пiонтковскiй

Про що A. Єрмак говорив з лобiстом Путiна-Трампа? А також про анатомiю «здачi» України, Заходом i не тiльки.

Зовнiшньо-полiтичнi позицiї України ще навеснi 2019-го були бiльш, нiж надiйними. Провiднi країни Заходу засуджували росiйську агресiю, проти РФ дiяли достатньо серйознi полiтичнi та економiчнi санкцiї, членство Росiї в ПАРЄ було призупинено. Україна гарантовано вигравала процeс проти РФ в мiжнародному морському трибуналi.

Нiкому й на думку не спадало тодi змушувати Україну виправдовуватися за невиконання чергових росiйських забаганок. Позицiя Заходу стосовно мiнського процесу неодноразово озвучувалася спецпредставником США К.Волкером: не може бути й мови до переходу до полiтичного порядку денного без виконання РФ базових вимог мiнських угод – виведення її   вiйськових та озброєнь iз зони конфлiкту i повернення Українi контролю над її кордоном.

Тим часом, як передвиборча кампанiя Зеленського була побудована на позицiонуваннi його як «партiї миру» проти правлячої в країнi «партiї вiйни».

Цю тезу успiшно поселили в мiзки громадян майже всi провiднi теле-канали: i тi, що контролюються майбутнiм путiнським гауляйтером України Медведчуком, i тi, що «мозок» та «гаманець» «колективного Зеленського» – Коломойського.

Таким чином жертвi агресiї нав’язується комплекс вини за здiйснюваний агресоровi спротив. В цiєї гiгантської та доволi успiшної спецоперацiї ворогiв України є також зовнiшнiй адресат – її союзники. Синхронна кампанiя кремлiвських та провiдних українських телеканалiв проти вигаданої ними «партiї вiйни» зробила кремлiвському диктаторовi царський подарунок – капiтулянти представляють свiтовому спiвтовариству як «партiю вiйни» вже цiлу державу Україну. Тим самим, знiмаючи з Кремля вiдповiдальнiсть за агресiю.

Радник та його президент

Це трагiчна помилка українцiв – подарувати ворогу величезний зовнiшньополiтичний успiх саме тодi, коли господар Кремля найбiльше його потребував, на порозi масштабної внутрiполiтичної кризи в Росiї.

А впливовi сили на Заходi тiльки й чекали нагоди, щоб «здати» Україну. Що сталося далi, вiдомо: глибокий прогин Макрона перед Путiним, спроба Трампа заморозити воєнну допомогу Українi, «Пiвнiчний потiк-2» i т.д.

Минулого тижня менi, як i багатьом у Вашингтонi, довелося познайомитися з «кухнею» цiєї «здачi» в персональному виконаннi однiєї з ключових фiгур нової влади.

Провiднi американськi дипломати, що працювали в Українi, подiлилися, в тому числi й пiд час слухань в Конгресi, обставинами спроби «вербування» їх головним «переговорником» Зеленського, Андрiєм Єрмаком. Вiн же – тiньовий мiнiстр зовнiшнiх справ України.

«Вербування» вiдбувалося згiдно з класичним кремлiвським темником, з довiрчим додаванням особистiсного «оживляжу». Пан Єрмак показував дипломатам фото своїх нiби-то родичiв, вбитих на Донбасi, i закликав прокльони на голови «партiї вiйни», що розв’язала «братовбивчу» вiйну. Але не Путiна, звичайно.

Дипломати Єрмака чемно вислухали, та не бiльше.

За пiвроку своєї дiяльностi цей «пан радник», що виник нiзвiдки, встиг «наслiдити» чимало. Це вiн пiдписав 12 липня вiд iменi української держави  протокол радникiв нормандського формату, згiдно з яким Україна вперше взяла на себе одностороннi принизливi зобов’язання стосовно покiрного приєднання до себе ОРДЛО.  

Єрмак oсобисто написав текст заяви, яку бiдолашний Зеленський мав зачитати 15 вересня на CNN.

Як другий Богдан, вiн нависав над вуxом президента i у Вашингтонi, i в Золотому.

Але якщо Богдан – куратор вiд Коломойського, то Єрмак – куратор вiд Путiна.

Вiн настiльки впевнений в своїй безкарностi, що коли в Радi 14 листопада почалося розслiдування його дiяльностi, Єрмак вiдкрито зустрiчався з вiдомим лобiстом Путiна-Трампа Ю.Ланза. Який в 2018-му домiгся зняття американських санкцiй з одного з «гаманцiв» Путiна, О.Дерипаски.

Тож не варто дивуватися, чому Путiн настiльки нахабно й самовпевнено завжди висловлюється про Україну – бо вiн знає, що найближчий радник Зеленського насправдi працює на Кремль.

kasparov.ru

Aндрєй Пiонтковскiй, полiтолог

 Карикатура: dw

Фото: 24tv.ua

Напишіть відгук