Українці з В’єтнаму: «Неправда, ми не відмовлялися від обсервації!»

«Прилетіли з близького до враженого коронавірусом Китаю, зламали двері в Борисполі, відмовилися виконувати приписи» – таку версію вчора вранці розповсюдили чимало українських ЗМІ про пасажирів літака з евакуйованими додому земляками.

Щоб вгамувати неслухняних, які наче б то відмовлялися від обсервації, навіть викликали Нацгвардію. Та це не дуже врятувало ситуацію – люди все одно прорвали кордон.

Соцмережі тут же підхопили «вдячну» тему «безвідповідальних співгромадян», додаючи свіжого негативу на їхню адресу. Надто, на тлі недавніх подій з кількатисячними натовпами заробітчан, що стоялм цілу ніч на польсько-українському кордоні щільним натовпом. Тим часом, люди, що прилетіли до Борисполя, розповідають діаметрально протилежну історію про те, що сталося після їхнього повернення додому.

Ось що повідомляє на своїй Фейсбук-сторінці Євгеній Іващенко:

В двох словах зараз передам про літак з В’єтнаму зі слів того хто був в цьому літаку!!
Хронологію можете подивитись в https://instagram.com/dreadball?igshid=7207clqtl9vu та спитати всі питання!! Завтра чи післязавтра зробить пост у Фейсбуці з усією інформаціє та відео-хронологією!!

Літак для них винайняв місцевий мільярдер (їх відвезти і своїх забрати), щоб влада не зробила на цьому хайпу і не заробила.
Під час спілкування з українським посольством людям сказали, що після прильоту буде ізоляція 14 днів. Всі погодились, бо у В’єтнамі вже живуть в умовах карантину два місяці, але виявилося, що карантин буде коштувати від 170 євро їм за людину. Люди збунтувались, і плату за карантин скасували (готові були на ізоляцію хоч в Санжари їхати). Вірніше, інфу про примусовий карантин видалили і сказали, що уточнять.

Прилетіли, і ніякого підтвердження цієї інформації не було. 12 годин перельоту, в аеропорту вони кожен підписав документ про самоізоляцію, і вже б мали відпускати кожного з миром на ту самоізоляцію (хоч транспорт не був запропонований). Але тут їм якогось чорта закривать вихід і говорять, що не випустять, бо має хтось приїхати… І далі ніякої інформації, далі ця хрінь з дверима (які пасажири зламали – ред.),  і потім їх випускають, і кожен добирається сам. І проводить карантин 14 днів вдома.

Наскільки я знаю, більшість з них були не зовсім туристами, а жили там (деякі туди переселяються на холодних період в Україні).

До того, ж В’єтнам – країна з одним з найнижчих рівнем хворих на коронавірус, бо там працювали на випередження.

Facebook

Євгеній Іващенко, м. Київ, Україна

Фото: https://bigkiev.com.ua/, https://www.npr.org/

Напишіть відгук