«Побороти вірус» – просто сказавши, що «все ок»

В офісі президента винайшли засіб від хвороби – відео-звернення В.Зеленського, що «все буде добре, українці!».

Спочатку – трохи євро-статистики: Італія, Німеччина – 11 тис тестів на 1 млн населення, Іспанія – 7 тис, Франція –  3, 5 тис., Іран – понад 2 тис.

Україна? Гм… 126 тестів на 1 млн населення.126 (Сто. Двадцять. Шість). Просто, як є – 126.

Кажуть, у нас мало хворих на коронавірус? За такої діагностики українці вмиратимуть тихо й усамітнено в ізольованих міських квартирах чи ще більш ізольованих сільських хатинах віддалених сіл чи хуторів. І писатимуть у їхніх свідоцтвах про смерть що-завгодно: зупинка серця, інсульт, тромб, діабет, старість (умовно).
Але не коронавірус. Бо його в Україні нема! Як колись, за Союзу, не було сексу. Нема, та й все. Є, вірніше, але то таке, невеликий відсоток. Якихось 1,5 тисячі інфікованих.

А все тому, що в нас потужно працює влада. Дбає про медичний захист та безпеку українців. Головне – щодня бути в телевізорі і озвучувати статистику хворих та померлих, а також запевняти відпрацьованим голосом, що у нас –  все під контролем і що «Україна готова протистояти коронавірусу».

Для заспокоєння – коли різні впертюхи почнуть дпитуватися, чому Україну оминає вірус – кинуть якусь чергову «мулю» у Фейсбуці. Що, мовляв, нас БЦЖ, які робились за Союзу, захищає (щеплення від туберкульозу – ред.), чи ще що-небудь з галузі фантастики для наївних, та й усе.

Тим часом, зараза не шкодує ні немовлят, ні 30-річних спортсменів, ні лікарів, ні політиків… Однак, з телевізора й надалі впевнено звучить, що «все під контролем»!

Сусід Валєра, далекобійник, їздить по Європі і має з чим порівняти. Каже, що на цю владу, та й окремих наших людей, що грубо порушують карантин, потрібен Сталін. І потім виправляє себе: «Ні, Сталін у нас, напевне, був би демократом у порівнянні з іншими диктаторами, наприклад, з Гітлером. Бо те, що  бачив у Німеччині, дає підстави вважати: люди там до порядку привчені, у них це в крові, в генах».

З Валєрою не погодитись важко. У Німеччині й справді – дисципліна. Від канцлера – до дитини й пенсіонера, там у годину «ікс» керівники держави працюють, як годинники – чітко й злагоджено, а на вулиці під час карантину не побачите жодної душі. Німці слухають свою владу, довіряють їй, бо звикли, що вона дбає про них. Принаймні, під час карантину у Німеччині посадовці не розпродують наліво й направо маски та інші засоби спецзахисту, не крадуть, не відбирають у німців землю, мову…

А діють з точністю до напаки:  виплачують допомогу по безробіттю, розвантажують від податків бізнес, від сплати комуналки – городян, підтримують фермерство, знижують ціни на фрукти, овочі, ліки, а не накручують по 500-800% на продукти харчування, як це роблять наші гендлярі у приватних магазинчиках.Там (і не тільки в Німеччині, у всьому світі, крім путіна та самовпевненого Лукашенка), рахуються з коронавірусом: роблять тести, щоб мати чітку й реальну картину інфікування та захворювання своїх громадян. І суворо контролюють ситуацію. В інших країнах здоров’я нації – під контролем у влади.

А в нас у розпал епідемії – лише «все буде добре, українці!». Залишається за кадром, що тих українців, яким «добре», буде зовсім небагато.

Анна Данилюк, журналіст

Карикатура: з сайту https://republic.com.ua/, джерело – журнал  Der Spiegel (https://www.spiegel.de/