Що дивився наш нарід у 2020-ий рік?

Лідери пошуків y Google та Youtube в новорічну ніч: привітання президента В.Зеленського, фільм «Іронія долі» та російський «Голубой огоньок».

Пошукові запити Googl’a з території України 31 грудня (в т.ч., й тимчасово окупованих Криму та Донбасу)  засвідчили таке: найбільше шукали новорічне привітання чинного президента, це понад 20000 запитів. На другому місці – запит «Софія Ротару», далі –  «Happу New Year» та… «Россия 1».  Iншими словами, шукали або звернення В.Путіна на головному каналі РФ, або традиційну на російському телебаченні програму «Голубой огоньок» за участю тамтешніх артистів.

Варто пам’ятати, що на території Криму, а також «ЛНР» та «ДНР» українські канали недоступні, тож їхні мешканці вже котрий рік дивляться насамперед, або й лише російський теле-продукт.

Тим часом, y сусідів появу на їхніх екранах в новорічну ніч Софії Ротару з піснею  «Бєлий танєц» розкритикували в соцмережах та в блогах. Діапазон нарікань – від політично забарвлених («що робить заробітчанка з України на нашому концерті?!») до відверто зневажливих «їй на пенсію час, а не на сцені виступати»).

Прикметно, що співачка на початку минулого року наголошувала: більше не буду співати в Росії «в зв’язку з політичною ситуацією» (малася на увазі війна РФ на українському Сході). Однак, під завісу 2019-го артистка раптом переглянула своє ж попереднє рішення.  

Саме ж теле-шоy за участю Ротару зібрало вже традиційний урожай негативних епітетів, як-от «парад маразматиків» чи «бенефіс «фанери».

Тим не менш, судячи із запитів в Google, в Україні в «Голубого огонька» все одно не бракує шанувальників. З ним за популярністю змагається новорічний кіно-хіт «Іронія долі, або З легкою парою!» – цей фільм 31 грудня наші громадяни теж активно шукали в Інтернеті. 

Відтак у списку: Пугачова (яку, до речі, згідно з опитуваннями, не бажають бачити під Новий рік більшість росіян) і двоє наших артистів – Монатік і Тіна Кароль.

В Youtub’і теж шукали «Іронію…», але менше, бо на першому місці – збірка новорічних пісень, далі – вітання В.Зеленського, «95 квартал», «Ліга сміху».

Лише на 12-ій позиції опинилося привітання з Новим роком П.Порошенка на каналі «Прямий». Він таки випередив все той же «Голубой огоньок» (18-та позиція) та свого колишнього колегу, В.Путіна з його привітанням (20-те місце в рейтингу українських пошуків в Youtube). 

До речі, найбільше Путінське  «поздравляю » шукали зовсім не в Донецькій чи Сімферопольській областях, як можна було б припустити, а в Запорізькій – так засвідчив Google. 

П’ятірка найпопулярніших українських запитів  у всесвітньому пошуковику в 2019-му: 1. Володимир Зеленський, 2. Анастасія Заворотнюк, 3. Петро Порошенко, 4. МARUV, 5. Потап.

Найбільше запитували «що це таке?» про: 1. Томос, 2. подагру, 3. формулу Штайнмаєра, 4.Вислово, 5. дебати. 

trends.google. com.ua, strana.ua

Ештон Бест-Коровайний

Фото: fondsk.ru, Eva Music