На долю та добробут: Великодні прикмети та вірування

Перевірено поколіннями: як на свято Христового Воскресіння випросити собі в Бога одруження, грошей, здоров’я та поповнення в родині.

Що робити, щоб бути здоровим: Під час дзвону дзвонів у Великодню неділю потрібно перехреститися і тричі повторити: «Христос воскрес, а моїй родині здоров’я, моєму дому – достатку, моїй нивi – врожаю. Амінь».

 Коли прозвучить перший удар Великоднього дзвону, потрiбно перехреститися i промовити: «Христос Воскрес, а рабовi Божому (назвати iм’я) – здоров’я». Має покращати навiть важкохворому.

Вмийтеся водою, набраною у Великодню ніч з джерела. Така вода володіє особливою силою, може вилікувати різні захворювання.

 Сiль, посвячена на Великдень, теж має лiкувальнi властивостi. Насипана у полотняний мiшечок, ставала оберегом для родини, дому та городу.

Ганчiркою, якою обмiтали кути в п’ятницю, перев’язати поперек – допоможе позбутися радикулiту. Цiєю ж ганчiркою витирати ноги, щоб не болiли суглоби.

Попiл, якого взяли з печi в Страсну П’ятницю, може вилiкувати вiд алкоголiзму, туги й пристрiту.

Малюка на Великдень добре поводити босоніж по дерев’яній підлозі. Зубки швидше прорізатимуться, швидше самостійно піде і заговорить раніше.

Мами захищають дітей так – починаючи з Великодня і весь тиждень малюкам натщесерце давали спочатку шматочок освяченої паски, а вже потім – годували iншою їжею.

Добре на Великдень (і впродовж усього тижня) покататися на гойдалках – «згойдує» всі гріхи.

Щоб одружитися. Під час Великоднього богослужіння незамiжнiм треба подумки повторити: «Воскресіння Христове, хай доля подарує мені нареченого холостого».

Нового рушника, яким витиралися пiсля вмивання в Чистий Четвер, у Великодню недiлю треба вiддати бiднякам – разом з освяченою паскою та яйцем.

 Також у недiлю, прокинувшись уранцi й дивлячись на сонце, пiдiйдiть до вiкна зi словами: «Сонце по небу пливе, а до мене суджений на поріг прийде. Сталося диво – Христос воскрес! А до мене женихи почнуть проявляти небувалий інтерес. З них оберу найкращого і гідного. Сімейне життя в мене буде щасливим і спокійним».

Пасхальнi прикмети стосовно майбутньої змiни сiмейного статусу: засвербіла брова – до зустрiчi з майбутнім чоловіком вже незабаром. Сверблять губи – до поцiлункiв з нареченим, теж скоро. Дрiбна комашка або муха у Вашiй тарiлцi зi святковою їжею – не поспiшайте ганити газдиню, бо така «начинка» – до того, що Вам запропонують замiжжя вже цього року.

Великоднього дня почути зозулю віщує поповнення сімейства, а молодим дівчатам – швидке заміжжя.

Щоб завагiтнiти: Збираючись на пасхальне богослужіння, сховати за пазуху мішечок із зернами пшениці. Подумки під час служби просити Господа подарувати Вам дитинку.

За Великоднiм снiданком (чи обiдом) поставте поруч з собою окрему тарілку, на яку покладiть шматочок паски і яйце – для Вашого майбутнього нащадка, якого у такий спосiб запрошуєте до родини. Це частування нiкому з iнших членiв сiм’ї їсти не можна, жiнцi, що просить – також! Пiсля трапези згодуйте паску та яйце пташкам.

Вдома помоліться перед іконою. Прочитайте «Отче наш», а потім своїми словами просiть Бога дарувати Вам вагiтнiсть.

Виставте яблуко на свiтло, звернiться iз заповiтним проханням до Бога, а потiм те яблуко з’їжте.

Щоб покращити добробут. Той, хто першим побачить схід Великоднього сонця, не знатиме клопотів yвесь рік.

Після святкового застілля, скатертину зi столу потрібно витрусити на вулицю.

Змітаючи сміття в купу, не залишайте його, а відразу кидайте до відра.

Гроші брати лівою рукою, а віддавати – правою.

Погодуйте пташок крихтами, що залишилися з освяченого хліба.

Свічки, куплені на Великдень у церкві, зберігати весь рік – ними благословляють молодих, ставлять їх біля тяжкохворих, виганяють з їхньою допомогою нечисту силу з будинків.

Залишки воску від великодніх свічок зберігати до наступного Великодня – це служить оберегом дому від пожежі, а родині – від проклять.

Для злагоди в родині: якщо в ній часто сваряться, то на Великдень потрібно скотити з гори червоне яйце, і, поки воно котиться, промовити: «Як це яєчко з гори скотилося, так і горе мене відпустило. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Нині і повсякчас і на віки віків. Амінь».

Що вiщує п’ятниця перед Великоднем: коли першим у вiкно вгледiти чоловiка – то до добробуту на наступних три мiсяцi. А якщо лiтню жiнку – то на такий же термiн невдачi. Молоду жiнку чи дiвчину – до вирiшення усiх проблем. Якщо першими побачити цiлу сiм’ю – до миру й щастя у вашiй власнiй. Першим побачити собаку – до смутку, кота – до прибутку, птахiв – до знайомства i гарних новин.

Прикмети Великодньої неділі: Почути у святкову неділю, як стукає дятел – ще цього року будете мати власний дім.

Добрий знак, якщо у ніч Великодня приснився померлий родич. Провісник того, що в цьому році сім’я буде здоровою.

А ось померти у Великдень – це особливий знак. Людина, яка вiдiйшла цього дня, має милiсть вiд Бога. Душа відразу вирушить до раю. Ховають покійного з червоним яйцем у правій руці.

 Якщо дитина народилася на Воскресіння Христове, то вона стане знаменитою. Народжений у пасхальний тиждень, буде мати міцне здоров’я. Великі люди, які можуть навіть змінити хід історії, народжуються не просто у Великдень, а ще й опівдні і «в сорочці».

http://report.if.ua/, https://kyiv.ridna.ua/

Фото: https://we.org.ua/

Напишіть відгук