Робимо самі: медичні маски, пластикові екрани для обличчя та анти-септики

Лайфхаки з мережі, що замінять похід до аптеки чи крамниці. В яких, до речі, вже давно нема того, чого зараз потребують не лише в Україні: медичних масок чи дезинфекторів. На щастя, всі ці речі можна зробити власноруч, із засобів, які знайдуться в кожному господарстві – зі шматка тканини чи пет-пляшки, витрати – мінімальні, в т.ч. й часу.

Ось як шиється медична маска з тканини, можна і з допомогою звичайних голки та нитки, якщо «на Ви» зі швейною машиною.

Важливо: на цьому відео авторка НЕ вшила дріт до горішнього краю маски, а саме він відповідає за краще кріплення на переніссі. Втім, вшити дріт можна й самому, а тутешня інструкція – дуже детальна і стане в пригоді навіть тим, хто раніше не займалися шиттям. Перевага такої маски – має кишеню для змінного фільтра, тож може використовуватися не раз (після прання), а використаний фільтр – викинути.

Іншу маску можна зробити зі старого бюстгальтера. Його перед тим варто випрати з відбілювачем. Навіть, якщо не знаєте англійської, подивившись це відео, все одно зрозумієте послідовність кроків та виконання. Важливо: авторка, Ребекка Бренд, додає до змінних паперових фільтрів (тут – ті, що для кави), трохи лимонної кислоти, вона ефективна проти вірусів, бо створює для них несприятливе Ph-середовище. Злегка покропити фільтр лимонним соком, якщо нема кислоти в гранулах – теж має працювати. Обшивати таку маску зовні радять обов’язково натуральними тканинами, годиться також і джинсова, але в жодному разі – не синтетика.

Умілець з Ванкувера пропонує зробити захисний екран з файла або будь-якого іншого шматка цупкого пластику. Якщо раптом доведеться доглядати за кимось, хто дуже кашляє, такий екран вбереже Ваше обличчя від потрапляння на нього мокроти хворого.

Такий же екран-щит можна зробити із звичайної пляшки з-під газованої води.

Важливо: перелічені засоби не є 100%-во рівноцінними замінниками промислових, але достатньо ефективними, щоб забезпечити бодай елементарний захист.

Антисептики вдома – рецепти

1.Інгредієнти: 50 мл медичного спирту 90%, 30 мл гліцерину, 5 крапель будь-якої ефірної олії (апельсинова, грейпфрутова, ванільна, м’ятна)

Приготування: Добре перемішати усі інгредієнти та помістити у пляшку чи банку. Спирт продезінфікує руки, гліцерин захистить від сухості а ефірне масло переб’є запах спирту, тому обирайте його на свій смак.

2. Інгредієнти: 50 мл води, 50 мл спиртової настоянки (ромашки, календули), 30 мл гліцерину, 5 крапель ефірної олії лимона

Приготування: Добре перемішати усі інгредієнти, та помістити у пляшку. Спиртова настоянка знищить мікроби, гліцерин пом’якшить руки, а ефірна олія подарує гарний запах.

3.Інгредієнти: 7 крапель ефірної олії чайного дерева, 50 мл спиртової настоянки (ромашки, календули), 1 ст. л. гелю алое вера (як його зробити, див. нижче)

Приготування: Добре все перемішати, помістити в пляшку чи слоїк. Спирт та олія чайного дерева продезинфікують руки, алое вера захистить від сухості. (https://polit.media/)

Алое вера вдома. Робимо так: зрізати горішній лист-пагін алое, близько до основи. Обирати варто зрілі пагони, в них більше свіжого корисного гелю. Псується він, щоправда, швидко, тому виготовляти варто невеликі порції. Зрізані пагони покласти вертикально в скляну ємність, щоб стекла темно-жовта смола-латекс. Вона для шкіри зовсім некорисна, може викликати подразнення.

З листка обережно зняти зелену скоринку, потім ложкою вичерпати прозорий гель. Для кращого зберігання можна додати природній консервант. На ? склянки гелю – 500 мг порошку вітаміну С, або 400 мл. вітаміну Е, змішати в блендері. Те, що вийде, матиме піно-подібну консистенцію, її переливаємо до чистого слоїка і ховаємо в холодильник, якщо з консервантами – може там зберігатися впродовж кількох місяців (https://ru.wikihow.com/).

Global Village

Фото: https://www.botanichka.ru/

Напишіть відгук