«Кролики» і трохи Зємфіри

Не треба боятися повернення російського шоу-бізу в Україні – це вже сталося.

2020-ий продовжує те, що почалося минулого: повернення російських артистів на українську сцену. Соцмережі й блогосфера обговорюють свіжий скандал – концерти дуету «Кролики» (екс-кияни, а сьогодні –москвичі Володимир Данилець і Володимир Мойсеєнко) в Білгород-Дністровському, Південному, Олександрії, Смілі, Фастові та Броварах з програмою «Давайтє посмєйомся!» («Давайте посмеемся!») (Станом на 21 січня в Броварах та Фастові концерти скасували). Обидва Володимири підтримували  анексію Криму, там же й виступали з нагоди ювілею комсомолу, скандуючи зі сцени «Лєнін, партія, комсомол!».

Данилець свого часу так висловлювався з приводу державної: «На сьогодні українська – незрозуміла, тому що такої літературної мови нема. Зараз йде вплив з львівським, вибачте, проносом… Нема в нас культури, тому й мови нема» (як процитував у своєму livejournal користувач ixteac7).

На Фейсбук-сторінці дружини артиста, Людмили, не бракує дописів, що захоплюються «мужністю захисників Донбасу», а йдеться саме про бойовиків «Д/ЛНР».

Якщо з приводу Данильця-Мойсеєнка вирують пристрасті не лише онлайн, то на тему не менш «приязної» до України Зємфіри (Земфира) наразі ніхто не обурюється. Йдеться про «концерт-шану легендарній рок-зірці» в павільйоні ВДНГ Києва вже 25 січня. Її пісні виконуватимуть «колектив Jack London cпільно з Teleport360», як сказано в афішах. Відомо, що під час свого «сольника» в Литві в 2016-му співачка в грубій формі вимагала від глядачів прибрати із залу український прапор.

23 лютого в Києві концертуватиме санкт-петербурзька рок-команда «Сєвєрний флот» («Северный флот»), а 11 березня в «Палаці спорту» –  Дімаш Кудайберген (Димаш), протеже композитора-«кримнашиста» Ігоря Крутого. Кудайберген – один із найдорожчих гастролерів, квитки  – від 799 гривень. 

На 19 листопада вже оголошений концерт Валерія Меладзе.

Тим часом, інший Валєрій, Сюткін (Валерий Сюткин), 20 квітня в нас таки не виступить – обурилася громадськість. Сюткін захоплено відгукувався про анексію Криму як «блискуче проведену» і компліментарно – про Путіна. Анонси про гастролі Сюткіна зникли з усіх українських онлайн-ресурсів, що розповсюджують квитки. Під знаком питання – приїзд з Москви екс-чернівчанина Олександра Сєрова. Той свого часу теж порушив наше законодавство, співав у окупованому Криму.

Чому росіяни так активно намагаються виступити в Україні? Справа не лише в культурній експансії й захопленні нашого музичного ринку. Ставки вищі: як вважає журналіст Геннадій Рубченко, московським співакам важливо отримати дозвіл на українську сцену, бо такий означає відсутність ймовірних клопотів з отриманням візи до США. Там мешкають чимало вихідців з Росії, вони платитимуть за концерти гастролерів американською валютою. Іншими словами, йдеться про банальну можливість більшого заробітку. Тим часом, як заборона виступати в Україні може тягти за собою неприємності в американському посольстві.

Як пише Рубченко на своїй Фейсбук-сторінці: «Чого вони раптом «родичів згадали»? Виявляється, що коли не пускають в Україну, то виникають великі проблеми з відвідуванням США».

Наразі проблеми не виникають навіть в тих, в кого мали би – квитки на «Кроликів» вже майже повністю розкупили.

Міністерство культури України наразі ніяк не відреагувало на гастролі дуету.

 Ештон Бест-Коровайний, Global Village

Карикатура: sm-news.ru

Фото: youtube.com