Трагедія в Кагарлику: нові деталі та реакція соцмереж

Авакова все одно залишать на посаді, а поліція продовжує вражати дикістю.  

24 травня увійде до історії як черговий «день ганьби» національної поліції. Її працівники Микола Кузів та Сергій Сулима (фото нижче) гвалтували та катували 26-річну дівчину – протягом 9-ти годин (!), просто в поліцейському відділку м. Кагарлик Київської області.  Крім того, зв’язували, одягали протигаз, стріляли над головою. Чоловіка, якого поліцейські назвали підозрюваним у справі про крадіжку, теж піддали тортурам і зламали ніс та два ребра.

Злочини шокували суспільство, нижче – реакція у Фейсбуці.

Ievgenii Melnychenko (адвокат постраждалої):

«Я уклав договір про правову допомогу постраждалій, яку ледве не замучили до смерті покидьки із відділу поліції.

Так, їх затримали, але дівчину привіз на «опелі» сусід, який заманив її до відділу –  ніби-то на допит з приводу пограбувань у селі. 23 травня 2020 року, у суботу, привіз  ніби на виклик у поліцію. Де її чекав «дядя Коля», начальник кримінального розшуку відділу поліції Кагарлика. Сусід зараз – у розшуку, в нього троє дітей, розлучений, 39 років.

У відділі поліції постраждалу чекав п’яний «дядя Коля» та «Сірожа», обидва –  працівники поліції. Цей «дядя Коля» раніше домагався дівчину і говорив їй «будеш давати, коли я скажу, поняла?».

Далі її почали бити та гвалтувати. До четвертої ранку, із семи вечора. Вона плакала, просилась. Втрачала свідомість. А її били, душили, гвалтували неодноразово у чотирьох кабінетах. При цьому поліцейськи пили алкоголь, вживали наркотики, та примушували пити постраждалу.

Це була помста «дяді Колі», що дівчина не пішла на те, щоб добровільно мати стосунки із ним. Гвалував підлеглий «Сірожа», а «дядя Коля» душив і бив…

У потерпілої є донька, 5 рочків, вона хвора на ДЦП…

Лікування повинно бути у Києві, грошей нема. Тому я пізніше дам дані картки банку, всі охочі зможуть допомогти.

Я веду справу БЕЗКОШТОВНО!

Я не можу залишатися осторонь, бо хочу дійсно реформувати цю кляту поліцію та довести заради моїх дітей цю реформу до кінця! Нам жити в цій країні!

Проблема реформи поліції у тому, що ніхто не дивиться на моральні якості поліцейських, відсутній відбір за цими показниками! І з цим треба щось робити!».

Катерина Лихогляд:

«Заступник прокурора Київської області Роман Мазурик оприлюднив фото у справі про зґвалтування дівчини поліцейськими у Кагарлику. Серед іншого, показав одяг потерпілої. Її труси. Вкрай «суспільно важлива і необхідна для оприлюднення» інформація! Ми ж усі мусимо роздивитися білизну щойно зґвалтованої дівчини.

Й***ий світ».

Назар Приходько: «У 2012-му році, в селі Семиполки Броварського району Київської області Віталій Запорожець вбив мєнта Миколу Симоненка. Який «прославився» тим, що знущався з селян, бив, вимагав гроші, і ніхто не міг йому нічого заподіяти – боялися погонів…

Та в якийсь момент Віталій взяв рушницю і пристрелив сільського ката, який думав, що він ледь не «Сталін з Семиполок». Віталія ув’язнили на 13 років, але, враховуючи обставини вбивства,  включили у список політв’язнів режиму Януковича, і 26.02.2014  він вийшов на волю по амністії.

Не думав, що у 2020-му році таке напишу, але трагедія в Кагарлику змусила мене задуматись: що, якби в КОЖНОМУ селі був такий Запорожець –  мєнти поводили б себе інакше… Ну, якщо бувають ситуації, коли Народ безсильний проти сваволі мусоров – що робити?

А ще днями німецький суд відмовився екстрадувати екс-нардепа Олександра-«Коневода» Оніщєнка через те, що в Україні, цитую: «можуть не дотримуватися мінімальних стандартів міжнародного права щодо умов утримання в тюрмах»…

А як же Малюська, платні камери в СІЗО, «хавка» під телекамери…? Ех…

А насправді – це не смішно. От уявіть: дізнається німецький суддя про трагедію в Кагарлику, де свідка ґвалтує двоє типу як «правоохоронців» 9 годин? Що він подумає про нашу пенітенціарну систему…?

Навіть «Коневода» нам не віддають, бо МИ дозволили правоохоронній системі на чолі з Аваковим почувати себе безкарно…».

Nina Dunets:

«Садизм – це хвороба. Жоден з них не повинен був пройти щорічної диспансеризації в психіатрів. Що за психіатр написав, що вони –  здорові? Де психологи ГУНП, які за цим мали би теж пильнувати?»

Katarina Matvienco

«Самосуд. Бо зійде з рук, або суди затянуть справу на роки, і бідний адвокат. Втомиться по них їздити, або постраждалу залякають».

Vitaliy Ishchenko:

«Члени Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності вимагатимуть на комітеті пояснень від керівника Національної поліції щодо інциденту в Кагарлицькому відділі поліції.

Не Авакова, а Клименка викликають для пояснень у Раду. Міністр МВС – вже не просто незамінний, а ще й недоторканий. Навіть у такій скандальній, соціально гострій ситуації депутати не наважились викликати його до парламенту. Хоча у статті 1 Закону України «Про національну поліцію» чітко говориться: «діяльність поліції спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України».

Давайте тоді називати речі своїми іменами. Парламентсько-президентської республіки більше не існує. Є Аваківська республіка. Точніше, Аваківська монархія. Країною керує людина, яку ніхто не обирав і яка ні перед ким не звітує».

Газета Кагарлик.City:

«Судові засідання, на яких розглядався запобіжний захід підозрюваним, відбулося 26 травня. Адвокати просили пом’якшити запобіжний захід для Сергія Сулими. Адже в нього на утриманні перебуває дитина, віком 7 місяців. Адвокат Кузіва заявив, що його підзахисний не визнає своєї провини. Не визнає своєї провини і Сулима. Якщо вину поліцейських буде доведено, то їм загрожуватиме до 12 років за ґратами».

Андрій Іллєнко:

«Кагарлик – 70 км від Києва, тихе містечко, майже столична агломерація. А десять років тому в Шевченківському РУВС по вулиці Герцена в Києва вбили студента Ігоря Індила. Тоді після великого скандалу і мітингів вдалося домогтися хоч якогось розслідування. Міліціонер, який вбив Індила, навіть був засуджений. Толком не сидів, отримав дотермінове звільнення чи щось таке. У 2016 році виявилось, що він успішно пройшов переатестацію і вже працює в новій поліції в тому ж райвідділку. Кожного разу згадую цю історію після таких випадків, як у Кагарлику».

Facebook

Напишіть відгук