«Без Миколая»: депутатiв-прогульникiв позбавили зарплати

Хоч такий, але все ж подарунок – виборцям.

Ой, хто, хто зарплату не любить? Депутатську, у Верховнiй Радi. Йдеться про парламентарiв, злiсних прогульникiв сесiйних засiдань. Заодно згадаємо також, cкiльки коштує державi один депутат.

Його середня зарплата за мiсяць, ще до вирахування податкiв – 19000 гривень. Плюс ще приблизно стiльки ж з туманним формулюванням «вiдшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень». Також видiляють грошi на помiчникiв – 48000 грн. – проте, скiльком саме помiчникам та як платить депутат, вiн (чи вона) не звiтує – згiдно iз законом.

Компенсацiя витрат на поїздки по Українi – 90000 (тут i далi – грн. на рiк). За мiжмiськi та мiськi телефоннi розмови – 4890. Вiдрядження для помiчникiв-консультантiв – 8000, на канцелярське приладдя – 1278. Вочевидь, на скрепки й блокноти парламентарям заробiткiв бракує. Утримання примiщень у виборчих округах – 2000. Та найсерйознiша стаття витрат – вiдшкодування коштiв, пов’язаних з орендою житла чи готельного номера в столицi – 237250.

Але є ще поважнiша – добовi депутатам пiд час закордонних поїздок. За рiк, що минає, це коштувало державi понад 40 000 000 грн.

На вiдмiну вiд решти громадян України, якi, щоб отримувати зарплату, мусять на роботу ходити щодня, на депутатiв парламенту ця вимога поширюється не завжди. Щоб народному обранцевi зарплати не дали, вiн повинен без поважних причин пропустити понад 30% голосувань . Не протягом року – мiсяця. Тому регламентний комiтет парламенту вирiшив не платити за листопад цiлiй низцi депутатiв.

Сумнiвну першiсть тримають троє представникiв «Слуги народу». Серед них – знаний блогер Олександр Дубiнський та Олексiй Жмеренецький. Про останнього у Вiкiпедiї написано, що «громадський дiяч» та «публiцист». З iнших джерел вiдомо, що належить до групи так званих «соросят». Обидва нардепи минулого мiсяця взяли участь всього в 6,72% голосувань, це найменше серед решти прогульникiв. Стiльки ж «наголосував» ще один «слуга», Олексiй Кучер, але в нього, принаймнi, є серйозна «вiдмазка» – на початку листопада президент В.Зеленський призначив Кучера головою Харкiвської ОДА.

Далi – теж харкiв’янин Дмитро Шенцев (мажоритарник, 8,21% участi в голосуваннях) та Юрiй Солод (8,96%), нардеп вiд «Опозицiйного блоку «За життя!». Вiн же – чоловiк Наталi Королевської, теж депутатки i колишньої сумнозвiсної мiнiстерки соцiальної полiтики. Недавно сколихнула мережу заявою, що в прифронтовiй зонi нашi вояки «знущаються з мiсцевих жiнок». Раду восени прогулювала, теж залишилася без  зарплати.

Ненабагато краще «працював» у листопадi вiдомий екс-регiонал Андрiй Деркач (12,96%),  який зараз є активiстом росiйського православ’я.

Всього в списку прогульникiв ВР – 81 особа. До нього втрапили «зiрки» соцмереж та скандальних хронiк, як-от Iлля Кива (опоблок) й Максим Бужанський («Слуга народу»). А також вiдомi люди ще попереднiх скликань – як Андрiй Кожем’якiн («Батькiвщина») чи мажоритарник Олесь Довгий («права рука» екс-мера столицi Л.Черновецького).

Всi разом – наприклад, Роберт Горват (депутатська група «Довiра») чи Олександр Герега (депутатська група «За майбутнє!»), «слуги народу» (ще – Леся Забуранна, Вiкторiя Вагнер та Анна Скороход), члени ОПЗЖ Iгор Кiсiльов, брат i сестра Льовочкiни та Вадiм Рабiновiч, ПЄС – Марiя Ioнова та Петро Порошенко – хоч трохи, але таки заощадили держбюджету пiд завiсу року.

Iнша справа, що бiльшостi з прогульникiв неотримана зарплата особливої погоди у фiнансах не зробить. Швидше за все, її вiдсутностi навiть не помiтять. Бо й справдi, що таке 19000 гривень для Степана Iвахiва ( «За майбутнє!»), одного з найбагатших бiзнесменiв України  –  за версiєю журналу «Форбс»? Або олiгархiв Сергiя Тарути  й Вадима Столара? Чи теж небiдного кондитера з Вiнницi Геннадiя Вацака? Ну, i ще одного вiдомого кондитера – Петра Порошенка?

Будемо вважати, що Миколай на прогульникiв розсердився.

Ештон Бест-Коровайний, Global Village

Карикатура: operkor.wordpress

Фото: 24tv