Під час «корони» в Україні зросла зарплата лікаря – головного санітарного, В. Ляшка

Обіцяного урядом підвищення  посадових окладів чекають, та все ж не отримують більшість медиків «на передовій» боротьби з COVID-19. І продовжують за 3000-4000 грн. (або й менше, виплати, до того ж, затримують) рятувати чужі життя. Ризикуючи власними. Та, принаймні, одному з лікарів – головному санітарному, В. Ляшку, держава протягом трьох перших місяців року зарплату, немалу, стабільно підвищувала – щоразу на понад 10000 грн.

З листа-відповіді на мій офіційний запит до Міністерства охорони здоров’я за підписом Любові Верети, директора Департаменту з питань бухгалтерського обліку та звітності: «Зapобiтнa плата, що була нарахована заступнику мiнicтpa охорони здоров’я України, головному державному caнiтapному лiкарю Ляшку Biктopy Кириловичу становить: січень 2020 року – 28840,00 гривень; лютий 2020 року –  42634,00 гривень; березень 2020 року – 52052,21 гривень». (Інформацію отримано з допомогою сайту «Доступ до правди», https://dostup.pravda.com.ua/).

Отже, як бачимо, кожного місяця лікарська зарплата суттєво зростала. Дуже непогано, як на фахівця, що на початку квітня повідомляв про вітчизняне «відкриття» у галузі вивчення хвороби: коронавірус в нашій країні «розповсюджується повільніше, ніж в Італії, Іспанії та США».

Не менш відомим став і недавній особистий внесок лікаря в боротьбу з недугою. Коли наприкінці березня райцентр на Тернопільщині Монастириська вийшов на сумне третє місце в країні за кількістю хворих на COVID-19, і стурбовані жителі звернулися за допомогою до МОЗ, прибув санітарний лікар В. Ляшко. Але не до Монастириськи, де на той момент заразилися 25 лікарів і яку так і не відвідав, а до Тернополя. Звідти ж потім повернувся до Києва.

Тим часом, зарплата посадовця – це не єдиний засіб для його існування, далебі кращого, ніж в решти пересічних колег у білих халатах.

Як свідчить декларація про прибутки п. Ляшка, в минулому році, крім зарплати (тоді – лише на посаді заступника міністра охорони здоров’я), він також отримав: «гонорарів та інших виплат згідно з цивільно-правовими правочинами» в державній установі «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» на суму 640118 грн.; прибутку «від заняття підприємницькою  діяльністю» в громадській організації «Наша допомога» –  37660 грн. і ще 93000 за такий же вид діяльності – в державній установі «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України».

Додатково – 73444 грн. в ТОВ «ЮВІ-БЛЕЙЗ» та 11209 – в благодійній організації «ТБ Люди України» – за все те ж підприємництво. (Попри те, що саме тільки словосполучення «зарплата за благодійність» звучить, щонайменше, химерно).

Нарешті, отримав «просто» 215313 за «підприємницьку  діяльність», джерелом якої в документі вказаний «Ляшко Віктор Кирилович». Останнє можна розуміти як-завгодно: наприклад, що В. Ляшко є власником фірми імені себе самого, або ж він став людиною-брендом.  (https://declarations.com.ua/declaration/nacp_5fafde4d-868c-4c7d-aead-bc01fd3a0b6d).

Як саме підприємницька діяльність поєднується з державною службою – то питання окреме, але все ж таки є в п. Ляшка дещо спільне з багатьма іншими лікарями України: він не має власної житлоплощі.  Бо господинею квартири в Броварах на Київщині (110,9 м кв. вартістю 150000 на момент придбання) записана дружина Ірина. Зате хоч автом володіє він сам – легковиком Skoda за 622686 грн.

Людмила Пустельник, Global Village

Фото: https://accemedin.com/