«Кварталом-95» – по карантину. Концерти вже в травні

Поки в Німеччині та іншій Європі масові дійства заборонили проводити до кінця серпня, в Україні їх можна буде влаштовувати, скоро. Хоч і не всім вдасться.

На сайті «Карабас» (https://kiev.karabas.com/), що займається розповсюдженням квитків на концерти, оголошено про майбутні шоу «95 кварталу» в містах України. Тобто, всього через лічені тижні після декларованого урядом послаблення карантинних заходів з 11 травня. Ба, більше –  квитки на гастрольні виступи в травні-червні розкуплено.

Ще вчора цей же сайт закликав відвідати шоу колективу вже 29 травня в столичному палаці «Україна». Ближче до вечора сьогодні (за Києвом) анонс концерту з онлайн-афіші зник. А на Фейсбук-сторінці «95 кварталу» повідомили, що переймаються здоров’ям своїх шанувальників, тому побачення з ними перенесли на жовтень: «Існує ймовірність, що заборона проведення масових заходів залишиться в силі. Тому ми вирішили не ризикувати вашою безпекою та здоров’ям і перенесли концерт-зйомки «Вечірнього Кварталу», який мав відбутися 29 травня, на 20 жовтня. Всі придбані квитки залишаються ДІЙСНИМИ!»

Тим часом, й слова нема про перенесення інших  виступів по містах України, вже скоро. Отже, відбудуться? Незважаючи на турботу про безпеку публіки.

Тиха онлайнова метушня навколо концертів з «виступаємо-переносимо» наводить на невтішні висновки: в колишньому колективі чинного президента  чудово знали, коли можна буде почати заробляти знову. І скористалися цим знанням, створивши, делікатно кажучи,  нерівні умови конкуренції з рештою українських артистів. Поки під час суворого карантину наш шоу-біз мовчки йшов на дно, підраховуючи збитки від скасованих концертів та вистав. І залишаючись в повному невіданні, коли ж можна буде повернутися до повноцінної професійної діяльності.

Але про все за порядком.

В урядовому переліку установ, які планують відкрити з 11-го, про концертні зали та майданчики не говориться. Навпаки – наголошується, що навіть «зони розваг» для дітей в торгівельних центрах залишатимуться недоступними. Як пише на своїй Фейсбук-сторінці головний санітарний лікар країни В. Ляшко,  знову запрацюють: «📎парки, сквери, зони відпочинку, салони краси, перукарні
  📎оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг (виділено Global Village – ред.) та харчування, дитячих зон в ТРЦ
 📎заклади громадського харчування на винесення
 📎літні майданчики кафе та ресторанів просто неба в закладах, зареєстрованих як оператори ринку харчових продуктів
 📎тренування в командних видах спорту для професійних команд на закритих базах:
 📎стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси тощо».

Як бачимо, у повідомленні В. Ляшка нема жодної згадки про дозвіл проводити масові дійства в «дорослих зонах розваг», вони ж – концертні зали на сотні, якщо не тисячі відвідувачів. 

А ті згадки, які є, свідчать, що уряд, хоч і з отакенним запізненням, та все ж вирішив почути власників малого та середнього бізнесу. І дозволити їм врятувати бодай щось після втрат, яких зазнали під час карантину в зв’язку з епідемією COVID-19. Заодно й трохи вгамувати обурення громадськості на тлі недавніх рясних скандалів за участю «Слуг народу» – як-от з рестораном «Велюр» в центрі Києва нардепа «СН» О. Тищенка. Той спокійно продовжував приймати клієнтів і під час заборони для решти закладів харчування.

Майбутні шоу «Кварталу» – ті, що наразі нескасовані – мають гарні шанси продовжити «велюрову» зашкварність. Адже велику аудиторію колишні колеги В. Зеленського по цеху почали збирати ще до 11 травня, коли продовжувалася офіційна заборона масових дійств. Мова про низку концертів у Чернігові, Ужгороді, Житомирі, Вінниці, Чернівцях та Броварах. В останні дні травня та перші – червня. Ціни за квитки сягають 2100 грн. Їхні щасливі власники «триматимуть дистанцію»  лише на відстані, яку дозволяють щільно розташовані крісла в глядацькому залі. Або ж просто торкатимуться ліктями одне одного.  Коли ж хтось із них почне чхати чи кашляти, незабутні враження від концерту гарантовані.

Афіша сайту «Карабас» сповіщає і про інші заплановані зустрічі глядачів із «зірками», українськими та закордонними. Зокрема, 19 травня в Жовтневому палаці має виступити Кріс Норман (свого часу теж брав участь у програмі «кварталу»). Натомість артисти українські, переважно, тішитимуть публіку аж, починаючи, з вересня-жовтня. Хіба-що оперний співак Володимир Гришко вийде на сцену «Жовтневого» 6 червня. Теж, до речі, виступав з «кварталом», виконував пісню Потапа й Насті «Чумачєчная».

Можна, звичайно, припустити, що все це – просто черговий, хоч і не дуже гарний, збіг обставин. Один з тих, на які щедре оточення президента, не лише політичне. А можна просто дочекатися 30 травня, коли в Чернігові на сцені Літнього театру виступить «95 квартал».  Далі ще будуть шоу в червні, аж до 8-го. Вони «тріумфально» проголосять, що чхати українцям на вірус, а заодно й міркування безпеки. Та й справді – ми ж не в Німеччині.

Ештон Бест-Коровайний, Global Village

Фото: Facebook Студия “Квартал 95”

Напишіть відгук