В мережі безкоштовно українське кіно – де воно?

Онлайн-ресурси, де можна переглянути новинки українського кінематографа і класику державною мовою, також і світову.

Знайти україномовні сайти з пристойних розмірів бібліотекою фільмів – щоб безкоштовно, без реєстрації і легально – справа неодноразового напруження Google’a. Більшість ресурсів, які він видає, переважно, пропонують не саме кіно, а лише його трейлери. Тим не менш: наші в мережі вже закріпилися, демонструють повні версії кіна і доброї якості, не піратські. Відрадно, що майже чи зовсім без реклами. Нижче –  лінки до віртуальних кіно-театрів та що вони можуть запропонувати. Отже, ті які

Якісні, без оплати. https://kino4ua.net/ втішить відвідувачів добротними підбірками українських та західних стрічок з їхнім повністю україномовним описом. Щоправда, теж трапляються «несподіванки» –  як-от, коли й  вітчизняний продукт, то чомусь з його російськомовним озвученням, це про мультфільм  «Руслан і Людмила. Викрадена принцеса».

Але  розробників сайту люблю за те, що виклали в себе нового «Захара Беркута» (2019), «Чорного ворона» (2019, за романом В.Шкляра «Залишинець») та «Гуцулку Ксеню» (2019). Останніх двох, на жаль, на цьому сайті не зможуть побачити мешканці Північної Америки («відео недоступне у Вашому регіоні», сумно), але в Україні, як мені повідомили, «Гуцулку…», повну версію, саме на kino4ua недавно дивилися.

Патріотичне кіно («Позивний Бандерас» (2018) чи «Залізна сотня» (2004)) і не лише його можна переглянути на https://ua-cinema.com/ . Хоч «сотня» тут…  з російським дублюванням. Сайт, до того ж, має більше трейлерів, а не власне стрічок. Тим не менш, повних версій теж не бракує.

Неідеальні, хоч теж безкоштовні: http://moviestape.net/ та https://kinoukr.com/. Чому неідеальні? Бо не у всіх країнах світу надається доступ до контенту.  Зате мешканцям України http://moviestape.net/, наприклад, подарує дуже пристойну колекцію озвучених державною західних фільмів, «оскароносних» та не тільки.  І, звичайно, наших.

(Тимчасово) не працюють. Якщо подивитися кіно безпосередньо на https://uakino.club/ зараз не вийде (повідомляють, що через «закриття основного відеохостингу»), то все одно ще вдається скачати торенти – українських та голівудських стрічок.

Та ж сама проблема – закриття відеохостингу – в https://filmax.com.ua/, а раніше можна було подивитися багато чого доброго.

Перший тиждень – без грошей, а далі… Як вирішите. Йдеться про сервіс https://sweet.tv/, в них є понад 5000 фільмів, різних, не бракує і зовсім нових, як «Скажене весілля-2» і «Пекельна хоругва» (2019), також надають доступ до теле-каналів. Тарифи стартують від 80 грн. за місяць. На кіно-форумі https://toloka.to/ про sweet.tv надибала таку інформацію: «Зареєструйте нового користувача, і під час придбання фільму скористуйтесь промокодом: C1XO9SO5H8. Промокод – тільки для нових користувачів і тільки на один фільм», який відтак мав би бути для Вас безкоштовним.

Будь-який кіно-каприз – за Ваші гроші. Розрекламований в мережі https://jarvis.net.ua/, правду кажучи, розчарував. Це не бібліотека кіна, а його каталог –  «сервіс, який допомагає шукати фільми під настрій, але обов’язково з українською доріжкою». Іншими словами, показувати кіно будуть інші ресурси, куди Вас переправить Google з допомогою «Джарвіса».

А пошуковик видає не завжди те, куди хотілося б потрапити. Наприклад, я спробувала знайти з «Джарвісом» голландсько-бельгійську драму «Розірване коло» (2012), і горішні щаблі списку Google’a видали а) сайти з рекламою голих дівчат; б) сайт megogo, про який відомо, що був створений в Україні, але встиг прославитися і анти-українським контентом. Як пише про нього українська «Вікіпедія»: «Сайт… систематично, протягом багатьох років, порушує законодавство України у сфері держбезпеки та кінематографу, поширюючи… російську відеопродукцію де Крим зображено як «частину Росії» а також розповсюджуючи у своєму VOD-сервісі російські телеканали, фільми та телесеріали, заборонені до розповсюдження в Україні»

Тим часом, «Джарвіс» «ненав’язливо» пропонує купити кіно саме в megogo, бо це платний сервіс.

Наразі бажає кращого і https://takflix.com/, розробники якого, щоправда, чесно попереджають: їхній сайт – то лише пілотний проект. Фільмів, щоб подивитися – не так багато, всі вони – за гроші, і переглядати після оплати можна протягом тижня. Тому

Любителям заощадити не варто забувати про старий-добрий https://www.youtube.com/. Там спокійно й безкоштовно можна подивитись славнозвісний «Донбас» С. Лозниці (2018), «Кіборгів» (2017), «Живу» (2016), «Червоного» (2017), серіал «Століття Якова» (2017), комедії – «Контрабас», «Скажене весілля» чи «Свінгерів»  (всі – 2018 р.). Є найперші українські стрічки про козаків – «Дорога на Січ» (1994), «Козаки йдуть» (1991) – та екранізація класики, як-от, «Камінна душа», 1989), «Украдене щастя» (2004) і ще багато чого.

Людмила Пустельник, Global Village

Фото: https://www.missmalini.com/, https://espreso.tv/

Напишіть відгук