2 310 340 грн. держава заплатила в березні за проживання нардепів-не киян

Народні обранці скористалися своїм правом на компенсацію вартості оренди житла або готельного номера в Києві. Декотрі з них дуже непогано скористалися – попри те, що їхні статки спокійно дозволяють оплатити помешкання самотужки.

Всього депутатів-не киян, яким повернули гроші за проживання в столиці – 107 чоловік. В цьому списку представлені всі фракції, а бюджету їхній дах над головою обійшовся в 2 310 340 грн. Це – лише за березень 2020-го.

Більшість зі списку «обмежилися» сумами 18000-21000 грн., але є справжні «рекордсмени», чий місяць у Києві коштував платникам податків по майже 40 000 – за кожного. Як-от Сергій Магера (ОПЗЖ), Валерій Стернійчук, Олександр Дануца, Ігор Васильковський (всі троє – «Слуга народу»), Михайло Забродський (Європейська Солідарність) чи Наталія Піпа і Галина Васильченко («Голос»).  Що всі ці люди робили перед тим, як потрапити до Верховної Ради?

Сергій Магера раніше – директор з регіонального розвитку ПрАТ “Маріупольський металургійний комбінат Імені Ілліча”, і його навіть дуже умовно не зарахуєш до малозабезпечених. Втім, решту колег п. Магери з парламенту – також.

Волинянин Стернійчук служив арт-директором, як і його шеф-президент, заробляв на життя, сміючись – керував «Студентською лігою сміху».

Кіровоградець Дануца – професійний політик. Настільки професійний, що в 2015-му балотувався до Кропивницької міської ради від Блоку Петра Порошенка, а вже в 2019-му очолював Кіровоградський обласний штаб «Слуги народу».

Михайло Забродський з Житомира –  генерал, командувач десантно-штурмових військ ЗСУ.

Пані Піпа (м. Львів) до обрання депутатом трудилася, серед іншого, страховим брокером, фандрейзером і була громадською діячкою. Її землячка п. Васильченко –  начальницею відділу інвестицій і проектів Львівської міської ради, також працювала в бізнесі.

«Найзворушливіше» у цьому списку виглядає справді дуже заможний одесит-«слуга» Ігор Васильковський. З 2015 року – член наглядової ради ТОВ “Промислово-будівельна група “Камбіо-інвест”, є також співвласником холдингу. У 2007-2013 роках там же обіймав посаду заступника голови ради директорів. Є засновником, керівником та бенефіціаром цілої низки підприємств. (Згідно з інформацією руху «Чесно» (https://www.chesno.org/).

Але й він, разом з переліченими вище іншими з  «чудової сімки», компенсував собі у держави 39 000 грн. за проживання в Києві.

Не набагато менше – 38 850 –  виплатили Олександру Качурі, юристу, що в «домандатний» період працював адвокатом «95 кварталу». Таку ж суму – ще одному адвокату і теж «слузі» Юрію Заславському з Хмельницького.

Ніяк не за менше не може жити в Києві й Володимир Кальцев (ОПЗЖ), який приїхав з м. Запоріжжя. В Раді Кальцева 9 разів спіймали на кнопкодавстві («Чесно»).

Тим часом, усіх заткнув за пасок одесит Сергій Колебошин, теж «Слуга народу», екс-заступник Одеської ОДА з гуманітарних питань. В Києві Сергій Валерійович живе на широку ногу, йому держава заплатила за орендоване помешкання ні багато, ні мало – 58 500 грн. Сума, за яку в Києві можна спокійно зняти 5 однокімнатних квартир. Хоч Колебошин, мабуть, винаймає там або цілу віллу, або невеликий замок. Він – єдиний депутат, якому заплатили цю максимальну компенсацію, решта депутатських «на життя» і поруч не стояли. Невже й справді настільки «прислужився» своїм виборцям?

На фоні цієї цифри якісь 24 700 грн. Наталі Пуртовій з Дніпра («Слуга народу»)  виглядають майже безвинно. Хоч по життю п. Пуртова, наче б то, не бідує – до депутатства була успішною бізнесвумен, має міжнародну освіту, могла би й сама оплатити собі проживання в Києві. Як це роблять десятки тисяч українців-недепутатів, що переїхали працювати до столиці. І чиї зарплати в рази менші, а умови проживання – так само непорівнювано скромніші.

При цьому, знайти пристойну, з ремонтом і меблями однокімнатну квартиру в Києві можна за гроші значно менші від тих, які повертають нардепам – починаючи з 11 000 грн. за місяць. (Дані сайту https://100realty.ua/). Тільки в списку 107-ми депутатів такої суми нема, бо найменша –  це 15 000, її виплатили львів’янину-мажоритарнику Павлу Бакунцю («Самопоміч»).

https://iportal.rada.gov.ua/uploads/documents/62398.pdf

Ештон Бест-Коровайний, Global Village

Фото: https://www.rbc.ua/, https://tsn.ua

Напишіть відгук