Карантин вже заробив державі 986000 грн. – сума штрафів

Всього 5 оштрафованих за порушення – власники магазинів чи ринків, решта – ті самі «прості громадяни», які поповнили бюджет України.

Як повідомляють Жертви карантину, загалом судами по всіх регіонах України вже розглянуто 809 протоколів за статтею 44-3 КУпАП (порушення правил карантину), з яких винними у вчиненні правопорушень визнано лише 65 осіб, тобто, трохи більше 8 відсотків.

Що означає ця статистика? Що лише 8 відсотків зі всієї кількості – це скеровані до суду протоколи, а  92 відсотки з того, що написали працівники поліції – просто зіпсований папір.

Здебільшого, судді повертають до поліції складені протоколи, оскільки вони мають низку порушень.

До прикладу, доволі часте порушення, яке припускається ними – складають протокол на реалізатора, що він ніби-то порушив правила карантину в частині заборони торгівлі. Тоді як відповідальними за таке порушення є виключно власники магазинів або службові особи цих суб’єктів господарювання.

Друга часта помилка – відсутність будь-яких доказів. Нема ані пояснень очевидців, ані фото- чи відео-матеріалів.

Тепер щодо штрафів. За майже 3 тижні карантину суди своїми рішеннями оштрафували вже 49 осіб, сума штрафів – 986 тисяч гривень.

Причому, 5 штрафів накладено на власників або керівників магазинів та ринків – по 34 тисячі гривень. Тому більшість з того, що складається працівниками поліції, не витримує більш-менш прискіпливого вивчення та аналізу в суді.

Hагадуємо, що стаття 44-3 КУпАП передбачає штраф від 17 до 34 тисяч лише для громадян, а для посадових осіб – вже від 34 до 170 тисяч гривень.

Дані по Києву: всього, з моменту початку дії карантину (з 11 березня) в ЕДРСР ми знайшли лише 22 судові рішення, винесені судами столиці по справах цієї категорії (дані за минулий тиждень – ред.).

Героєм,  безперечно, стала суддя Солом’янського районного суду Ада Педенко. З її легкої руки було винесено 4 нових судових рішення по складених протоколах – всіх винних оштрафовано на мінімалочку (17 тис грн) + судовий сбір (420,4 грн). Тобто 69 681,6 грн плюс до спустошеного державного бюджету.

Разом з тим, як зазначив у коментарі користувач Leonid Lyapich, «Зараз поліцейські трохи не накидаються на людей без масок. Що, як кажуть медики, ні від чого не оберігають. Але жоден працівник МВС чи Нацгвардії не має довідки про те, чи пройшов він тест на коронавірус. Так само ніхто не знає, коли вони міняли рукавички та маски. Отже, теж потенційно можуть поширювати хворобу. Тим не менш, ніхто не несе відповідальності за таку ситуацію».

Facebook

Жертви карантину

Фото: Жертви карантину та https://www.yippy.com/