Як ми пропонували українським продавцям антисептиків стати альтруїстами і що з того вийшло

В італійських аптеках можна недорого придбати український дезинфектор, в наших – ні. Хіба-що купуйте антисептики онлайн, оптом, але все одно доплачуйте за їхнє доправлення.  Global Village запропонував продавцям за доправлення грошей не брати – в умовах боротьби з коронавірусом. Вгадайте з одного разу, як зустріли цю пропозицію.

Спочатку про те, що українські засоби дезинфекції в аптеках є – але італійських, не наших. Першим про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив Фабіо Преведелло, керівник асоціації «Італія-Україна-Майдан» ( Fabio Prevedello, Associazione Europea Italia-Ucraina Maidan). Він іронічно подякував «за солідарність урядові України, який привіз сотні тисяч дезинфікуючих спреїв та гелів до Італії… Українські керівники та промисловці вирішили відправити допомогу італійському народу, вкравши її у власного – як доказ великого альтруїзму».

Йдеться про  засіб на фото вгорі, спрей-дезинфeктор повітря, недорогий за європейськими стандартами, всього 4,50 євро, містить в собі екстракт алое. Тим часом, такого ж дезинфектора годі знайти в київських аптеках. Про це Global Village повідомила мешканка столиці, Олена Сташко – на наше прохання, вона обійшла 5 аптек в районі Березняків, де мешкає, і побувала ще у двох в районі станції метро «Лісова». Всюди жінці у відповідь на продемонстроване фото, сказали, що «зараз такого нема, але, можливо, підвезуть». Коли саме – невідомо.

Олена також розповіла, що дефіцитом стали не лише спреї для повітря, взагалі будь-які дезинфектори для рук та тіла вітчизняного виробництва, надто ті, ціна яких не перевищувала 100 гривень: «Я ще бачила їх у продажу якихось 10 днів тому, а вчора знайшла всього один імпортний, та ціна була майже 300 за флакон 80 мілі-літрів».

Взагалі відсутні антисептики в аптеках Чернівців та Радомишля, де вже зареєстровані випадки захворювання коронавірусом, в т.ч. летальний (Радомишль).

А спробували ми купити в Інтернет-аптеках популярний в Україні засіб «Біолонг» («Biolong»), який  коштує 49-60 гривень за 250 мл. Це «дезинфікуюча рідина, призначена для антисептичної обробки шкіри, гігієнічної та хірургічної дезинфекції рук та шкіри», виробник – однойменна київська компанія. «Біолонга», як і аналогічного, теж українського засобу «Швидка допомога» (75 грн.) вже годі купити в більшості онлайн-аптек («нема», «відсутній у продажу», «чекаємо на чергову партію» – як повідомляють на сайтах).

Трохи краща ситуація в онлайн-магазинах, що торгують всім, чим завгодно – попри те, що дешевих антисептиків для рук, переважно, вже «нема в наявності». Але ще є на кількох сайтах, тільки от за доправлення «Новою поштою» доведеться платити додатково. Хіба-що Ви замовляєте або оптову партію засобу, або добираєте ще щось, і Ваша покупка  перевищує 1000 гривень. Тоді доправлення безкоштовне – як повідомляють на  https://prom.ua/ (власник – компанія EVO, Микола Палієнко).

Але тут є суттєве доповнення, як уточнюють на сайті: «За умови 100% оплати на картку «Приватбанку». Чому лише цього банку, а не карткою будь-якого іншого, як прийнято в онлайн-торгівлі в усьому світі? До того ж, в умовах пандемії коронавірусу, початку якої в Україні сподіваються вже скоро – чи не краще було б скасувати вимогу на користь карток лише одного банку? Чим гірші власники карток інших фінансових структур? Дівчина, представник продавця, що відгукнулася на наш запит, на це запитання нічого пояснити не змогла. Натомість сказала, що відповідає лише за «якість доправлення, а про те, з якими банками наша компанія співпрацює – з цим зверніться до нашого головного офісу».

  –   А, може, Ви чули – за доправлення дезинфекторів Ваша організація часом не збирається скасувати покупцям оплату? – поцікавилися ми. – Все ж таки, ситуація зараз серйозна.

–   Не думаю, що таке станеться і не чула. Кажу ж вам, напишіть до нашого керівництва.

Написали, чекаємо відповіді.

Наразі ж, замовивши онлайн всього одну пляшечку антисептика вартістю 49 грн., мусите заплатити ще 50 – за її доправлення. Таким чином, ваша покупка зростає в ціні вдвічі, як то кажуть, «на рівному місці».

Ще один великий онлайн-продавець, як-от https://epicentrk.ua/ (власники – Галина та Олександр Гереги, останній – екс-нардеп від «Партії регіонів»), теж вимагає оплати за доправлення – 55 гривень. Нашу пропозицію – а чи не варто би зараз, хоч тимчасово, скасувати цю оплату, бодай для замовлень анти-септиків та дезинфекторів? – контакт з «Епіцентру» спершу зустрів довгою паузою. Потім зв’язок раптово перервався, решта спроб додзвонитися успіху не мала.

Український ринок дезинфекторів на загрозу коронавіруса відреагував – але  в бік можливості додаткового прибутку, пов’язаного з ажіотажним попитом. Про альтруїзм продавців не йдеться – навіть на порозі серйозного випробування для країни.

До речі: в американських магазинах, супер-маркетах чи менших, флакони з антисептиками стоять на всіх прилавках. Щоб і продавці, і покупці – безкоштовно – змогли продезинфікувати руки. І такою можливістю всі могли скористатися ще задовго до поширення коронавірусу.

Global Village  

Фото: Facebook Fabio Prevedello та https://polit.media/

 

Можливо, Вас також зацікавить: Як це – бути хворим на коронавірус. Розповіді пацієнтів. (Рубрика «Головна», від 11 березня).

Як сім’я Жлоб’юків переживає карантин. (Рубрика «Гумор» від 15 березня)