Випробування вогнем – тепер на Луганщині

Лісові пожежі: госпіталізовано 24 постраждалих, з них 15 – діти, вогонь знищив більше 100 будівель, 5 осіб загинули.

Полум’я намагаються загасити вже протягом другої доби, а місяць перед тим в регіоні трималася спекотна й суха погода.

Повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій: 6 липня о 13 год. 21 хв. поблизу с. Осколонівка Новоайдарського району на території Боровського (квартали 111, 112, 113, 114) та Охтирського (квартал 57) лісництва виникла лісова пожежа на площі близько 50 га, з них верхова 20 га. О 8 год. 11 хв. 7 липня пожежу було локалізовано.

У зв’язку з поривчастим вітром (до 25 м/с) та високою температурою повітря (+ 38) відбулося розповсюдження пожежі на с. Смолянинове Новоайдарського району (воно згоріло майже повністю, разом з навколишнім лісом – ред.).

Вогнем знищено близько 80 дачних будинків садового кооперативу «Вовче озеро» та 45 житлових будинків у с. Смолянинове.

До гасіння залучено 361 чол. та 85 од. тех., з них від ДСНС 310 чол. о/с та 66 од. техніки. Додатково слідують від ДСНС 37 автоцистерн та 220 чол. з Харківської, Донецької, Дніпропетровської та Полтавської областей.

Також вогнеборці ліквідовують пожежу поблизу с. Капітанове Новоайдарського району на території Капітанівського лісництва (квартал 79), площа якої (верхова) складає близько 40 га. 

Як пише на своїй Фейсбук-сторінці житель Северодонецька Volodymyr Kuznietsov

«75 гектарів – у вогні. Евакуйовані приміські села. На дворі +40, в декількох кілометрах від Северодонецька вирує пекло. Сильне задимлення стає загрозою для громадян, тож починається евакуація жителів цих населених пунктів та оголошується допомога постраждалим. 

Органи влади, багато небайдужих людей, громадські організації намагаються допомогти і збирають кошти, продукти харчування, медикаменти, пропонують житло постраждалим.

Якщо ви маєте змогу допомогти:
Картка для збору допомоги 4731219116872643 Олексій Малеванець, Алексей Малеванец (картка спеціально для допомоги, звіт буде опубліковано).

Або можна особисто принести допомогу продуктами харчування, водою, інше… до ГУ МНС України : Сєвєродонецьк, вул. Богдана Ліщини, 29».

Журналістка  Maryna Shashkova пише, що головне зараз –  не допустити, аби вогонь докотився до Северодонецька, де «розташоване велике підприємство з виробництва аміаку. До чого це може призвести, навіть думати не хочеться».

Загалом в цьому місті сконцентрована четверта частина всієї промисловості Луганщини. Серед інших великих об’єктів – заводи «Азот», «Склопластик», «Оргхім».

Facebook

Фото: Алексей Ковалёв, https://www.dsns.gov.ua/

Напишіть відгук