«Побєдобєсіє – 2020»: «безсмертний полк» на «Інтері», «Сталіно» – в Донецьку

9 травня марш «полку», знову  організований теле-каналом, «пройде» віртуально, онлайн – коронавірус вніс свої корективи. А ось в «Д/ЛНР» назви з тоталітарного минулого «Сталіно» та  «Ворошиловград» вирішили зробити офіційними.

75-та річниця перемоги над фашизмом у Другій світовій обіцяє свіжі гримаси «побєдобєсія» в Україні – в її столиці та на окупованих територіях.

Зокрема, теле-канал «Інтер» знову збирає «безсмертний полк» – вже  вкотре і після численних скандалів, які супроводжували «полки» попередніх років. «Учасникам», яких зареєструвалися понад 58 000,  на сайті каналу пропонують умовно «пройти» вулицями Києва. Все інше – вже традиційно: анонс концерту за участю «зірок», святкування «великої Перемоги», радянська символіка, 90% інформації – російською.

Тим часом, нема жодної згадки про День пам’яті, який 9 травня відзначають в Україні.  Іншими словами, «Інтеру» аж ніяк не йдеться про якісь кроки назустріч національному примиренню стосовно дати, трагічної для багатьох. Натомість – повторення ідеологічних мантр північного сусіда, з його пафосом «дня побєди» й реанімацією привидів минулого.

На офіційній Фейсбук-сторінці теле-каналу більшість захоплених відгуків –  від тих, хто 9-го збираються святкувати в радянському стилі, а не вшановувати полеглих тишею й молитвою. Проте, коментарів протилежної тональності теж не бракує. Їхні автори нагадують, що живих учасників війни сьогодні залишилися одиниці, а проведення подібних фестин в Україні – щонайменше неетичне. Тим більше, на шостому році війни Росії проти нашої країни. Замість того, щоб проводити пафосні дійства, ідейно споріднені з державою-агресором, доцільніше  б спрямували кошти на потреби ветеранів і не влаштовувати «танці на кістках»:

Олександр Кашич Краще би пройшли подивились, в яких умовах живуть ще живі ветерани. або як жили ті, що недавно відійшли. Тільки й пам’яті, що в день Перемоги.

Hennadii Isak Какой полк? Помогите оставшимся ветеранам медикаментами, едой, оплатой коммунальных. Зачем устраивать пляски? Помнить, конечно же, надо и чтить память, это их победа и их героизм, спасибо им за это!

Ярослав Лугиня Це ніщо інше, як шабаш сатаністів на кістках загиблих і зниклих безвісти під час Другої світової війни, бо справжні учасники цієї трагедії людства НІКОЛИ не святкували “день победи”!!!

Ігор Візний Бачив як після цього «маршу», фотографії «дєдушок» викидають в смітники. Цінуйте і пам’ятайте своїх рідних, які віддали за нас життя у цій страшній війні без цього ганебного “бєзсмєртного полку”.

Слава Топиха  во всем мире люди скорбят а эти упыри празднуют на костях своих дедов, нажираясь водяры и танцуют в оргазме победобесия!

Motrych Vitalij На жаль, не судили СССР за розв’язування Другої світової разом з нацистами… А тепер «дедов на палочке» параноїки тягають і вбивають українців і кримських татар. Пабедобесіє – це коли відмічають “велікуюпабеду” держави, що разом з нацистською Німеччиною розв’язала Другу світову і якої немає, разом з фейковими ветеранами, під час війни з Федерацією, що фальсифікує історію. 

«Інтерівський» тренд ностальгії за радянським минулим підхопили й на непідконтрольних територіях. Там пішли ще далі: керівник «ДНР» Д. Пушилін минулого тижня підписав «указ» про використання назви «місто Сталіно»  – як «історичної» –  стосовно Донецька (про це повідомляють російські «Известия»). «Сталіно» вживатиметься на рівні з «Донецьком».

 В «ЛНР»  аналогічне перейменування  Луганська – тепер буде ще й «Ворошиловград», «указом» «глави республіки» Л. Пасєчкіна. Обидві зміни «присвячені 75-річчю великої Перемоги».

Facebook, https://iz.ru/ 

Global Village

Фото: https://www.unian.ua/

Напишіть відгук