Агент «Патлатий»

Присвячується хайпу навколо інтерв’ю Дмитра Гордона з державною зрадницею Поклонською та терористом Гіркіним. А також таємній роботі журналіста «на органи» (СБУ) – як недавно «з’ясувалося» з його Youtube-звернення.

Типу міні-п’єса на одну дію. Дійові особи: журналіст Д. Гордон, він же – таємний агент СБУ «Патлатий». Баканов, голова СБУ, він же – приколіст по життю. Сцена в офісі СБУ:

Патлатий Гордон, чухаючи лейтенантські погони під піджаком: – Ну, кароче, ти зараз не кіпішуй, але довелося вчора на Ютубі піти на, типу, камінг-аут. Що я на СБУ працюю, терористів для вас шукаю, ну, ітеде.

Баканов: – Ага!.. Але на фіга було так тупо явку завалювати?

Патлатий Гордон, обурено: – Поки за вас, есбістів, роботу робиш, в нас в конторі, в редакції, дихнути вже нічим! Ті протестувальники весь під’їзд засц***и, прибиральниця замучилася хлорку сипати.

Баканов, зітхнуваши, а далі – урочисто: – Країна вдячна вам за вашу героїчну працю, агенте Патлатий! (Змінюючи інтонацію). М-да, класно ти до стіни їх припер – що Натаху Поклонську, що Гіркіна. Зібрав нам доказову базу. Бо Юля, поки в Гуглі за тими доказами шарилася, два компи спалила.

Патлатий Гордон, здивовано: – Що, Тимошенко – теж ваша?

Баканов: – Та нє, я про Мендель!

Патлатий Гордон: – А, ну да, ще одна акула журналістики… Е-е, мені би цей-во – за роботу преміальні якісь?

Баканов, розводить руками: – Старий, в бюджеті – голяк, всі гроші пішли на симуляційну комп’ютерну гру для законспірованих агентів в глибокому тилу ворога.

Патлатий Гордон, вражено піднімаючи щелепу з підлоги: – Оце-то так! Ваші задля служби навіть орієнтацію змінюють? Треба ж, яка самопожертва! І що, мені теж доведеться?

Баканов, ображено: – Базар фільтруй, журналюга! Через задній прохід – це не нашого рівня анал… Аналітика, так. А яка вона і чи взагалі є– сам не знаю, це державна таємниця.

Патлатий Гордон: – Поняв. То шо там з преміальними?

Баканов, урочисто: – Агенте Патлатий! Дозвольте за вірну службу вручити вам вашу нагороду: іменний козацький «оселедець». Клей, щоб на макітрі трималося, додається.

Патлатий Гордон, у бік, стиха: – Добре, хоч не молоток з цвяхами «додається». Щоб тебе так «венерою» нагородили!

Баканов: І ще тобі– почесну грамоту!

Патлатий Гордон, зітхаючи: – Служу народу! Тобто, різним народам – щоб мир, дружба – ну, ти поняв. (Забирає в Баканова нагороди, виходить в коридор. Мстиво вичавлює клей на дверну ручку кабінету Баканова, йде. Зупиняється біля туалету, відчиняє двері). – Блін, дожилися, навіть в СБУ туалетного паперу нема! (Задумливо дивиться на почесну грамоту).

Завіса, всьо.

Людмила Пустельник, Global Village

Карикатура: https://www.picuki.com/

 

Напишіть відгук