Веземо в Україну: що (і кого) можна, а що – ні

На які суми та якого товару дозволено, і чи буде податок, коли понад норму – розповідає «Блог заробітчанина» авторства Oleksiy Ivan

Що можна ввозити на Батьківщину?

Загальні правила: Якщо Ви перебували за кордоном менше 24 годин –  можете ввезти товар на суму 50 євро вагою до 50 кг.

Якщо  перебували за кордоном більше 24 годин і за останні 72 години не перетинали українського кордону – можете завезти товару до 500 євро, але не більше 50 кг.

Під час подорожі літаком без мита можна ввозити товарів вартістю до 1000 євро один раз на 24 години. При цьому, обмеження стосовно ваги визначаються правилами авіакомпанії щодо перевезення багажу.

Дуже важливо зберігати чеки, щоб потім не мати непорозумінь на кордоні.

⚠️ За таких обставин жодний митник не зможу вимагати у Вас якесь мито (чи хабара)!

Якщо Ви порушили одну з часових вимог (за кордоном були менше 24 годин або в’їжджали в Україну кілька разів за 72 години), тоді Вам доведеться доплатити українській митниці 20% податку з вартості, що перевищує 50 євро.

Якщо ж Ви дотримались умов перетину кордону, але вартість перевищила 500 євро, тоді з того, що перевищує ці 500 євро, доведеться сплачувати і 20% ПДВ, і 10% мита. Оскільки у такому випадку ПДВ розраховується від вартості товару з митом, то в сумі це виходить навіть більше 30% додаткових витрат.

Якщо Ви дотрималися всіх умов, але везете більше 50 кг, то за зайві кілограми також доведеться платити: і 10% мита, і 20% ПДВ (тут розраховуватиметься пропорційна до всієї ваги вартість зайвих кілограмів, при цьому ПДВ розраховується від вартості товару з нарахованим митом. Отже, загалом також вийде більше 30% додаткових витрат).

Такі правила діють вже два роки. Звісно, більшість перевізників ніяких податків чи ні не сплачували за НАДНОРМОВИЙ товар, а домовлялися з митниками…

Вартість же такого «розмитнення» в кишені митників складала від 200 до 500 євро за бус.

Прошу звернути увагу: 0,55 євро за 1 кг – це значно менше від 30% мита+податки (з вартості товару)

Які товари можна завозити в Україну?

Гроші та дорогоцінні метали: Без проблем  можна ввезти будь-яку валюту чи дорогоцінні метали на загальну суму до 10 тисяч євро. При перевищенні суми/вартості, її треба письмово задекларувати на митниці.

Алкоголь і тютюнові вироби: Ввозити алкоголь і тютюнові вироби в Україну можуть тільки повнолітні. До того ж, кількість тютюнових виробів не має бути більшою, ніж 200 сигарет, або 50 сигар, або 250 г тютюну.

Стосовно алкоголю, то дозволяють ввозити 1л міцного алкоголю (з вмістом спирту понад 22%), 2 л вина, 5 л пива.

Продукти харчування: Вартість куплених продуктів, які планують ввезти в Україну, не повинна перевищувати 200 євро на особу. При цьому, на одну людину можна брати: одне упакування або до 2 кг одного найменування продукту; по одному виду готової їжі.

І пам’ятайте, що продукти тваринного походження взагалі не можна перевозити без упакування!

Ліки: Одна людина може ввезти до України не більше 5 упакувань одних ліків або виключно таку кількість, яка зазначена у лікарському рецепті. Будьте готові показати його на вимогу митника.

Такі ж правила стосуються спеціального харчування, якого нема в Україні, для хворих діток.

⚠️ Важливо! Лікарські засоби, які містять наркотичні чи психотропні речовини можна перевозити лише за наявності спеціального дозволу, незалежно від їхніх кількості та призначення.

Особисті речі: Під час перетину кордону речі особистого користування не підлягають оподаткуванню і не підпадають під обмеження, викладені вище у розділі. Зауважимо, що до них можуть належати як вже використані, так і нові речі. Головне, щоб це були товари, необхідні для звичайних повсякденних потреб в «розумній» кількості, яку можна легко обґрунтувати.

Встановлено загальні правила, що визначають кількість особистих речей, які можна без проблем перевезти через кордон:

 • одяг, взуття, білизну, прикраси, які були в користуванні;
 • по одному фотоапарату, проектору, переносному телевізорі та одну відеокамеру;
 • по два переносні музичні інструменти, телефони, комп’ютери, годинники, дві електронні книги;
 • три флешки;
 • товари особистої гігієни, скільки необхідно особі для конкретної поїздки, а також максимум 100 г парфумів або 0,5 л туалетної води;
 • один дитячий та інвалідний візок, якщо серед подорожуючих нема дітей чи людей з інвалідністю. Якщо ж такі є, то кількість спецтранспорту повинна дорівнювати кількості дітей або осіб з особливими потребами;
 • спортивне спорядження, необхідне одній людині.

⚠️ Зверніть увагу! Нові товари, які перебувають у «фірмовому» упакуванні, не будуть вважатися особистими речами. До них митники віднесуть як одяг з цінником, так і телефон в коробці, кавоварку чи іншу техніку в магазинному упакуванні. Наявність промислово запакованих запасних частин до будь-якої апаратури чи додаткових шнурів також може викликати підозри.

Домашні тварини: Улюбленців дозволяють ввозити в Україну тільки з обов’язковим письмовим декларуванням. До того ж, тварина повинна мати чіп, а власник – оригінал ветеринарного паспорта та міжнародного ветеринарного сертифіката з країни походження тварини.

(Також як повідомила Olga Lekhiv «тварина – в моєму випадку це собака – повинна мати штамп в паспорті про те, що  повністю здорова. Цей штамп не повинен бути терміном пізніше, ніж два-три дні. Крім того, потрібно мати сертифікат на наявність антитіл до сказу. Без цього сертифікату Вас можуть непропустити назад в Євросоюз, і не кожен лікар в Україні  поставить штамп про те, що тварина здорова, коли будете виїзджати з України» – ред).

Забороняється ввозити хворих тварин або тих, які подорожують з (або через) країни чи території, де зафіксовано особливо небезпечні хвороби (епідемії).

Шо заборонено ввозити в Україну:

 •  неїстівні продукти;
 •  неідентифіковних тварин;
 •  незареєстровані корми, ветеринарні препарати;
 •  наркотичні засоби, рослини і психотропні речовини (без спеціального дозволу);
 •  предмети порнографічного характеру для збуту;
 • ґрунт, насіння, саджанці, хвойну кору, бамбук;
 •  етиловий бензин та свинцеві добавки до бензину;
 •  рибальське і мисливське спорядження, яке заборонене законом (наприклад, капкани, електровудки).

Facebook

Олексій Іван, Блог заробітчанина

Фото: https://www.belnovosti.by/, https://dyvys.info/, http://tvoemisto.tv/

Напишіть відгук