«Зiркозвезды»: ще про наших, що обрали Москву

Українськi дiячi мистецтв, шоу-бiзу та спорту, чий дiм – Росiя пiсля 2014-го р.

Про Анi Лорак, Свiтлану Лободу чи Таїсiю Повалiй вiдомо давно, всi вони  стали частиною росiйського маскульту. Протилежнi приклади теж знають усi – як-от про акторiв українського походження О. Горбунова та А. Пашинiна, що перервали успiшну кар’єру в Москвi на знак протесту проти росiйської агресiї. Пашинiн навiть приєднався до лав ЗСУ i воює на передовiй.

Але не бракує й iнших, рiзного ступеня впiзнаваностi селебрiтiз, якi обрали домiвкою Москву, незважаючи на її вiйну проти України. В кожного (-ої) – своя iсторiя, i не всiм можна дорiкнути вiдсутнiстю патрiотизму. Хоч принаймнi одному з них, танцiвниковi балету Сергiю Полунiну – щонайменше, запереченням очевидного. Але спочатку про тих, хто обрали Росiю

 

За сiмейними обставинами 

Колись шалено популярна в Українi Галина Безрук, уродженка Краматорська, в замiжжi за москвичем i теж актором – Алєксєєва. Поки вдома, встигла знятися в усiх сезонах серiалу «Останнiй москаль» (головна роль вчительки, яка українiзувала росiйського мажора) та в першому – «Слуги народу» (героїня службового роману президента Голобородька). Далi – одруження з Артемом i народження доньки. Пара обвiнчалася три роки тому.

Галина Безрук

Зараз Галина працює в Московському театрi мюзиклу, там недавно спiвала партiю Сонi Мармеладової в дуже осучасненiй версiї «Злочину та покарання». Знялася в кiлькох росiйських та серiалi нашого «Нового каналу» «Будиночок на щастя».

Колишня Мiс України, теле-дiва i тaк caмо колишня чернiвчанка Iнна Цимбалюк – замiжня за росiйським бiзнесменом. Чоловiк з тих, що можуть похвалитися нерухомiстю «на Рубльовцi».

Iнна пробувала сил в кiно, вiтчизняному та росiйcькому, aле мелодрами за її участю виявилися малопомiтними. Тепер жiнка займається промоутерством власного бренду одягу для мам та доньок Shu Shu.

Iннина колега-«мiс», Антонiна Паперна, донька вiдомої мами Ольги Сумської, в Москвi закiнчила акторське училище iменi Щукiна. Наразi бiльше знана як модель для росiйських жiночих журналiв, та не акторством. Цивiльний чоловiк та батько доньки Антонiни – актор В. Яглич, зiрка пропагандистських росiйських серiaлiв, як от «Ми з майбутнього» чи «Єкатєрiна». Ранiше встиг «прославитися» гучним розлученням з першою дружиною, акторкою Свєтланою Ходчєнковою. Шлюб розпався через ревнощi Яглича та його схильнiсть до домашнього насильства.

Антонiна Паперна i Владiмiр Яглич

Нарештi, Алiна Гросу, ще одна екс-чернiвчанка. Поп-спiвачка, що епiзодично грає в росiйських серiалах. Живе в Москвi разом з недавно пошлюбленим чоловiком Iваном, концерти дає переважно в нiчних клубах РФ. Час вiд часу пiдiгрiває цiкавiсть до власної персони розiграшем призiв серед шанувальникiв на своїй Фейсбук-сторiнцi.

Ще рокiв п’ять тому все могло бути по-iншому: Алiна термiново залишила Москву, де навчалася на акторському факультетi, бо її мама Анна збиралася в народнi депутати. Вiд «Радикальної партiї» Олега Ляшка, який вимагав чистоти лав вiд партiйцiв, в т.ч. «незаплямованостi» зв’язками з Росiю. Вибори Анна програла, i Алiна спокiйно поїхала назад до РФ.

В пyблiчному просторi всi перелiченi панi уникають будь-яких згадок про вiйну Росiї проти України, їхнi дописи на Фейсбук-сторiнках – переважно або лише росiйською. Тi, хто побачать їхнi профiлi вперше, й не здогадаються, що жiнки мають хоч якесь вiдношення до України.

Алiна Гросу

Тим часом, її колишня громадянка, легкоатлетка Наталя Погребняк (чемпiонка Європи 2010-го р. на спринтерськiй дистанцiї), своє рiшення отримати цього року росiйський паспорт назвала вимушеним. Бо iнакше не може бачитися з чоловiком, росiйським стрибуном Дмiтрiєм Сорокiним. Наталя збирається продовжувати спортивну кар’єру i виступати пiд нейтральним прапором.

Наталя Погребняк

Наш чоловiк у Москвi

Чи не єдиний виняток в товариствi наших колишнiх громадян в Росiї – всесвiтньо вiдомий театральний режисер та колишнiй львiв’янин Роман Вiктюк (перше фото вгорi). Не раз  категорично висловлювався стосовно донецьких сепаратистiв, на початку вiйни – ось так: «Ви живете поза Богом,  Його не чуєте. Вимкнiть всi телеканали… i побудьте в тишi. Без зла, без насильства, без убивства. Можливо, коли вiдчуєте Небо, у вашiй душi щось станеться. А якщо нi, то залиште Україну в спокої».

Про Путiна: «Не може бути, щоб вiн – вiд народу. А вiд чорта – так».

Кiлька рокiв тому немолодий Вiктюк пережив мiкро-iнсульт, пiсля чого довго повертав собi дар мови. Зiзнається, що «жити в Москвi українцевi нелегко», але нiколи не приховує там свого походження.

 

За покликом серця та скандалу

Заслужена репутацiя найодiознiшого українського артиста в Росiї – в балетного танцiвника Сергiя Полунiна, що родом з Херсона. Зараз – солiст Большого театру. Вiдомий не лише хореографiчною майстернiстю, але й справжньою пристрастю до Путiна, проголошеною не раз. Ба бiльше – Полунiн навiть набив собi на грудях татуювання-портрет росiйського очiльника (останнє фото внизу). На запитання «чому?» вiдповiдає, що хоче таким чином «пiдтримати видатного лiдера, якого цькують на Заходi».

Важко сказати, чого тут бiльше – звичайної провокацiї, що, як вiдомо, добре працює на рекламу, чи бажання показати середнього пальця все тому ж Заходу, з яким у Сергiя колись не склалося. Свого часу був провiдним актором Нацiональних театрiв i в Лондонi, i в Парижi, з ними ж здобув свiтове визнання. Але з кожного попросили, та ще й зi скандалом, бо Полунiн мав проблеми з наркотиками.

Владiмiр+Сергiй=?…

Зате розкрила обiйми Москва. Звiдти Полунiн активно гастролює, але бiльше, все ж таки, чомусь по Захiднiй Європi, де так не люблять його кумира.

A Полунiну, натомiсть, пощастило головного в РФ помацати: на Фейсбук-сторiнцi артиста є фото (вище), на якому вiн ручкається з Путiним. Робить це… просто через голови дiтей, вихованцiв Академiї балету, що виглядають трохи спантеличеними безцеремоннiстю дорослих дядькiв. Хоч їх самих це не бентежить.

Iнший майстер шпагату, гiмнаст Олег Степко, дворазовий переможець юнацьких Олiмпiад (уродженець Запорiжжя) отримавши недавно росiйський паспорт, скрiзь наголошував, що з iсторичною батькiвщиною його нiчого не пов’язує, бо там вiн «гробив свiй талант». Спортивних висот сподiвається досягти пiд триколором.

Олег Степко

Як i його колишнiй земляк боксер Станiслав Каштанов з Донецька. Каже, що «Росiя – це рiдний дiм, i лише в ньому можливi перспективи для розвитку».

Чи такої ж думки колишнiй футболiст «Шахтаря», а тепер – росiйського «Зенiту» Ярослав Ракiцький, годi знати. Екс-центральний захисник «смугастих» сам нiяк не коментував свiй перехiд. За нього це зробили вболiвальники, вiдреагувавши в дусi «баба з воза…» Малася на увазi аж нiяк не ефективна гра Ярослава на полi.

Ймовірність світових успіхів для наших колишніх спортсменів у ближчі роки сьогодні виглядає примарною, враховуючи минулорічне рішення Всесвітньої Анти-допінгової агенції. Під завісу минулого року вона позбавила Російську Федерацію права брати участь  у міжнародних змаганнях за зловживання забороненими стимуляторами – під час Олімпіади в Сочі й не тільки.

Горпина Мак-Грегор, Global Village

Фото: Facebook, rbc.ua, sportonline.com, championat.com, mirnov.ru, kinomirtesen.ru, teleprogramma.pro