Iсторiя одного порятунку: про звичайне диво милосердя

Хочу поділитися  історією, яка сталася зі мною недавно. Я їхала з Хмельницького в Дунаївці. Сіла в бус, зателефонувала мамі сказати, що вже їду, щоб вона не хвилювалася. Як зазвичай, вдягнула навушники і включила музику. Нічого не віщувало біди.
В с. Правдівка Ярмолинецького району (на трасі, де багато кафе з пиріжками) на пішохідному переході водій мого автобуса, збиває собаку. Я сиділа саме спереду і бачила цю  страшну картину. Собака зник під машиною, я тільки почула глухий удар і, крізь музику в навушниках – собачий писк.

Я притьмом вибігла і побачила гарного молодого вівчара під колесами (пізніше з’ясувалося, що це була дівчинка Альма, і в неї є господар). Я кричала, як несамовита і водій від’їхав, щоб звільнити тварину з-під коліс. Вівчарка на диво була дуже спокійна і зовсім неагресивна, але їй було дуже боляче.

Я залетіла в бус, щоб взяти телефон подзвонити (на той момент ще не знала, кому) і просити допомоги. Пес, незважаючи на тяжку травму, забіг за мною в автобус. Я вiдчула на собі злі погляди інших пасажирів. Вся підлога буса вже була в крові.
Зрозумівши, що я далі НЕ поїду і залишуся з собакою, вийшла на вулицю до зупинки. Пес пошкутильгав за мною, ніби розумів, що хочу йому допомогти.

І ось вам ситуацiя: зупинка с. Правдівка, закривавленай пес і я з сумками, вся в болоті, крові, і сльозах.

Трішки опанувавши себе, почала бігати по забігайлівках шукати можливого господаря собаки, але місцеві були не дуже привітні, і ніхто нічого не знав. Крім пані Валентини, яка пізніше мене прихистила в себе в кафе.

Поки я бігала, собака пропав. Я вже почала шукати тварину, а не господаря. Після невдачі,  розчарувалася у всій рятувальній операції. Над’їхав новий автобус на Дунаївці, я забігла в нього і вже платила за проїзд, як через лобове скло побачила мою вівчарку. Попросила вибачення і вибігла до неї.

Знайшла номер хмельницьких волонтерів Організація захисту тварин “ВРЯТУЙ ЖИТТЯ” Хмельницький, зателефонувала. Вони готові були оплатити лікування і знайти перетримку, але треба було доставити пса в Хмельницький. З цим виникли проблеми, та, на щастя, світ не без добрих людей. Замість того, щоб після робочого дня відпочивати під теплою ковдрою з чашкою кави за переглядом фільму, Алла Веселовська і Galina Gusar, з ГО « ЛАПИ В ДОЛОНЯХ» з Дунаївців приїхали нам на допомогу. Моїй радості не було меж. Я їм надзвичайно вдячна, бо в таких складних ситуаціях дуже важлива підтримка.

Також дякую волонтерам з Організація захисту тварин “ВРЯТУЙ ЖИТТЯ” Хмельницький! За повну координацію наших дій та чудову організацію медичної допомоги нашому пухнастому другу. І звичайно дякую людині, яка погодилась взяти собаку на перетримку.
І от ми завезли пса в ветеринарну лікарню, де нам сказали, що лапу неможливо зберегти. Після довгої операції, ампутації задньої лапи (повністю розтрощена кістка і розірвані сухожилля), потрібно було привезти тварину на місце тимчасової перетримки.

На потрібному нам повороті, коли проїхали пів-Хмельницького, як на зло – ДТП. Дві смуги заблоковано. Проїхати ніяк. Дякую поліцейським, що ввійшли в нашу «екстрену» ситуацію і дозволили проїхати.
Коли ми привезли собаку на місце перетримки і залишали Альму, я ніколи не забуду того погляду, яким на мене подивилася. Незважаючи  на те що втратила велику кількість крові і була ще після наркозу, вона встала на свої вже три лапи і подивилася мені прямо в очі, ніби дякуючи. Пишу це і плачу, бо справді той погляд це було щось.

Проживши один день так, як наші волотери проживають кожен свій день, я хочу сказати – ВИ НЕЙМОВІРНІ! Дякую світу за ВАС! Ви робите велику справу! Без ВАС в мене б нічого не вийшло! ДЯКУЮ!!!

А зараз звертаюсь до водія, який збив собаку. Я розумію, що ви зробили це ненавмисне, не хотіли цього, але факт залишається фактом –  собака назавжди залишиться інвалідом. Тому якщо ви хоч ТРІШКИ відчуваєте свою провину і читаєте цей текст, можете допомогти іншим тваринам з Організація захисту тварин “ВРЯТУЙ ЖИТТЯ” Хмельницький та « ЛАПИ В ДОЛОНЯХ» (4149 4390 0312 2326 – Веселовська Алла), переказавши на їхнi рахунки суму, яку вважаєте достатньою для спокутування своєї вини!
І дуже прошу ВСІX: якщо з вже вами сталася така прикра ситуація, НЕ ЗАЛИШАЙТЕ тварину помирати на узбіччі!

Facebook

Вiкторiя Небельська