В РПЦвУ закликають до масових акцій протесту і чхають на журналістів – буквально

Місцевий скандал за участю буковинського архимандрита Никити плавно переростає в національний.

Все почалося у Чернівцях в останні дні квітня: спочатку видання «Релігійна правда» повідомило, що керівник Чернівецько-Буковинської єпархії РПЦвУ (УПЦ МП) митрополит Мелетій захворів на пневмонію. Чи стала вона наслідком коронавірусу, чи безвідносна до COVID-19 – з’ясувати годі, бо митрополит відмовився робити тест і перебуває вдома.

Про це онлайн-ресурсу повідомили джерела в єпархії.

Розповідала «Релігійна правда» і про те, що «коронавірус підтверджений у секретаря єпархії  (Никити –  ред.) та 20 священиків» РПЦвУ. Інформацію, вказавши джерело, передрукувала обласна газета «Молодий буковинець». Її журналісти також звернулися із запитом з приводу до самого Мелетія, але відповіді не дочекалися.

Зате візиту єпархіального секретаря, архимандрита Никити (Андрія Сторожука, на фото)  – так. Ці відвідини вже встигли назвати «біотероризмом» (Фейсбук-cторінка нардепа В. Ар’єва).  А що «пришестя» архимандрита було феєричним, зрозуміло не лише з його опису журналістами, але й письмового звіту самого героя ситуації – відверто дикої.

Побувавши в редакції (без її запрошення), Никита написав листа до Чернівецької СБУ. В ньому йшлося: «зі сторінок газети дізнався, що хворий на COVID-19… Не обдумавши свої дії, відвідав редакцію… Прибувши на місце, всюди побачив об’яви «Карантин». Та, на моє щастя, все ж таки були на робочому місці 8-10 осіб. Там я контактував з головним редактором та іншими особами. Жалкую і розкаююсь у своєму поступку, обіцяю більше не наражати на небезпеку нікого.

Дуже прошу СБУ направити до редакції представників санітарно-епідеміологічних служб з метою перевірки епідеміологічного стану в будівлі… При потребі провести заходи з дезінфекції приміщень та закрити установу на повний карантин» (правопис та стилістику листа збережено – ред).  

Тим часом, розповідь працівників «Молодого буковинця» про візит Никити додає важливих і колоритних деталей, про які в листі він не згадав. Зокрема, архимандрит не лише фільмував увесь процес на відео, але й поводився нахабно, вдирався до офісних кімнат. При цьому ще й демонстративно і не раз кашляв на господарів (!).

А своє «розкаяння» архімандрит вже 1 травня, як виглядає, відкликав: на Фейсбук-сторінці єпархії з’явилося її офіційне повідомлення, що «Молодий буковинець» задіяв депутатів від партії Порошенка на захист права писати будь-яку брехню (мався на увазі вже згаданий допис Ар’єва – ред.) Гординя заважає просто вибачитися».

На цьому, вкотре розвівши руками над «своєрідним» розумінням християнських цінностей в РПЦвУ , можна було б поставити крапку. Але в єпархії напевне вирішили здобути ще більше медійної уваги.

Служителі оголосили серед своїх вірян Фейсбук-опитування про їхню готовність до масового протесту «на захист Києво-Печерської лаври». Дослівно з Фейсбук-сторінки Чернівецько-Буковинської єпархії: «Чи готові ви вийти на захист православних святинь за прикладом народу Чорногорії (з дотриманням норм карантину), в разі розгляду та підтримки Президентом України В. Зеленським петиції про незаконну передачу Києво-Печерської лаври штучно утвореній релігійній організації ПЦУ?». На опитування станом на 1 травня  відгукнулися майже 5000 громадян, 86% відповіли «так».

Як саме віряни московського патріархату збираються поєднати непоєднуване – «норми карантину» і масовий хід – не повідомляється.

А в Чорногорії, на яку рівняються на Буковині, в акціях протесту проти недавно прийнятого закону про релігійні об’єднання загалом взяли участь близько 150 000 православних – на початку лютого цього року . Якщо стисло, тамтешня ситуація нагадує нашу після прийняття Томосу – підконтрольна Москві Сербська Православна Церква відмовляється повертати майно Автокефальній Церкві Чорногорії.

Стосовно ж «захисту лаври», то в єпархії знову «увімкнули задню швидкість»  – мовляв, ніяких акцій наразі не плануємо. «Просто прийшли представники з молодіжного православного братства Чернівців, попросили провести опитування, а ми не змогли відмовити». Ба, більше: цього разу в єпархії підсилили аргументацію фрагментом зі священного тексту: «Прообраз соціологічного дослідження, такі слова у святому Євангелії: МФ 16:13 “Прийшовши ж Ісус до землі Кесарії Пилипової, питав Своїх учнів і казав: За кого народ уважає Мене, Сина Людського? Вони ж відповіли: Одні за Івана Христителя, одні за Іллю, інші ж за Єремію або за одного з пророків».

Тим часом, ситуація з COVID-19 у Чернівецькій області залишається серйозною – лише станом на 1 травня зафіксовано 78 нових випадків, з них 25 – з обласного центру. Всього хворих – 1763. Від вірусу вже померли 49 буковинців, троє з них – лікарі.

Global Village

Фото: https://molbuk.ua/, https://www.unian.ua/

Напишіть відгук