В «боротьбі за права людини» – 259336 за місяць, зарплата Генпрокурора

Global Village продовжує інформувати про розміри заробітної плати топ-посадовців України.

Як уже повідомлялося, наш сайт звернувся із запитами стосовно сум заробітної платні керівника СБУ І.Баканова (87999,05 грн.), міністра внутрішніх справ А. Авакова (186541) та голови правління Пенсійного фонду України Є. Купіноса (95400).  Відповіді на ці запити було отримано з допомогою онлайн-сервісу https://dostup.pravda.com.ua/).

Днями на адресу нашого видання надійшла ще одна, стосовно зарплатні Генерального прокурора Р.Рябошапки. В грудні минулого року він отримав 259336,63 грн. Про це йдеться в листі начальника управління організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів Н.Тєлічко.

Такою ж чи, можливо, іншою буде компенсація за працю п.Рябошапки в січні – невідомо. Бо  «статтею 115 Кодексу законів України передбачено, що заробітна плата виплачується працівникам не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Оскільки срок виплати зарплати за січень 2020 р. ще не настав,  то надати дані про її розмір неможливо.

При цьому повідомляємо, що заробітна плата виплачується у розмірі після здійснення відрахувань на підставі Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 р. № 2755-VІ» – сказано далі в листі.

Як можна припустити з дописів Р. Рябошапки на його Фейсбук-сторінці (https://www.facebook.com/gp.gov.ua/), вражаюча, враховуючи українські реалії, сума зарплати виправдана благородством мети організації, якою він керує. А саме – боротьбою за права співгромадян, не менше, на цьому наголошує чи не кожен пост Генпрокурора.

Зокрема, один з недавніх пропонує бажаючим і самим попрацювати в його офісі, якщо «Ваша ціль — відстоювати права людини і захищати інтереси держави та змінювати систему, а не підлаштовуватись під неї», як не без пафосу закликає оголошення.

Далі кандидати мають перейти за посиланням для «добору нових прокурорів», прийом документів вже розпочався. Серед критеріїв  названо «професіоналізм і доброчесність», на роботу потрібні «кваліфіковані фахівці, які не працювали в старій системі, з юридичною освітою та незаплямованою репутацією… Щоб стати прокурором, ви повинні успішно пройти тести на знання законодавства та загальні здібності, практичне завдання і співбесіду, а також перевірку на доброчесність».

Як саме перевірятимуть останню, не повідомляється. Вочевидь,  259336,63 грн. не вважається тестом щодо встановлення згаданої чесноти в одержувача такої суми.

Людмила Пустельник, Global Village

Фото: beztabu.net