Летіти – в масці, але з лоукостером – навіть за 1 євро

В травні авіалінії запроваджують нововведення.

Не лише на борт літака, також в аеропорту, під час проходження формальностей – від пасажирів вимагатимуть одягати маски або ж прикривати обличчя іншими засобами. Так само, як і від членів екіпажу.

В США цю обов’язкову умову вже запровадили American Airlines (з 11 травня), Delta, Frontier, United, Jet Blue та Alaska Airlines. До них  приєдналися більшість канадських перевізників, а в Європі –  Swiss Air, Austrian Airlines та Lufthanza.

Вимогу масок для всіх висунули профспілки авіа-працівників у США – після того, як у понад 500 з них діагностували COVID-19.

Про те, що до кінця травня масок від подорожніх вимагатимуть 90%, якщо не всі компанії світу, кажуть і в Міжнародній Асоціації Авіаперевізників (IATA). Вона ж повідомляє про 4,5 мільйона скасованих рейсів до 30 червня цього року – у зв’язку з епідемією коронавірусу. А також про 314 мільярдів доларів збитків, яких зазнала внаслідок індустрія повітряних перевезень. Її відновлення до рівня 2019-го в ІАТА прогнозують не раніше 2023-24 років.

Однак, є і приємні новини – ірландський лоукостер Ryanair збирається продавати квитки навіть і за 1 євро – щойно відновить польоти у червні, як сподівається. Про це повідомив Reuters виконавчий директор Ryanair Майкл О’Лірі. Він каже, що для компанії важливо насамперед не заробити грошей, а дати можливість пілотам та екіпажам знову повернутися до роботи. Тому «нам майже байдуже – чи коштуватиме місце в нашому літаку 10, 5, 2, або й 1 євро». О’Лірі прогнозує зростання прибутків вже у 2021-му: «хоч ціни на квитки й впадуть, ціни на нафту теж будуть нижчими».

Аеропортові збори, які дуже «накручують» ціну подорожі, також, ймовірно, обмежать – щоб відновити пасажиропотік.

Демпінг Ryanair має ще одне пояснення: цього лоукостера не стосуватимуться багатомільярдні фінансові компенсаційні пакети від Євросоюзу, на них сьогодні претендують Lufthansa та Air France-KLM.

Ryanair теж приєднується до вимоги, щоб пасажири та команда на борту одягали маски. Тим часом, відмовляється виконувати рекомендацію, щоб літаки вирушали в дорогу заповненими лише на дві третини.

https://www.washingtonpost.com/, https://www.reuters.com/

 Global Village

 Фото: https://dailyhive.com/