«Прилетіли»: українці платитимуть додатковий збір. Крім посадовців

За буквально кожен авіа-рейс – згідно з новим законом.

Парламент  у другому читанні затвердив закон №2424 – про зміни до Повітряного кодексу України. Суть змін – неприємна для подорожуючих, передбачає стягнення державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України. І за кожну тонну вантажу, відправленого, або прибулого. Єдина «втіха» – суми порівняно невеликі. Ставка державного авіаційного збору за особу в межах України – 0,5 долара, на міжнародних рейсах – 2 долари.

Таку ціну депутати (проголосували «за» – 256) встановили для кожного громадянина лише за його право здійснити авіа-переліт. Попри те, що юридичне управління Верховної Ради напередодні висловлювало низку заперечень. Серед інших, було й таке: «стаття 99 Конституції України наголошує, що грошовою одиницею України є гривня. Відповідно до статті 192 Цивільного кодексу України законним платіжним засобом, обов’язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України, є грошова одиниця України – гривня».

Але oсобливої «чарівності» нововведенню додає такий його пункт: «Збір при цьому не буде стягуватися в разі перевезення вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав».

Від збору також звільняються: «пасажири, що належать до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів відповідно до закону; при перевезенні дітей у віці до двох років; при перевезенні транзитних пасажирів; пасажирів з сервісними квитками і в разі перевезення менше 10 пасажирів одним нерегулярним рейсом».

Окрема плата – за кожну тонну вантажу. В межах України – 2,5 долара, під час міжнародних перевезень з / в Україну – 10 доларів. Не платитимуть за: «перевезення гуманітарної допомоги з / в Україну відповідно до актів Кабінету міністрів; а також у разі польотів, пов’язаних із забезпеченням проведення робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (в тому числі перевезень тіла (останків, праху) померлого)».

Кому «дякувати» за новий збір? Більшість ініціаторів закону – «Слуги народу»: П. Павловський, О. Скічко, Ю. Кісєль, Ю. Корявченков Ю. В. (раніше – «Юзік» з «95 кварталу»), Ю.Мурдій. До них долучилися М. Величкович («Європейська солідарність», Ю. Клименко («Голос»), К. Бондарєв («Батьківщина»).

Ештон Бест-Коровайний, Global Village

Фото: https://www.aerotime.aero/

Напишіть відгук