Коронавірус: нові цифри, шахрайства та що кажуть лікарі про «як захищатися» (оновлюється)

Вдаримо зміцненням імунітету по хворобі та що ще про неї  відомо – крім того, що Ви вже чули.

Країни та території, де є хворі: Китай, Гонконг, Макау, Тайвань, Австралія, Алжир, Хорватія, Афганістан, Бельгія, Камбоджа, Канада, Єгипет, Фінляндія, Франція, Німеччина, Індія, Іран, Ізраїль, Італія, Японія, Ліван, Малайзія, Непал, Філіппіни, Росія, Шрі Ланка, Сінгапур, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Кувейт, Оман, Таїланд, Бахрейн, Південна Корея, США , Об’єднані Арабські Емірати, Великобританія, В’єтнам , Данія, Грузія, Румунія, Північна Македонія і круїзний корабель Diamond Princess.

Кількість заражених станом на 27 лютого: 82588 захворіли, померли 2814, видужали – 33345. Перебувають на лікуванні 46429, з них легку форму захворювання діагностовано в 37958, у важкому або критичному стані – 8491.

Зменшення кількості випадків у Південній Кореї (загалом –  505 після 977 ще два тому,  але 13 померлих).

На кораблі Diamond Princess –  зараз 705 хворих, 4 з них – громадяни України.   Загалом на кораблі –  4 смерті.

Шостий день поширення хвороби в Італії – 58 нових зараження за добу (цифри за 27 лютого). Всього хворих на Аппенінському півострові – 528,  серед них одна українка. Вже є 14 смертей. Там на карантині 11 міст та 50000 мешканців. Шляхи до них охороняють озброєні поліцейські, порушникам, що будуть  намагатися  обійти кордони, загрожує ув’язнення терміном до 3-х місяців.

Кількість випадків захворювання зменшується в Китаї, але зростає за його межами.

Чи зупинить коронавірус тепліша погода? Надія на це є, згадуючи минулу історію теж смертоносного SARS в 2003-му – тоді з настанням літа кількість випадків захворювання різко зменшилася. Однак, вчені наразі висловлюють обережний оптимізм з приводу поведінки COVID-19 (офіційна назва хвороби), коли закінчиться холодний сезон. Натомість, очікують піку заражень наприкіці лютого та в перші тижні березня.

Ще раз про те, як поширюється: від людини до людини, але, щоб заразитися, треба, щоб вірусо-носій перебував на близькій відстані, менше двох метрів.

Респіраторним шляхом – якщо інфікований чхає чи кашляє. Здорові люди поблизу можуть  вдихнути інфекцію, яка відтак потрапляє в легені.

Через контакт з поверхнями чи предметами, на яких вірус осів (внаслідок чхання чи кашлю). Але тільки тоді, коли людина, торкнувшись таких поверхонь, після того мацала власні рот, ніс чи очі.

Вже відомі випадки зараження ще до того, як у носіїв коронавірусу проявилися перші симптоми. Тим не менш, це не найбільш поширений спосіб зараження.

Жінки переживають хворобу краще, ніж чоловіки, діти – лише легку її форму.

Хто в групі ризику? ВІЛ-інфіковані, хворі на гепатит та хронічні недуги, онкохворі. Вражає в першу чергу літніх та людей з ослабленим імунітетом..

У Вас понижений імунітет, якщо: маєте схильність до шкірних інфекцій, хворієте бронхітом, менінгітом, лікувалися від запалення легень. А також, коли є автоімунні проблеми, як-от вовчак, псоріаз, ревматоїдний артрит.

Якщо страждаєте від: запальних процесів внутрішніх органів, анемії, частих пониженого апетиту, болю в животі та діареї, хронічної втоми.

Коронавірус та вагітність: Наразі нема підтверджень, що вагітні жінки більше вразливі до COVID-19, аніж інші. Тим не менш, в організмі вагітної відбуваються фізіологічні та імунні зміни, що роблять її менше захищеною від будь-якого вірусу. Випадки втрати вагітності або народження мертвого плоду спостерігалися за підтверджених діагнозів пов’язаних вірусів, як-от SARS-CoV і MERS-CoV).

Чи може заразитися ембріон, теж поки-що достеменно невідомо. Проте, в жодного з новонароджених, чиї мами були заражені, коронавірусу не виявили. Також його не знайшли в грудному молоці та навколоплідних водах.

Що можна зробити?

Зміцнюємо імунітет. Про лимони, часник, мед, змішаний з куркумою чули всі, але нагадати незайве. Також лікарі радять:

Вживайте вітамін D, надто взимку, коли сонячного проміння менше. Приймати D3 в пігулках , від 1000 до 5000 мг щодня – для досягнення оптимального рівня вітаміну в організмі.

Інші засоби: екстракти ехінацеї (в пігулках чи настій), артишока, настій кореня родіоли рожевої.

Кілька років тому на ринку  з’явилася розробка японських вчених – біодобавка за назвою Biobran, витяжка з висівок рису. Засіб дорогий (від 35 до 180 доларів за 50 капсул, дешевше – у США та Канаді, дорожче – в країнах Європи), але дієвий. Був створений насамперед для відновлення імунітету онкохворих.

Навіть, якщо почуваєтеся «на всі 100», не зайве включити до меню так звані «медичні гриби» – як-от шітакі, рейші, майтаке, можна сушені. Доведено їхній потужний вплив на покращення відпорності організму.

Споживайте менше цукру та солодощів. Цукор майже миттєво обмежує можливості організму протистояти вірусам, бо імунні клітини витрачаються на його поглинання. Дослідження показали, що споживання двох солодких напоїв знижує імунний захист організму на 50% протягом наступних п’яти годин.  

Спіть щонайменше 6-8 годин. Протягом дня гормон стресу кортизол сягає високих рівнів у крові, пригнічуючи імунітет. Вночі рівень кортизолу суттєво знижується, натомість «вмикається» гормон росту людини, також «відповідальний» за наш захист від хвороб.

Займатеся спортом – хоч трохи, але постійно. Це покращує кровообіг, що, своєю чергою, сприяє виведенню з організму токсинів і допомагає імунним клітинам швидше рухатися в крові. Спорт також знижує рівень стресу, ворога імунітету.

Дотримуємося правил гігієни, як-от миття рук, вологі прибирання в приміщеннях.  Дезинфікуючі засоби повинні містити хлор чи спирт у списку своїх складників. Коли чхаємо і кашляємо, закриваємося ліктем. Коли різко підвищується температура – негайно до лікаря.

Шахрайства та дезинформація на тему коронавірусу. Ліків  чи інших засобів проти нього ще не винайдено. Тому не ведіться на нечесну рекламу, наприклад, «дезинфікуючого cпрея, що перемагає коронавірус», або ж «аерозолю для очищення повітря», який обіцяє зробити те саме. Надто, коли декотрі виробники  заявляють, що їхній засіб «узгоджений» чи «рекомендований фахівцями». Наприклад, американського Центру з питань контролю розповсюдження хвороб (Center for Disease Control, урядова організація в США, https://www.cdc.gov ). Чого в самому Центрі не підтвердили.

Так само й вітамін С та лікарські засоби, що його  містять, не може зупинити коронавірус – але низка продавців на платформі «Амазон» (www.amazon.com) ще донедавна  твердили про протилежне.

Днями продавцям, що використовують в рекламі формулювання штибу «ефективний проти  коронавірусу»  заборонили торгувати на «Амазоні», такі оголошення вилучають з сайту. 

Тим часом, Google видає достатньо посилань на різні «хімікалії проти коронавірусу». Скажімо, Rochester Midland Corporation (CША) пропонує «Enviro Care Neutral Disinfectant», «засіб з лимонним запахом», що наче б то «може вбити»  COVID-19.  Корпорація теж повідомляє на своєму сайті, що узгодила питання з Центром з питань контролю розповсюдження хвороб.

Не бракує аналогічних посилань, коли запит зробити  українською чи російською мовами – бажаючі нажитися на коронавірусі є скрізь.

Крім того, поки-що нема офіційних підтверджень, що анти-вірусний препарат «Арбідол» може подолати нову хворобу. Незважаючи на те, що кілька видань в Китаї повідомляли, було, що його внесено до списку ліків, які дають зараженим.

 https://www.cdc.gov/, https://www.stopagingnow.com/, https://asia.nikkei.com/, https://www.worldometers.info/, https://www.cnbc.com/

Global Village

Фото: https://www.livescience.com/, https://www.theatlantic.com/

Напишіть відгук