Тоталітарна «спадщина» на італійському телебаченні (оновлено):

Україну назвали «Малоросією» на каналі RAI, потім про це пошкодували, та все одно не вибачилися.

Сталося під час недавнього випуску популярного в Італії теле-шоу L’Eredita («Спадщина»), а героєм скандалу побував його ведучий, актор Флавіо Інсінна.  

Деталі: 26 січня відбувся фінал теле-гри, цей тур має назву «Гільйотина». Згідно з правилами, учасникам демонструють п’ять пар слів, з кожної треба обрати одне, щоб створити смисловий ряд. На шоу фіналістам пропонували такі слова: «зірка», «цукерня», «крамниця», «Росія», «серенада». Сценаристи програми вирішили, що правильною парою до Росії буде слово «мала». Як пояснив у ефірі ведучий Інсінна, «Малоросія – це друга назва України». Він також акцентував: про нашу країну відомо, насамперед, що  багато її громадян перебувають на заробітках за кордоном.

Слова ведучого викликали обурення української діаспори в Італії.  В соцмережах поширили її звернення до RAI: «Терміном «Малоросія» росіяни називали українські землі під час царського періоду. Український народ ніколи не використовував цей термін для означення своїх земель.

Росія анексувала Крим, і вже шість років веде проти України війну Донбасі. Тепер цей термін використовується тільки російською пропагандою з метою приниження  України.

Тож називати Україну «маленькою Росією»  не лише надзвичайно образливо, а також неправильно з історичної точки зору.

Ця заява, зроблена в популярній програмі, коли  Україну презентували як російську колонію, сприймається українською громадою в Італії як маніпуляція громадською думкою».

Ще раніше журналістка Маріанна Сороневич написала на своїй Фейсбук-сторінці:

«Що може зробити кожен із нас у цій ситуації? Висловити вашу незгоду недостатньо. Треба зайняти активну позицію свідомого громадянина. Ось чотири простих кроки, які може зробити кожен:

  1. Поділіть пост із моєї сторінки. Хай ваші друзі італійці зрозуміють різницю.
  2. Підпишіться на групу Commentiamo L’Eredit? 2019/20” і висловіть свою точку зору: https://www.facebook.com/groups/2189698834579670/
  3. Підпишіться на офіційну сторінку RAI1 і висловіть свою точку зору: https://www.facebook.com/raiunoofficial/
  4. Підпишіться на офіційну сторінку Флавіо Інсінна і висловіть свою точку зору. https://www.facebook.com/FLAVIOINSINNAFaccialibro/

Будьте добрі, уникайте лайливих коментарів. Якщо можливо, попросіть ваших італійців, щоб перевірили граматику ваших постів».

Посольство України в Італії відреагувало відповідним листом.  Після чого ведучий  з екрана визнав, що помилився. Щоправда, офіційних вибачень все одно не прозвучало, зате п.Інсінна не пошкодував компліментів українцям.

29 січня на Фейсбук-сторінці нашого посольства в Італії з’явився такий допис: «Шановні друзі! Нас почули!

«УКРАЇНА – ЦЕ НЕ «МАЛА РОСІЯ», – визнає ведучий програми «l’Eredit?» Флавіо Інсінна.
Сьогодні, у прямому ефірі на телеканалі “RAI – 1”, після консультацій Посольства з керівництвом телевізійної компанії, Ф.Інсінна публічно визнав некоректність вживання словосполучення «Мала Росія», та, зокрема, заявив таке: «Шановний пане Посол, я ознайомився з Вашим листом, в якому було зазначено про сприйняття вживання Мала Росія стосовно України як образи. У цьому зв’язку хотів би підкреслити, що це була прикра ненавмисна помилка. Україна – це прекрасна країна і я хотів би передати вітання Послу і всьому чудовому народу України»

 RAI є суспільним мовником в Італії,  має найчисельнішу аудиторію, його власник – Міністерство економіки та фінансів цієї країни.

Флавіо Інсінна може бути знайомим нашій публіці своїми ролями в комедійній стрічці «Шахрай у раю», історичній  – «Отець Піо» чи в серіалі «Сини Ганнібала». Тепер стане відомим ще більше…

Global Village

Напишіть відгук