Лисі медсестри, 65 врятованих тварин, безкоштовна допомога – про невідомих героїв війни з коронавірусом

Звичайна людяність як дієвий засіб в умовах пандемії. Історії цих лікарів, медсестер, волонтерів і просто добрих сусідів вселяють надію: не все так погано з милосердям та співчуттям у мешканців планети Земля, і альтруїзм – зовсім не забуте нами поняття. Бо навіть незначні, але такі вчасні прояви любові до ближнього повертають посмішки стомленим обличчям, витягують з безодень розпачу і рятують життя. Про переважно безіменних героїв війни з коронавірусом з різних країн, просто Людей.

Медсестри в Ухані (Китай) повністю поголили голови: бо вірус може осідати на волоссі, надто довгому. Крім того, волосся  часто заважає швидко одягти захисний костюм, а для медперсоналу «на передовій» нерідко дорога кожна секунда. Ті, що доглядають хворих на СОVID-19, також не завжди мають можливість скористатися вбиральнею, тому чи не всі носять підгузники для дорослих. Молоді жінки також приймають препарати, що затримують місячний цикл – бо елементарно нема часу, щоб змінити гігієнічну прокладку.

Iнженер в Брешії (Італія) надрукував клапани для реанімації на 3D принтері і врятував життя. В госпіталі, де ситуація з коронавірусом залишається однією з найсерйозніших в країні, саме закінчилися згадані деталі. А без них неможливо підключити хворих до рятівного обладнання. Виробник клапанів, до якого звернулися, нічого втішного сказати не зміг: на складі було порожньо. На щастя, місцевий умілець приніс до шпиталю свій 3D принтер, переобладнав його протягом кількох годин, а відтак життєво необхідні клапани просто почали друкувати. З їхньою допомогою ще того ж дня 10 хворих на коронавірус під’єднали до апарату штучного дихання.  

Оголошення в пральні в житловому комплексі в США: дівчина, яка виготовляє мило, просить бажаючих взяти собі, скільки потрібно, і обіцяє зробити ще, безкоштовно: тому, що зараз всім варто часто мити руки.

«Будьте, як Ребекка!». В США поширюється флешмоб за прикладом молодої жінки Ребекки Мери з м. Бенд, штат Орегон. Вона саме прямувала до супер-маркета, як раптом почула, що її кличе якась старенька. Пенсіонерка, що сиділа в своєму авті, мало не плачучи, попросила купити продуктів. Бо їй та чоловікові – за 80, родини поруч не мають, а до магазину йти бояться. Адже там – натовп бажаючих купити геть усе, тим часом, як літні люди – в групі ризику. Ребекка взяла в пенсіонерки гроші і список покупок, щоб через якийсь час повернутися з повними торбами.

У своєму Твіттер-повідомленні Ребекка закликала усіх наслідувати її приклад – не зважати на масові істерію та паніку і допомагати тим, хто потребують, бодай дрібницями. Заклик Ребекки почула вся країна: сьогодні чи не в кожному населеному пункті Америки волонтери поширюють свої контакти в соцмережах з проханнями звертатися до них усім, хто з якихось причин не може самостійно піти до аптеки чи крамниці.  

А ось так переобладнали вуличну бібліотеку – всі, хто потребують їжі, можуть скористатися.

… Або Санта-Клаусами навесні. В містечку Пендлтон (Південна Кароліна, США), мама та її син і донька-підлітки постукали до дверей кількох десятків своїх літніх земляків – роздавали пакунки з туалетним папером, антисептиками та іншими дрібницями першої необхідності. Свої імен не назвали.

На сторінці Фейсбук-групи «Buy and Sell» («Купи-продай») одна з учасниць розмістила оголошення такого змісту: оскільки зараз в школах карантин, приходьте до мене додому, заберіть приготований обід для вашої дитини. Жінка подала свою адресу, кожен бажаючий може взяти собі контейнер з їжею з порога її оселі. Окремі пакунки – для тих, хто мають харчові алергії.

Асія та Джавад Джавед, власники дрібної крамнички з Шотландії, накупили медичних масок та спиртових гелів на 2000 фунтів – щоб роздавати їх безкоштовно літнім людям.

Так само роблять власники ще одного магазину в Едінбурзі – роздають пенсіонерам пакунки з туалетним папером, милом та домашніми хімікаліями.

А сім’я з Пенсильванії (США) просто пропонує всім бажаючим – підходьте і візьміть собі в нас туалетного паперу, просто так (див. фото нижче).  

65 тварин-безхатьків – в одному будинку. Невеликому, про його власницю відомо лише, що звати міс Чен (Китай), і що надала притулок 65-ти домашнім тваринам, покинутим кішкам та собакам. Ті залишилися без господарів, коли епідемія коронавірусу почала набирати обертів. В Китаї законодавство дозволяє тримати всього одну тварину, до того ж, коли стає відомо, що її господар – носій коронавіруса, тварину вбивають.  

Лікеро-горілчане виробництво випускає антисептики – безкоштовні. Замість алкоголю, як було досі, Shine Distillery в Портланді, Орегон, почало виготовляти на своєму обладнанні гелі-санітайзери для рук. Щоб роздавати їх безкоштовно всім бажаючим, адже саме дезинфектори зараз розбирають в першу чергу по всіх крамницях. Портландський приклад виявився «заразливим» –  ініціативу підхопили виробники алкоголю з Такоми, штат Вашингтон.

Фітнес-тренер в Іспанії проводить заняття на даху для сусідів на карантині. Поки всі змушені сидіти по домівках, це ще не привід, щоб втрачати форму. Молодий чоловік демонструє вправи для усіх бажаючих, що наслідують його рухи в себе на балконах.

Бригада лікарів з Китаю, що подолали коронавірус в себе вдома, вирушили до Ірану. Щоб надати допомогу своїм тамтешнім колегам та їхнім пацієнтам.

Ще раніше те ж саме зробила група інших китайських медиків, що приїхала до Італії. Загалом Китай доправив на Аппенінський півострів 31-у тонну медичних засобів для боротьби з коронавірусом.

Facebook, https://interestingengineering.com/, https://www.boredpanda.com/

Global Village, Лусія Адомайте та Ілона Бальюнайте (Bored Panda)  

Фото: https://time.com/, https://interestingengineering.com/, https://www.boredpanda.com/, https://www.nbcnews.com/