МОЗ оприлюднило список країн, куди можуть поїхати українці

Дозволяється в  Єгипет чи Англію, Чорногорію  або Ірак – з обсервацією протягом 14 днів і спецдозволом від тамтешнього уряду – як-от до Таджикистану.

То вже інше питання, наскільки привабливими для наших туристів є сонячні Сомалі чи Ірак, але ось список, оприлюднений міністерством, він нараховує 22 країни. До нього увійшли: Албанія, Афганістан, Білорусь, Велика Британія, Єгипет, Ірак, Іран, Ірландія, Ефіопія, Замбія, Кенія, Південний Судан, Північна Македонія, США, Сербія, Словенія, Сомалі (з обмеженнями), Таджикистан, Танзанія, Туреччина та Чорногорія.

Прикметно, що майже всі кажуть про умову 14-денної самоізоляції після перетину кордону, але її не вимагають Єгипет, Ірак, Іран, Північна Македонія, Сербія та США. Останні, щоправда, дозволяють в’їзд, якщо прибулий перед тим не відвідував країни Шенгенської угоди, Велику Британію, Ірландію, Китай, Бразилію та Іран.

Про страховий поліс спитають Туреччина і Танзанія, про негативний тест на коронавірус – Чорногорія, Туніс і Туреччина.

Список країн постійно оновлюється. Тож, перш, ніж планувати подорож, варто зайти на Фейсбук-сторінку МОЗ, щоб упевнитися: туди, куди хочете їхати – дозволено: Міністерство охорони здоров’я України

Черговий міф, який поширився через відсутність правдивих даних: коронавірус передається через взуття.

Тим часом, як повідомляє міністр Максим Степанов, в Україні за минулу добу зафіксовано 914 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. З них 74 – у дітей та 63 – в медичних працівників. Госпіталізовано 196 осіб. Одужали за добу 597 осіб, померли 15. Найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській області (176), місті Києві (118) та Волинській області (92). Проведено 29 736 тестувань, з яких 11 825 – методом ПЛР, 17 911 –  методом ІФА.

У зв’язку зі значним зростанням кількості хворих на COVID-19 та рівня госпіталізації в низці регіонів, МОЗ розпочало підготовку та розгортання лікарень другої та третьої хвилі. Це, зокрема, стосується Закарпатської та Волинської областей. Заповненість ліжок у лікарнях першої хвилі в Києві та Львівській області складає більше 40%.

Facebook

Міністерство охорони здоров’я України

Фото: Міністерство охорони здоров’я України та https://pixabay.com/

 

Напишіть відгук