Населенню – підвищені тарифи, АЕС – «на заробітки». Криптовалюти!

Міністерство енергетики та захисту довкілля знову «відзначилося».

Не встигли громадяни оговтатися від новин про те, що українські АЕС зменшують потужності на користь бізнесу Рената Ахметова, за що доведеться розплачуватися підвищеними тарифами споживачам, як їх «потішили» свіжими новинами енергетичної галузі. Зокрема, вітчизняні АЕС, замість працювати за призначенням і постачати електрику, незабаром мають добувати країні… біткойни, або ж криптовалюту*.

Про це, не приховуючи сарказму, повідомив на своїй Фейсбук-сторінці нардеп Володимир Ар’єв (ЄС): «Турборежим перейшов в криптоідіотизм. Досі підбираю щелепу з паркета. Я навіть здогадуюсь, якому лідера сучасності спала на думку ідея причепити ферму до ядерних реакторів. Це солодке слово «шара»! Атомники, мої вам співчуття».

Нардеп також розмістив фото  «окремого доручення» виконувачки обов’язків міністра енергетики Ольги Буславець. Пунктом №3 в ньому зобов’язують «опрацювати разом з ВП «Енергоатом Трейдінг» ДП НАЕК «Енергоатом» нормативні та технічні питання можливої реалізації проєктів з майнінгу криптовалют з метою забезпечення додаткових ринків збуту електроенергії виробленої атомними електростанціями».

Ноу-хау від п. Буславець вже встигло зібрати свою колекцію кпин у мережі, їх продовжує прибувати. Ось лише декілька:

Serhii Zhorin «Можна ще з бюджету в В2В вкластися. Там дохідність 400% річних. Так переможемо».

Sergiy Fakas: «В 90-х роках був у Харкові такий музикант і шоу-мен Сергій «Сер» Щелкановцев.
Чого я його згадав… Ще в 1994 році Сер балотувався у Верховну Раду. І одним з пунктів його стьобної програми було побудувати в Харкові підземний (!) мармеладний (!!) завод. Чого підземний? Бо круто. А чого мармеладний? Ну, щоб усім було солодко (нагадаю, що 94-й не був дуже ситим).
Так от, ці ідеї про державіакомпанію, злоДію і т.д. (мається на увазі електронний застосунок «Дія» від міністерства діджиталізації – ред.)  – це такий самий «підземний мармеладний завод». Тільки Сер стібався, а цей ідіот всерйоз хоче розпиляти наші гроші».

Nikolay Shunin «Слава Богу, хоч не збирання порожніх пляшок, або продаж браслетиків з червоної нитки».

В «Енергоатомі» поки що ніяк не коментують «доручення», яке спокійно може претендувати на звання «безглуздя року». Може, й тому, що  ситуація така, коли можна сказати лише «без коментарів» – надто, на тлі постійних підвищень тарифів за енергію для споживачів.

Тим часом, блогер Сергій Лямець на своїй Фейсбук-сторінці озвучує протилежну версію: що ініціатива майнити криптовалюту надійшла саме від «Енергоатома». Але «щось пішло не так», і тепер «крайньою» зробили  О. Буславець (Детальніше: https://www.facebook.com/anserua/posts/3827851187231823). 

Але як би там не було, розлючених високими цінами на електрику споживачів навряд чи заспокоїш хоч 100 разів повтореними добрими намірами про добування криптовалюти як перспективного напрямку. Хоч би тому, що головне завдання АЕС – забезпечувати громадян дешевою енергією. Яка, тим часом, все дорожчає.

* Криптовалюта –  один з видів цифрової валюти, або електронних грошей. На відміну від традиційних систем, де всі дані зберігають на централизованому сервері, криптовалюти децентрализовані. Якщо звичайний сервер теоретично зламати можливо, то з криптовалютою такої небезпеки нема, бо копії бази транзакцій перебувають в компютерах всіх учасників системи. Останні спілкуються одні з одними згідно спеціально розробоених алгоритмів (https://mtblog.mtbank.by/chto-takoe-kriptovalyuta-i-kak-ee-zarabotat-razvernutyj-putevoditel-v-voprosah-i-otvetah/)

Facebook

Global Village

 Фото: https://mtblog.mtbank.by