«Дивний обмін» – родичі полонених в «Л/ДНР», яких знову не включили до списків (оновлено)

Недавнє звільнення полонених рідні та близькі наших громадян, все ще утримуваних в неволі, зустріли без ентузіазму – щоб не сказати «розчаровано» та «обурено». Ті, кого вони чекають, вже вкотре «залишилися за бортом». Родичі в’язнів звернулися до президента В.Зеленського з відео-зверненням. Тим часом, серед тих, кого обміняли, учасників війни зовсім мало, зате досить справжніх злочинців – як повідомляє правозахисник. 

Ще 20 українців повернули з «Л/ДНР» додому 16 квітня, усіх відправили на обсервацію в зв’язку з епідемією коронавірусу.

Однак, остання подія, навідміну від двох попередніх, отримала значно менше розголосу, медійної уваги та й, врешті, піару – в тому числі й тому, що невдоволених обміном теж не бракує. Це, насамперед – дружини, матері та діти українців, які вже роками перебувають в підвалах Донбасу. Про них постійно нагадують владі, чують у відповідь обіцянки «докласти всіх зусиль» і що «вже цього разу – обов’язково»,  але до списків на звільнення знову потрапляють інші. Чому так стається – вкотре залишається без відповіді.

З приводу «дивного обміну» записали відео-звернення до президента В. Зеленського, його суть виклав на своїй Фейсбук-сторінці колишній політв’язень, журналіст Станіслав Асєєв: «Згідно з наявною інформацією, лише дві людини зі всієї 32-ї колонії в окупованій Макіївці стануть вільними. Більшість хлопців, з якими я сидів в «Ізоляції», пропускають вже третій (!) обмін. Їхній психологічний стан –  вкрай тяжкий, деякі думають про самогубство. Моя особиста позиція проста: в питанні обміну не може бути використаний принцип «там всі – наші громадяни».

Я – не політик, то ж можу дозволити собі сказати: в полоні перебувають наші військові, члени диверсійних груп та агентурної мережі з числа цивільних, яких за їхні дії катували з особливою жорстокістю. Також звичайні цивільні, фізичний стан яких вкрай важкий.

Всі вони – перша і невідкладна група на обмін. Дуже важливо казати не тільки про кількість, але й про якість обміну. Я особисто, інші звільнені полонені та громадські організації готові надати чи то Президенту, чи то пану Єрмаку доповідь про долю кожної окремо взятої людини. Деякі з них в буквальному сенсі вже помирають через відсутність будь-якої медичної допомоги. Не можна не вітати майбутній обмін, але підхід до цієї проблеми треба повністю змінювати, шановний Офісе Президента».

А ось що каже Тетяна Матюшенко, дружина Валерія Матюшенка, який ще липня 2017-го перебуває в полоні: «Нам набридло спостерігати, як у списки на обмін потрапляють люди, що не мають стосунку до конфлікту на Донбасі і після чергового обміну знову вмиватися сльозами. Пане президенте, в нелюдських умовах перебувають сотні людей, відданих Україні. Може, Вам варто звернути увагу саме на них?»

В коментарях до відео-звернення не бракує відгуків інших родичів полонених, які не потрапили в кадр. Як от Галини Дреєвої: «Мій тато, Дреєв Вадим Іванович, 1969р.н.,був схоплений 26.04.2019 р. «МГБ» «ЛНР» та звинувачений в ніби-то підриві пам’ятників в Луганську. Звісно, він цього не робив. Він –  звичайний громадянин України. Ще він – інвалід ІІ групи, і йому потрібні ліки. Через травму в нього відбуваються приступи на кшталт епілепсії. А я сумніваюся, що йому в полоні надають необхідне лікування! Якщо у вас буде зустріч з президентом, то згадайте, будь ласка, про мого тата».

 Інший допис – авторства Оксани Гаценюк: «Куріс Сергій Валентинович, арештований «МГБ» «ДНР» у вересні  2019 г. Перебував у підвалах, його піддавали тортурам. Зв’язку нема, звинувачення не пред’явлені, зі списків на обмін його постійно виключають. Без батька росте малюк. Всіх треба звільняти, але хай це будуть РІВНОЦІННІ обміни!!!»

На сайті президента та на Фейсбук-сторіці його офісу відсутні коментарі щоди звернень людей, чиї родичі продовжують страждати в полоні бойовиків. Натомість сказано, що «Україна продовжить реалізацію стратегії з повернення людей, котрих незаконно утримують на тимчасово окупованих територіях та в Росії, допоки не визволить усіх своїх громадян».

З приводу громадян, кого повернули 16 квітня, обурився правник та громадський діяч з Сімферополя Станіслав Краснов. Ось що  він повідомив на своїй Фейсбук-сторінці: «Кого нам обміняли???
-Мужик, який вбив вагітну касирку обмінника ще до окупації Донбасу
-Наркоман, що їздив в Лисичанськ за метадоном
-Комуніст, що поїхав в Донецьк «боротись з укрофашистами»
-Оперуповноважений «МВД ДНР»
-Два брати, що займались розбоєм
-Військовослужбовець, після зникнення якого з частини відкрили справу по статті «дезертирство».

Тобто, ми «процесуально очистили» бойовиків, ще й забравши з окупованих територій додаткових злочинців????? То давайте заберем тисячі бандитів звідти, яких за 6 років за реальні злочини «засудили» т.з. суди окупантів і «очистимо» взагалі всіх вбивць-сєпарів.

А, тим часом, величезна кількість патріотів та добровольців гниє по українських тюрьмах роками, за те що завадили контрабанді чи висловились проти влади!!! Хто їх звільнить? Що треба зробити, кого віддати чи продати, щоб добровольців «процесуально очистили» та припинитли мучити роками у в’язницях???».

Facebook

Ештон Бест-Коровайний, Global Village

Фото: https://ru.sputniknews.kz/

 

Напишіть відгук