«Оперативно»: тест на «корону» поліцейського перевіряли 9 днів

А десь в Італії або Чехії те ж саме – протягом 4-х годин.

Командир батальйону в патрульній поліції України (м.Київ) Євген Зборовський розповів про свій досвід «перевірки готовності» вітчизняної медицини до COVID-19:

«Тест здавав 27го квітня увечері. Ранок. Середа 6 травня. Нарешті, прийшов мій результат –  негативний. Така реальна швидкість роботи лабораторії наразі. Тим часом, у Італії чи Чехії тест роблять за 4 години!

Ось чому я перестав дивитись на статистику нових хворих в Україні, бо сьогоднішню цифру вона насправді покаже через 5-10 днів.

Та про все за порядком.

Минулого понеділка я прокинувся зранку і відчув, що мені дуже холодно, хоча в кімнаті була звичайна температура. Пішов шукати термометр і наміряв собі 38. Зрозумів, що запланована поїздка до родини скасовуться.
Кашлю не було взагалі, самопочуття нормальне, якби не знобило, але насторожив певний дискомфорт, коли робив глибокий вдих повітря. Вирішив звернутись до лікаря, який мені порекомендував прийти у поліклініку, щоб послухали легені.

Додам, що напередодні у мене було 2 робочі денні зміни, де я контактував з великою кількістю людей, працював в одному кабінеті, підписував папери, їздив у одному автомобілі, перебував у місцях, які відвідує велика кількість людей. Тому по дорозі в лікарню попередив колег про свою симптоматику і порадив ще більше обмежити коло спілкування. Хоча з підтвердженими хворими не контактував.

На службі всі – в респіраторах, маємо в достатній кількості антисептики, рукавички, кабінети і автомобілі дезінфікуємо регулярно. Рукостискання вже кілька місяців, як скасували.

В поліклініці, виявилось, зробили окремий вхід для тих, хто має підвищену температуру, вхід по одному, відразу в мене виміряли температуру і провели в спеціальний кабінет. Лікарка і медсестра  – в захисних халатах, масках, рукавичках, захисний екран, все круто. Розпитали про симптоми, послухали легені і відразу скерували на рентген і аналіз крові. Протягом 10 хвилин все було зроблено, і я повернувся – вже із результатами.

На знімку – одностороння пневмонія і вдвічі завищений показник лейкоцитів, який свідчить про бактеріальну інфекцію. Пффффф… і тут же мені повідомляють, що мене вже нікуди не відпускають, шпиталізують на стаціонар, щоб почати якнайшвидше лікування. От же «щастячко привалило». Хворів пневмонією в 5-му класі в школі, тепер – на 5-му році служби.

Тут же повідомляють, що будуть робити мені тест ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) на коронавірус. Це доволі неприємна процедура, роблять мазок глибоко з горла і носа.
Беруть мій номер телефону і повідомляють, що аналіз доставляють у лабораторію, а вони протягом 2-3 (!) днів мені зателефонують і повідомлять результат.

Далі лікарня, крапельниці, уколи, таблетки. Антибіотики знають свою справу, і вже з другого дня у мене температури немає і самопочуття чудове, але з’явився кашель.

Лежу, дивлюсь фільми та й чекаю результатів на COVID-19.

Колеги хвилюються, сім’ї колег хвилюються, батьки і дружина по кілька днів на день телефонують і запитують чи є результат. А його все нема! Обіцяли 2-3 дні, ок, у середу не сподівався, бо аналіз тільки в другій половині дня взяли, в четвер мав би бути точно тоді, але і в четвер ніхто не телефонує. Ввечері запитую у медсестри, коли чекати результат і вона каже, що, мабуть, вже в понеділок.

 – Як – у понеділок? Сьогодні ж четвер!
 – Та 1 травня, вихідні ж.

Я не буду коментувати чого ми досі маємо вихідний день на #першемайя, але для мене стало одкровенням, що, виявляється, лабораторія не працює у вихідні і святкові дні. Як? У нас же карантин? Вся країна працює на боротьбу з вірусом. Можливо, мені треба повідомити людям з якими я контактував, щоб вони негайно самоізолювались і теж зробити їм тест?!

Дзвоню на гарячу лінію, запитую, чи можна дізнатись швидше результат тесту, бо вже 3 дні минули, але мені пояснюють, що, у зв’язку із великою завантаженістю, тести можуть робити і 5-10 (!!!) днів, винятки – ургентні паціенти, яким потрібні термінові операції. Їм тести роблять швидше.

Ну, хоч так.

Я себе добре почуваю, на службі і вдома максимально дотримувався соціальної дистанції і завжди при спілкуванні із громадянами був у респіраторі ffp3, тому не надто хвилююсь. Теоретично, міг десь підхопити, зважаючи на те, що багато хворіють безсимптомно, але скоріше, вважаю, що тест буде негативним.

Але я хотів би це дізнатись через пару годин після тесту, ну окей, хай буде 2-3 дні.. але схоже на те, що оперативно виявляти хворих та ізолювати їх і контактних з ними осіб ми не зможемо.

Карантин –  це не ліки від коронавірусу, але спосіб уникнути спалаху, коли одночасно допомоги медиків будуть потребувати більше людей, ніж маємо ліжкомісць і апаратури для кваліфікованої допомоги. Не залежно від майбутніх послаблень карантину та теплої погоди, дуже рекомендую в цьому сезоні все ж уникати без необхідності місць скупчення людей та продовжувати уважно стежити за своєю гігієною.

Мій тест виявився негативним. Температура 36.6, трохи кашляю, але це має скоро минути, сподіваюсь. Всім рекомендую робити щеплення від пневмококової інфекції, яка викликає більшість пневмоній. Зроблю собі обов’язково, як оклигаю.
Бажаю здоров’я!»

Facebook

Євген Зборовський (Evhen Zborowski)

 Фото: https://uniclinic.com.ua/, http://www.mukachevo.net/