Двi Революцiї

Постреволюційною Францією керував геніальний Наполеон, а Україною – Порошенко. Вiдчуйте рiзницю.

Майдан – це подвиг українського народу. Одна з найкращих, найвидатніших сторінок нашої історії.

Шість років тому весь цивілізованний світ, затамувавши подих, спостерігав за Революцією Гідності. Навряд чи в історії людства були більш канонічні сторінки боротьби зла та добра. Ідеалізм, яскравість, драматургія, перемога – нам є чим пишатись. При цьому українська революція не зганьбила себе традиційним для великих революцій якобінством.

Французська революція 18-го сторіччя закінчилась пролетарською різаниною. Ріками крові, сотнями тисяч жертв. Державний гімн Франції – це гімн марсельського полку, який здолав опір швейцарської гвардії, захищавшої короля від розправи. Король після цього пішов на гільйотину. А після нього – сотні тисяч організаторів та учасників буржуазної революції, знищенні хвилею пролетарського терору.
Російська імперія пройшла аналогічний шлях. Спочатку, у лютому 1917-ого року, перемогли демократи, а потім до влади прийшли червоні якобінці. І знову терор. Ленін не тільки цитував Робесп’єра – він керував як кривавий Робесп’єр. Мільйонами жертв вираховується російська революція.

Обидві українські революції не перейшли межу. Прагнення народу до змін не перетворилось у криваву міжкласову бійню. Українці не допустили до влади якобінців. Ми вписали гідну, зразкову, нехарактерну сторінку в історію світових революцій.
В результаті у нас почалась війна. Нам здається, що російська агресія – це щось зухвале та дивовижне, але так було завжди. Французську революцію знищували зовнішні вороги протягом 20-ти років. Силами всієї “стурбованої” Європи. Сім антифранцузських коаліцій – це набагато важче, ніж гібридна війна з Росією на Донбасі.

Різниця тільки в тому, що постреволюційною Францією керував геніальний Наполеон, а Україною – Порошенко. Наполеон перемагав на полі бою коаліцію за коаліцією… Уявіть собі, що проти України зараз не тільки Росія, а ще й Австрія, Німеччина, Англія, Іспанія, Португалія. Наполеон давав блискучу відсіч всім. Вони програвали війни раз за разом, знову йшли зі зброєю на Францію – і знову платили контрибуцію.

А кінцеву перемогу над геніальним полководцем здобули лише за рахунок політичних інтриг. Після взяття Москви та після Лейпцигу Наполеон здобув ще дев’ять перемог над Росією та її союзниками. Дев’ять поспіль! Без жодної поразки.

Його вороги взяли Париж без бою. Корпус прикриття маршала Мармона зрадив Наполеона, коли він з основними силами шукав ворога для генерального бою… Він наздогнав підступних та трусливих союзників тільки біля Парижу. Але його знову зрадили – генералітет відмовився від бойових дій, схиливши імператора до зреченення.

У нас після революції не було Бонапартів – у нас був Порошенко. Якщо комусь здається, що він великий рятівник нації, хай це буде на вашій недолугій совісті. Якщо патріоти України не відчувають різниці між Іловайськом та Аустерліцем, між спаленням Москви та Дебальцево – у нашої країни сумнівні перспективи.

Але у нас є Майдан. Велика, зразкова – без історичних перебільшень та тягарів – революція. Нам є чим пишатись. Український народ здобув наполеонівську славу.

Facebook

Вiталiй Iщенко

Фото: Wikipedia, svoboda.org