«Я лежала з підозрою на «корону» в українській лікарні «ім. мега-капець»

Історія пацієнтки з Києва: «Памятайте, що Ваш порятунок – лише у Ваших руках».

Я вже можу і хочу поділитися з вами. В середу 18-го я відчула слабкість у тілі , з’явився нечастий сухий кашель. «Це нічого, – подумала я, і продовжувала потягувати винце з коханим чоловіком. Я помилялася, вранці вже була температура 39, тіло – ніби на м’ясорубці прокручували,  а кашель ставав усе більш нав’язливим.

Перше, що роблю – дзвоню 103. Звідти відправляють до сімейного лікаря. Телефоную в нашу амбулаторію, там пропонують випити парацетамол, їсти лимон і не покидати дім –  от і все. Я запитала, де можна зробити тест на коронавірус, відповідь була –  «ніде». А дихати вже стало важко, «кличте швидку, що я і зробила через 3 дні, бо знепритомніла. До цього обдзвонила всі можливі гарячі лінії та телефони, куди мене відправляли. Все, що їх цікавило: чи були в мене контакти з громадянами, що приїжджають з-за кордону і нескінченні нагадування про самоізоляцію.

 Самоізоляція –.це добре, але якби я сама жила, треба було б піти  і самій купити собі продуктів. Які тести? Їх нема!!! І, так, якщо ви хворі, вирішувати про власні здоров ‘я та одужанння будете самі. Тож призначення ліків я робила собі сама, а їхніми пошуками – по всьому Києву – займався мій чоловік. Пила селтавір (схожий на таміфлю), вітаміни С, D цинк, багато рідини, сироп бузини. Лікарка-інфекціоністка мене за це похвалила.

Далі – ніч з суботи на неділю, мене просто «вирубало», температура всі 5 днів – 39…Чоловік кличе швидку, мене відвезли до Білої Церкви, Карле!!! Мені до Києва бличе, ніж декотрим киянам, але я їду півтора години в холодній машині з геть неготовим до мого виклику медперсоналом, який від мене сахається. Потім сказали, що в них 3 костюми на всіх, а два вони вже використали. Масок теж нема, тому носіть свою, якщо маєте. І ось я в лікарні, тест  зробили.

А тепер окрема частина, присвячена нашим лікарям. Це ті люди, які гідні найбільшої зарплати (а не футболісти, чиновники і прости, Господи, блогери) – це  справді камікадзе, які щодня ризикують своїми життями, і все це – на голому ентузіазмі. Вони вже нервують, фізично і психічно виснажені, а це – тільки початок. Вони єдині, хто роблять свою роботу в такій ситуації. Вони втомлені, злі, але роблять. Бурчать медсестри, санітарки, але – продовжують працювати.

А те, що відбувається в наших лікарнях – це повний, всеохопний, розриваючий душу мега-капець! Нема ні х***! Від слова «взагалі нічого». Мені парацетамол медсестра «стріляла» в інших пацієнтів. Коли що – то це в спеціалізованому відділенні, куди звозять всю Київську область!

Алгоритму дій теж нема. Похід  на рентген – це атракціон ідіотизму. 5 людей, з підозрою на коронавірус, не підтвердженою, заходять разом просто знадвору в палатних тапочках, в рентген-кабінет – спільного відділення!!! –  потім всі по черзі роздягаються і тулять свої цицьки до однієї і тієї ж поверхні. Тобто, навіть якщо у вас не було «корони», але ви пройшли крізь цей ритуал позбавлення від сорому і людської гідності,  то шансів не підчепити хворобу у вас вже зовсім на нулі.

Годують: водою, в якій плаває щось віддалено схоже на картоплю. Води не дають, пропонують медсестрам бігти за нею в аптеках купувати, а передач з дому приносити не можна. Ніби-то відділення оточене поліцією. Мій хоробрий герой (чоловік – ред.) прорвав кордон, притяг мені їжі та води і довго іржав з того «оточення».  Двійко поліцейських стоять на обочині осторонь і навіть не намагаються когось перестріти, якщо йде до лікарні.

Наш уряде! Нікчемна купко людей, які потрапили у владу завдяки збігові   обставин і нашій безмежній дурості – коли це «місиво»  закінчиться (а буде воно довгим, вибачте за песимізм, але це справді так) – отже, коли вони, можновладці, виживуть, то, можливо, зрозуміють, що скільки б ти не крав, може настати такий день, коли всі твої гроші будуть до дупи. Вони думають, що їх не воно не візьме – помиляються. Видимість роботи, яку вони створюють, зіграє злий жарт, з ними ж самими.

Я більше не хочу жартувати з цього приводу. Це дуже серйозно. Якщо можливо, залишайтеся вдома, це важливо. Бережіть один одного.

P.S. Мій перший тест на COVID-19 – негатив.

Update: Тут вже пишуть у Фейсбуці, що я – «порохобот» і що я – «лівий» аккаунт. Справа в тому, що я чудово розумію: медицину в нашій країні вбивали вже не  один рік, і не тільки цією владою.  Просто мені з кожної праски зараз кажуть, що Україна готова до коронавірусу, а це неправда. Лікарі швидкої – це взагалі без коментарів, лікарка, який мене взяла, трохи не плакала, що боїться заразитися, і в неї нічого нема для захисту. Самі ж медсестри просять розповісти все, що відбувається. Лікарі кажуть: коли почнуть масово надходити хворі, вони не впораються.

Це мій досвід, я все детально розповіла і правдиво. Хочу, щоб ви зрозуміли, як справи зараз виглядають.  Мені огидно читати про якусь статистику в нашій країні, бо в нас її в принципі бути не може.

Мій допис – це більше звернення до людей, я хочу, щоб ви відкрили очі і серйозно сприймали ситуацію. Якщо нема потреби, зараз не варто виходити з дому, рухатись, краще пересидіть. Китайці  сиділи, змогли ж. Зрозуміло, що в масках – важко, але без них гуляти не можна. Носіть їх, шийте самі, носіть рукавички, окуляри, що ще кажуть лікарі. Це все серйозно. Бережіть себе і один одного!!!

Ми все здолаємо. 

І ось сьогодні мене вже відпускають додому для самоізоляції. У мене – вірусна інфекція з ускладненнями на верхні дихальні шляхи, бронхіт. Ще раз дякую від щирого серця співробітникам лікарні, в якій я була. Хай вас Бог благословить, ви – герої наших днів!!!

Facebook

Анастасія Вишневська (Anastasiia Vyshnevska), м.Київ

Фото (не мають відношення до авторки допису): https://fxmed.com.ua/, https://www.4vsar.ru/

Напишіть відгук