Коляда

Веснов і літом менше платили за коліду. Якас копійка, а деколи й копнєк перепадали…

А то, шо тепер за колідники?!
Паров пройдесі селом, та й співают так тихо, як би пшинички не їли. А є купа таких, шо через Інтернет колідуют, та й вінчуют, а образків шлют, шо телєфон не вітримує.

Ади, чую – бриньк, дивлюсі, повідомленні «відкрийти двері». Я побіг, відкрив – нікого нема. І так десіть раз. Аж потім дочитав то повідомленні до кінцє , а то мене так вінчуют всі однаковим. Ади, внукі мені колідували по скайпу, а я їм платив по «Приват» двадціть чотири. Хотів пампушків дати, але «Приват» таке не передая. Треба на «Нову пошту» нести, але дорогу замело. Ади сиджу в фейзбуці, цокаю, спорю за політику і чую, як з надворку під вікном шос стогне. Війшов, а то два колідники, склалисі, як старі ножиці, та й шос не йде їм та колєдка…Та воно нажересі тих чіпсів та сухариків, та й тиснесі, а колєдка не йде! А ше зап’є тим енергетиком, то де годно?

От ми колис колідували! З’їмо по милничці крапликів, оселедців, фасулйок, віп’їм порційку – ото була колєдка! Ні одну хату не минали, а до декого, як добре платили, по три рази йшли, люди псів на нас спускали, а ми гинули колідувати. Були невібагливі, люди платили, чим могли. Гривніми, купонами, pадянськіми, копійками, крейцерами, пампушками, «авганами», «зайчиками».

 Я за літо старавсі всіх злосних псів підгодовувати, аби здружитисі до Різдва. Чи дощ, чи метіль – все рівно йшов колідувати. Ноги мокрі, зашмаркавсі, але не здававсі, так входив в азарт, шо не міг сі сперти до Петрівки. Раз мусіли до психолога везти, бо сам не міг вийти з коліди.

Правда, веснов і літом менше платили за коліду. Але, як-не-як – якас копійка, а деколи й копнєк перепадали…

А як засівали, з досвідку, та я з хати корец зерна віносив! А до багачів черга була засівати, і такого зерна насівали, шо п’єть свиний мож було рік годувати… Йой а на Велигдень, так сі яйціми били коло церкви… Та то я шос задалеко зайшов, та молодь і так мені не повіре… Тепер Різдво, веселітсі здорові,а я вам повінчу:
Хочу вам повіншувати
І здоров’я побажати!
Щоб усі ви процвітали
Й грошей повні міхи мали!
В рік бика, шоб усьо було,
Москалів шоб вітром здуло.
Україна мир хай має
Христос ся рождає?

Facebook

Роман Дронюк

Фото: vlasno.info