«Я мрію про вашу американську мрію»

Поїхати за American dream i пізнати все – терни без зірок також.

Я б дуже хотіла, щоб люди, які мріють виїхати з України, змогли виїхати. Усі бажаючі: завсім юні і старші, недосвідчені і професіонали, талановиті й не зовсім.

Я мрію, щоб кожному було дано можливість відірватися від нашої зубожілої рідної землі, цін, банків, корупції, хабарництва, мізерних зарплат, і т.п.  – і з головою поринути в шалений ритм омріяного закордону.

Коли спочатку шукаєш роботу: не ту, яку любиш, а яка дозволить заплатити за дах над головою та їжу (прибиральника, навантажувача, доглядача за хворими і божевільними, помічника будівельника, тощо). І ще трішки відкласти на машину, без якої з американськими відстанями –  як без рук.

Коли тобі спочатку платять 10 доларів за годину, і доводиться працювати понаднормово, щоб звести кінці з кінцями.

Коли ти боїшся всього: поліції, свого боса, досвідченішого товариша, рахунків, аварії на дорозі, темних вулиць, дивних сусідів, тощо.

Коли  працюєш 6 днів на тиждень, а в той, сьомий день, тобі постійно не вистачає часу, щоб зайнятися своїми справами.

Коли втрачаєш все: маму і мамині обіди, родину, друзів, однокласників, сусідів, мову… І доводиться починати все спочатку!

Коли ти усвідомлюєш, що мусиш пробиватися сам, що, за великим рахунком, ти нікому тут непотрібен. Навіть зі своїми неймовірнимии талантами. Що оперні співаки тут доглядають дітей, а вчителі та журналісти ходять на прибирання.

Коли тебе не беруть на нормальну роботу, бо ти не знаєш добре мови. І ти починаєш ночами серйозно зубрити англійську.

Коли приходить час оплачувати рахунки, і ти з жахом усвідомлюєш, що грошей не вистачає.

Коли ти, нарешті, відкриваєш свій власний бізнес і виявляється, що доба може розтягуватись ще на 2-3 години, які так необхідні для сну.

А коли ти (чи хтось з твоїх рідних, не дай Боже) cерйозно захворієш, не маючи страхівки на здоров’я – це прирівнюється вже до повного краху. Тому що медицина в Америці  –  платна. І платна не так, як в Україні, а як в США. Коли пігулка аспірину в шпиталі коштує 200 доларів, швидка – півтори тисячі, а один день, проведений у стінах лікарні – від 2 до 5 тисяч. Не враховуючи самого лікування.

Я дуже хочу, щоб кожен зміг поїхати і спробувати!

Facebook

Ольга Руда, редактор журналу Ukrainian People (Чикаго, США)

Фото: https://italoamericano.org/

Напишіть відгук